Důležité informace.

Kdy: 7. - 9. září 2018.

Na Hájence jste očekávání v pátek od 16:00 (na pátek je plánovaná registrace, kontrola kostýmů, a večer pak trénink, předehry a zahájení příběhu).

Nedělní herní den končí do 13:00, tak aby bylo možno stihnout autobusy z Písařova ve 14:14 (Kocanda) a 16:14 (Točna) směr Zábřeh. Když nám pomůžete uklidit, budeme jenom rádi.

Kde: Hájenka u Písařova, okres Šumperk (Loc: 50°1'18.6"N, 16°46'45.484"E), více informací na www.pisarov.skauting.cz.

Za kolik: Při platbě předem (peníze u nás musejí být nejpozději do 4.9. 2018) 300 Kč, při platbě na místě 350 Kč. Předem platící mají právo na místo na spaní na půdě Hájenky (do jejich obsazení, podle pořadí).

Bestie platí pouze ubytování (130 Kč).

Účet pro platbu: 242742058/0300 (Mikuláš Škrach)

Při zrušení účasti do 4.9. 2018 vracíme zaplacený poplatek v plné výši. Při pozdějším odhlášení nárok na vrácení poplatku zaniká. Nárok taktéž zaniká při vyloučení z akce pro porušování pravidel a mimoherních zásad.

Další informace

Přístup na místo: Nejlépe autobusem ze Zábřehu či Šumperka do zastávky Písařov točna a pak necelé 3 km pěšky po zelené značce, případně vlakem do Moravského Karlova (přes Dolní Lipku) a pak asi 3 km pěšky po silnici Moravským Karlovem až ke kostelu, u něj odbočit doprava a po lesní cestě vzhůru až k chatě. K Hájence se dá bez obtíží dostat autem (příjezd autem prosím předem ohlaste mailem).

Bydlení: Bydlení je zajištěno v Hájovně (půda, na podlaze pokryté koberci), případně ve velkém stanu, tzv. "hangáru" (na zemi pokryté koberci). Bestie mají zajištěnu místnost s palandami. Neberte si prosím vlastní stany, pokud se nejedná o stany historické, které je možné v průběhu hry využít jako kulisu, nebo pokud je nejste ochotni ráno okamžitě zbořit (pouze po domluvě). Na místě jsou k dispozici voda, elektřina, záchody a když to personální možnosti dovolí, tak v průběhu hry bude fungovat také čajovna.

Důležité dokumenty

Přihláška pro plnoleté účastníky ke stažení zde.

Přihláška pro učastníky mladší 18ti let zde.
Pravidla

Pravidla (verze 5.2, rok 2018) naleznete zde.

Aktuální seznam technik (30.8.2018) je k dispozici zde.

Přehled speciálních vesnických stromů (zaměření) je zde.

Pomůcky a návody

Nákres "superbezpečné" verze chráničů předloktí zde (pro zvětšení klikněte):Seznam ručních pečetí sloužících k vyvolávání jednotlivých technik:V barevném provedení zde.
Obecné informace pro tvorbu kostýmu
 1. Jelikož je Naruto svět, kde se vyskytují i moderní části kostýmů (zipy apod.), rozhodli jsme se, že povolíme kostýmy, u kterých se tyto části vyskytují. Pořád jsou však zakázané jakkékoliv součásti kostýmů, které na sobě mají moderní vzory (rifle nebo tepláky s čárkováním, obrázky apod. S největší pravděpodobností nepovolíme).
   Dodatek: Pokud bude ovšem celkový efekt kostýmu přijatelný, jsme ochotni to přehlédnout (ovšem hráči s neodpovídajícím kostýmem nebudou do hry vpuštěni).
 2. Čelenka je nejpodstatnější část kostýmu a znak na ní, musí odpovídat znaku vesnice, za kterou vy sami jedete.

 3. Nechceme tu žádné středověký (ani fantasy, nebo sci-fi, ani post-apo!) oděvy! Žádné tuniky, pruhované kalhoty atd.! Žádné pláty nebo kroužky (budou Vám k ničemu a budou překážet)!

 4. Boty jsou bez omezení, ale za kompletní kostým budou určité, malé bonusy.

 5. Ti účastníci, kteří budou používat v kontaktním boji především své ruce, si vyrobí speciální ochranné nátepníky (způsob jak je udělat bude v nejbližší době na webu).

 6. Součástí kostýmu je i účes!
Toť je vše, přejeme příjemnou zábavu při výrobě!
Kostýmy (podle vesnic)
Kirigakure - Skrytá Mlžná
 • Většinou nosí nátepníky a náholeníky zbarvené do modré barvy (světlá, našedlá, tmavá), které nosí propojené (rukavice, boty).
 • Základní část kostýmu každého správného ninjy Kirigakure, tvoří uniforma (dle předlohy, viz. níže) černo-modré barvy (modrá může být klidně světlá - ideálně určitě moc tmavá), ze které musí být jasné, že se jedná o ninju z Mlžné vesnice.
 • Nosí šedo-černé vesty s doplňky jako jsou brašny, ochranné části výstroje (nátepníky, náholenice, šátky okolo úst, plynové masky, obvazy apod.).
Dodatek: Někteří z Mlžné nosí i kovové nátepníky, kterými mezi svými kolegy podtrhují svou nadřazenost. Nejsou povinné!

Ukaž/Skryj obrázky


Kumogakure - Skrytá Oblačná

 • Shinobi z oblačné nosí oblečení, které je jasně laděno v barvách černé, červené, šedé a bílé.
 • Nejprimárnější součástí kostýmu každého shinobiho z Oblačné vesnice je jeho bílá vesta.
 • Pod vestou často nosí černé nebo šedé oblečení (tričko bez vzoru, vesta apod.). Skoro stejné pravidlo platí i pro kalhoty Nejčastěji zbarvené černě, nebo šedě.
 • Dobrým doplňkem každého oblačného ninjy jsou rovněž potahy lýtek a předloktí bílé barvy, které zdobí rudé pruhy.
Dodatek č.1: Shinobi z Oblačné mají často výstroj doplněnou výstrojí, která v nějakém smyslu zosobňuje hrdost jejich vesnice

Dodatek č.2: Není třeba být opálený, nebo snědý, abyste mohli zastupovat Oblačnou vesnici!

Ukaž/Skryj obrázky


Konohagakure - Skrytá Listová

 • Každý ninja listové vesnice je specifický svou zelenou bojovou vestou (s límcem, nebo bez límce), kterou vhodně doplní červenou spirálou.

 • Nejčastější barvou uniformy, je tmavě modrá, černá nebo šedá. Na rozdíl od jiných vesnic, nenosí shinobi z Listové žádnou těžší výstroj a nahradili proto jakkékoliv chrániče, či nátepníky další vrstvou obvazů.
Dodatek č.1: Na zádech vesty mají Shinobi z Listové vždy červenou spirálu!

Dodatek č.2: Shinobi z Listové často doplňují svou výstroj různými brašnami, náhradními kapsami, žebradly a taškami, ve kterých nosí doplňkovou výzbroj.

Ukaž/Skryj obrázky


Sunagakure - Skrytá Písečná

 • Shinobi z Písečné jsou charakterističtí třemi věcmi. První je rozhodně pokrývka hlavy, která je skoro vždy stylizovaná do podoby turbanu, který brání shinobi před prudkými písečnými bouřemi. Jelikož jsou, ale chuuninské zkoušky mimo zlověstné pouště, nahradili někteří z ninjů turban za šátek černé nebo šedé barvy.

 • Nejpodstatnější část kostýmu je krom čelenky vesta a části kostýmu laděné do světle hnědé (přijmeme i tmavě hnědou) barvy. Na doplňky se dá použít i tmavě zelená.

 • Shinobi z Písečné často nosí různé předměty, které jim po dlouhé cestě skrze poušť připomínají jejich rodiny (fotky, obrázky, šátky, řetízky apod.)


Ukaž/Skryj obrázky


Iwagakure - Skrytá Kamenná

 • Nikdo není tak hrdý na to, čím je, jako shinobi z Kamenné. Jejich zápal a vnitřní oheň nejlépe vystihuje jejich rudá (vínově rudá, červená) uniforma, která je vždy stylizovaná podle preferencí majitele.

 • Shinobi nosí často vesty světle hnědé barvy. Uniformu doplňují občas šerpou nebo šátkem zlaté barvy.

 • Narozdíl od jiných vesnicí nosí ninjové z Kamenné vesnice pouze železné náholenice nebo nátepníky
Dodatek č.1: Styl uniformy je v Kamenné vesnici velmi individuální a volnější v dodržování předpisů. Ninjové z této vesnice doplňují svou výstroj nejrůznějšími doplňky a ozdobami (šály, pláště, korzety, noplňující opasky apod.)

Dodatek č.2: Nejtypičtejším doplňkem uniformy shinobi z Kamenné je jeden dlouhý široký rukáv (viz obrázky).

Ukaž/Skryj obrázky


Dirugakure - Skrytá Koprová

 • Koprová vesnice se stala jedním z nejhlavnějších obchodních shromaždišť na jihu a jako taková si mohla dovolit vlastnit vlastní sílu ninjů, kteří na počest jménu své vesnice nosí svou výstroj zbarvenou v odstínech zeleně a žluté barvy

 • Ninjové z Koprové vesnice se nebrání užívání žádnému druhu výstroje, ať už je to taktická vesta, dlouhý plášt, košile, prostá kimona, či dokonce těžší, ocelovou zbroj, užívající v boji jakkoukoliv výhodu, kterou mohou pro svou stranu přínést. Stejně jako jejich otevřenost v užívání jakéhokoli vybavení je jim jejich země více než vlastní a jsou mistří ve splynutí s prostorem divokých krajin země skryté v Kopru

 • Ninjové z Koprové berou svou oddanost vesnici velice vážně a proto, dle vzoru svých uniforem užívají látku v odstínech tmavě zelené pro jejich čelenky.
Ukaž/Skryj obrázky

Kusagakure - Skrytá Travní

 • Dlouhé, šedé šály s červenými pruhy, jsou pro Travní ninjy více než pouze ozdoba, nejeden protivník okusil přesnou, prudkou a nečekanou ofenzívu, kterou tito ninjové dokázali vyvolat během okamžiku a poslední co mohli jejich oči spatřit byl závan šedé látky před jejich očima, než se jejich oši zalily jejich vlastní krví. Společně se šedou jsou jejich uniformy dle jejich domova stylizované do barvy suché trávy jako je volně béžová. Rovněž se narozdíl od jiných ninjů nezatěžují taktickou vestou, ale dávají radši přednost plášti či dlouhé košili.

 • Pro ninjy této vesnice je právo nosit svou šálu ukázkou statusu, hrdosti a cti, neboť pouze ti nejvýkonnější ze studentů v mladých letech jsou požehnáni právem nosit svou vlastní šálu

 • Kvůli tomu, že jejich strategie je především založená na rychlosti, nemohli si členové této vesnice dovolit prosté čelenky, neboť se mohlo velice jednodušše stát, že čelenka odpadla. Proto se ninjové této vesnice rozhodli vylepšit čelenky na šátky, které kompletně pokrývají jejich hlavu.

Ukaž/Skryj obrázky

Amegakure - Skrytá Deštná

 • V nekonečných, šedých mracích, často plodících studený déšť, si ninjové z Deštné zvykli na depresivní barvy šedé a šeděmodré, které je dokáží úspěšně ukrýt nejen v zamračených krajích jejich domoviny.

 • Používají jak taktické vesty, tak i dlouhé, tmavé plášťě, které jim umožňují v záhybech rukávů uschovat nejednu nebezpečnou zbraň, která přinese jejich nepřátelům nemilé překvapení.

 • V zájmu krytí svých obličejů i občas i šatů před naprostým smočením, nosí ninjové z Deštné vesnice široké, kulaté, slaměnné klobouky, které je chrání před neustálým deštěm

Ukaž/Skryj obrázky

Yugakure - Horkých pramenů

 • Ninjové z Horkých pramenů jsou v těchto chvílích, kdy jejich vesnice naplňují čím dál tím více mírumilovná jednání, obchod a záležitostí týkající se léčivých schopností jejich pramenů, jen dávný stín jejich někdejší slávy. Ovšem tak či onak, nebyla to rez, která pokryla jejich meče, ale jejich oddanost své vesnici a novým mistrům, které se zavázali chránit a stali se tak zušlechtěnými, smrtelně nebezpečnými ochránci vesnice.

 • Jako takoví jsou ninjové z Horkých pramenů více než předtím čestnou stráží, která se honosí nošením velkých, prostorných kapucí, které jsou propojené s pončem, stejně tak jako jejich výstroj, ve které převládá bílá barva ve spojení s červenou, z nich dělá svítící pilíře pořádku a zákona. Jejich kapuce jsou mimo vesnici povětšinou přes jejich obličej, neboť jim nevyhovuje zima okolního světa.

 • Ninjové z horkých pramenů se rovněž specializují na užívání dlouhých, obouručních zbraní jako jsou naginaty, které přestože na první pohled nemotorné a pomalé zbraně, se v rukou těchto jedinců staly nefalšovanými mlýnky na maso

Otogakure - Skrytá Zvučná

 • Říká se, že oběti těchto ninjů uslyší pouze jediné zazvonění rolničky, než jejich chladné tělo dopadne k zemi. Ninjové ze Zvučné vesnice sázejí především na utajení noci a svůj vytříbený sluch více než jejich oči, proto je jejich výstroj stylizovaná do kombinace černé, tmavě šedé a bílé barvy, dle vzoru armádních šál a šátků, které tito ninjové nosí sebou, jako důkaz složení své vlastní ninja zkoušky v temných lesích jejich domoviny.

 • Povětšinou se tito ninjové zdávají práva nosit taktickou vestu, neboť jim překáží v jejich misi, která vyžaduje naprosté utajení, ovšem i mezi těmito ninjy se nachází specialisté, kterým prostor, ochrana a dodatečný prostor pro další výstroj vyhovuje více než lehké oblečení jejich spolubojovníků, taktická vesta je povětšinou černá

 • Ze stejného důvodu utajení nosí všichni ninjové ze Zvučné vesnice cokoliv, co jim umožní zahalit jejich obličej, což mohou býti kukly, šátky, šály a jiné pokrytí obličeje. Ninjové ze Zvučné vesnice jsou rovněž proslulí díky svým strašlivým zbraním, které jsou schopné provádět sonické útoky.

Ukaž/Skryj obrázky
Herní svět

Příběh našeho LARPu se odehrává ve světě Naruta, světoznámé mangy a anime z pera Masashi Kishimota. Svět ninjů u nás najdete, tak jak ho všichni známe. Náš příběh se pravda odehrává o pár desítek let později po dění po druhé části mangy (v anime pojmenované Naruto: Shippuden), ale svět (na rozdíl od originálního epilogu) se příliš nezměnil (extrémní technický pokrok nečekejte). Pro potřeby LARPu bylo upraveno několik drobností, ale nikdo, kdo byl Narutem jen letmo políben, by neměl mít problém se u nás zorientovat.

Místo a čas

Celých osmdesát let uplynulo od čtvrté války shinobi a krajina kdysi prosáklá krví a spálená na popel už je dávno zase plná života. Mnoho hrdinů tehdy padlo a z mnoha bezejmenných válečníků se stali v tom čase hrdinové, ale prach už dlouho sedá i na jejich hroby jedněch i druhých a jen málokdo už zapálí vonnou tyčinku na pomnících těchto mrtvých. Staré klany jsou ztraceny, staří démoni uspáni a staré příběhy jsou zapomenuty - je čas začít psát nové.

Jeden takový začíná v Dirugakure-no sato, malé, ale bohaté vesnici někde na pomezí Kraje Země a Kraje Větru. Vesnici handlířů, ležící na křižovatkách obchodních cest, životem bublajícího tržiště, kde se dávní nepřátelé i obezřetní spojenci mohou setkat na neutrální půdě. Zde začínají pravidelné chuninské zkoušky a nejmladší generace ninjů z různých vesnich se připravují vydat na cestu za slávou.

Nové chuninské zkoušky

Časy se změnily a nová doba přinesla i nové požadavky na mladé ninjy. Zatímco na počátku věků vesnic se chuniny stávali jen ti nejlepší a nejsilnější, nároky se postupně zvedaly - mladí ninjové později byli nuceni prokázat krom síly a obratnosti v boji i strategické myšlení, schopnost přežít v nepřátelském prostředí a samozřejmě dostatečnou inteligenci, nebo alespoň vychytralost. Teď navíc je i žádoucí, aby disponovali schopností vyjednávat, uzavírat obchody a pohybovat se v městském prostředí, plném nových výzev. Pro vesnici je mnohem výhodnější, aby flexibilní týmy samy vyhledávaly zákazníky a plnily jejich zakázky, nebo je obratem předaly vhodnější skupině - centralizovaný příjem a přerozdělování zakázek byl, navzdory výhodám, zdlouhavý a neefektivní.

Pořadatelé zkoušek, obchodníci z vesnice Dirigakure-no sato, tomuto požadavku rádi obratem vyhověli. Krom předcházejících elementů v sobě zkouška nyní zahrnuje i nutnost vyhledávání vlastních zakázek a jejich plnění, na čemž vydělávají nejen oni, ale i samotné vesnice, které tak ověřují tyto stále žádanější kompetence mladých shinobi.

Letošní ročník

Hlavním motivem tohoto příběhu je život ve vesnici Dirugakure-no sato, která slouží jako zázemí pro ročních chuninských zkoušek, v nichž se tříčlenné týmy mladých geninů utkají mezi sebou o možnost získat vysněné povýšení. Budou otestovány nejen jejich bojové schopnosti, ale i inteligence, úskočnost, obchodnický um, schopnost vyjednávat a samozřejmě jejich týmová souhra.

Spolu s nimi do vesnice připutovalo několik chuninských týmů, kteří mají oficiálně pomáhat místním ninjům zajišťovat ochranu a dohlížet na hladký průběh zkoušek. Zkušenosti z uplynulých ročníků zkoušek říkají, že pro problémy na takovýchto akcích není třeba chodit daleko.

Historie a minulé ročníky

Další informace naleznete zde.
Informace o vesnicích

Kumogakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Oblacích

Hlava vesnice: Raiden Yotsuki (Osmý Raikage)

Kumogakure je nepočetnější a nejsilnější z pěti skrytých vesnic. Bylo to tak už před Čtvrtou válkou a po ní si vesnice tuto pozici ještě upevnila. Díky strategické pozici byla Země Blesků v průběhu své existence většinou ušetřena bojů na svém území a Kumo se vyhnula větším invazím, které postihly například Skrytou Listovou, nebo v nedávné době Zemi Kamene.

V době po neoficiálním rozpadu Unie shinobi a následujících třiceti letech studené války vesnice pod vedením šestého a sedmého Raikageho z klanu Yotsuki tvrdě pracovala na tom, aby si své postavení udržela a velmi efektivně řešila všechny problémy. Osmý Raikage, Raiden, adoptivní bratr sedmého, pokračuje v odkazu jeho předchůdce, který padl v souboji s Černým samurajem.

Během poslední chuuninské zkoušky se jeho milovaná neteř dopustila válečného zločinu a vypustila na svět doposud zapečetěného Černého samuraje. Raikage, ačkoliv mu to zlomilo srdce, musel nechat svou neteř za tento čin potrestat. Poprava se udála neveřejně a v tichosti. Zklamaný a zničený Raikage zatvrdil své srdce a stal se chladným a nekompromisním vůdcem. Tvrdě jde proti Mlžné, jež zajmula Oblačné zvědy a zhatila i záchranou misi. Shinobi jsou ztraceni a Mlžná za to zaplatí.

Dirugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kopru

Hlava vesnice: Keito Suchiro (Starostka)

Dirugakure je malá, ale bohatá vesnice ležící v Zemi Bylin, na pomezí Země Kamenní a Země Větru. Vesnice handlířů, obchodníků a řemeslníků, ležící na křižovatkách obchodních cest, životem bublající tržiště, kde se dávní nepřátelé i obezřetní spojenci mohou setkat na neutrální půdě. Ze své pozice vesnice nebývale těží a mimo jiné dosáhla i takové důvěry, že je již po mnoho desítek let pořadatelkou chuninských zkoušek. Na rozdíl od Yugakure se nikdy nezřekla statutu skryté vesnice a vydržuje stále komunitu ninjů, byť nijak velikou. Často zaměstnává i shinobi z jiných vesnic, z nichž někteří v ní najdou nový domov, tak jako již zesnulý vůdce jejích ozbrojených sil, Rinnes Sarutobi.

Po poměrně divokých událostech posledních chuninských zkoušek se do Země Bylin vrátilo trochu dlouho vytouženého klidu. Démoni byli zničeni, bandité poraženi a tajemný Kult Jashina po zničení jejich výtvoru zmizel tak záhadně, jako se objevil. Vesnice ale po hrdinské smrti Rinnese postrádá silné vojenské velení (ač starostka situaci drží ve svých ocelových rukách, není v těchto věcech kovaná) a trpí sabotážemi sýpek a krádežemi v pohraničí.

Kusagakure no Sato

Český název: Skrytá Travní vesnice

Hlava vesnice: Zasso Kitsuen (Guvernér prefektury Kusatori)

Kusagakure, dříve Kusatori, je jedním z nejstarších osídlení známého světa, které prý stálo už za dob legendárního Mudrce Šesti cest. Dle tradice se zde cvičili první ninjové a odtud odvozuje svůj původ mnoho nejstarších klanů shinobi napříč zeměmi. V době vzniku skrytých vesnic se význam Kusagakure zmenšil, jde ale stále o velké město s dlouhou historií a početnou silou ninjů.

Ninjové z Kusagakure jsou známí pro svou mobilitu, a schopnost rychle zasáhnout takřka kdekoliv na jejich území i za jeho hranicemi. Ve spojení s jejich diplomatickými a analytickými schopnostmi to z nich činí nebezpečně předvídavé protivníky, kteří mají tendenci být o krok před svými nepřáteli. Obvykle je jejich hlavním zájmem především ochrana Země Bambusových hájů, sevřené mezi dvěma velkými sousedy, ale v nedávné době se, poněkud překvapivě, aktivně pustili do diplomatických jednání a stali se nejdříve spojencem Deštné a později dokonce i spojencem Oblačné.

Konohagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Listí

Hlava vesnice: Sarada Uchiha (Devátá Hokage)

Listová po Čtvrté válce postupně ztratila své výsadní postavení mezi pěti velkými vesnicemi - byla zdecimovaná opakovanými invazemi a hodně zdrojů také investovala do projektu tvorby a udržení Unie Shinobi, která, ač se oficiálně nikdy nerozpadla, po několika desetiletích přestala fungovat. Situace ve vesnici je ale stabilní a její jméno má stále váhu, což ji umožňuje vystupovat jako zastánce tradic shinobi. Nemluvě o moci klanů v ní sídlící, jejichž tajné techniky jsou stále žádaným artiklem.

Listová vesnice věnuje v posledních letech mnoho energie do snahy vrátit se zpět na výsluní, ale jde to velmi pomalu. Někteří tyto neúspěchy rádi připisovali osmému Hokagemu, Konohomaruovi, ale s návratem dlouho ztracené Deváté Hokage, Sarady z klanu Uchiha, mnozí věří, že se teď vše obrátí k lepšímu. Celková nálada ve vesnici je proto mnohem lepší, než jak by se dalo na základě aktuální politické situace očekávat.

Kirigakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Mlze

Hlava vesnice: Sincho Kinzoku (Šestá Mizukage)

Mlžná vesnice je dlouhodobě stabilní a silná. Její bojovníci jsou velmi početní a disciplinovaní a celá Země vody je poměrně bohatá a prosperující. V bojích se samuraji ztratila sice svého obdivovaného a uznávaného Mizukageho Chojura, který dal po čtvrté válce vesnici řád, ale neztratila nic na své bojovnosti. Naopak, o šesté Mizukage, jedné ze Sedmi šermířů, se říká že, je velmi dravá a dokonce se jí přezdívá Kijin no Musume. Mezi shinobi ostatních vesnic se nesou fámy o znovuzavádění Zkoušek krve. Mlžná rázně tyto řeči popřela, avšak mnohé vesnice o tomto vyjádření pochybují. Některé hlasitěji než jiné.

Pátý Mizukage se obětoval za záchranu mladého Tshuchikageho a obě vesnice se jeho vzpomínku snaží uctít tím, že se snaží urovnat staré spory a budovat spolupráci, což po letech nevraživosti není nijak snadné. Pomáhá jim společný postup proti organizaci zvané Kumonosu (Síť), která se po odhalení jejich komplotu za Páté války z části přesunula do Země vody.

Mlžná je jedním z hlavních aktérů rýsujícího se konfliktu v shinobi světě. Objevila na svém území zvědy Oblačných a dlouho byli všichni v domnění, že s nimi udělala krátký proces. Avšak Oblačná se dopídila zprávy o přežití zvědů a uspořádala záchrannou misi. Nejsou žádné prokazatelné důkazy o tom, co se vlastně na území Kirigakure stalo, avšak Mlžní mají jasno. Oblační je napadli v jejich domovině a zmasakrovali mnoho statečných ninjů při své zákeřné misi. Takový akt agrese nemůže zůstat bez odplaty a Mizukage hlasitě volá po krvi.

Amegakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Dešti

Hlava vesnice: Maria (Vůdkyně a samozvaná Aisukage)

Amegakure je bohatá, industrializovaná, mocná a dobře vedená Skrytá vesnice. Má všechno, jen ne rovnoprávné postavení s pěti velkými vesnicemi, což je fakt, který jejím obyvatelům leží v žaludku už od dávných dob. Bylo to tak za dob Hanza Salamandra, za dob Paina a Akatsuki i za dob Unie Shinobi a nakonec se nic nezměnilo ani v průběhu poslední války. Pět mocných vesnic si mezi sebe nepustí šestou, nebo dokonce nedopustí, aby jedna z nich byla nahrazena, ač je třeba Amegakure bohatší a mocnější, než mnohé z nich. Po smrti Paina a velké válce je přitom vesnice soustavně na vzestupu.

Všeobecně se ví o jejích sporech s Mlžnou vesnicí a kdo je nepřítel našich nepřátel je naším spojencem. Deštné se nejen podařilo utvrdit alianci s Oblačnou vesnicí, ale spřátelila se i s Travní, díky spolčeným cílům na politickém poli. Je jasné, kde si Amegakure v rýsujícím se konfliktu stojí.

Sunagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Písku

Hlava vesnice: Akiko (Osmá Kazekage)

Po Čtvrté válce se Sunagakure slušně vzpamatovala a držela se i v době ochlazení vztahů, skutečné problémy nastaly až s neoficiálním rozpadem Unie v letech po Rudé řece. Výnosy Písečné se strmě propadly, protože její služby nebyly tak vyhledávané a samotná Zem Větru, o sobě ne příliš bohatá, nebyla schopna ji financovat. Místní shinobi se museli smířit s nepříliš lukrativními úkoly. Vedení vesnice se, aby odvrátilo hrozící krizi, začalo věnovat i obyčejnému obchodu. Součástí práce písečných ninjů se tak stalo i doprovázení karavan, hlídky na postech podél cest a vybírání mýta. Mnozí shinobi na toto kupčení nahlíží s nelibostí, ale pravda je ta, že vesnici zachránilo.Díky získaným financím vesnice v minulém desetiletí začala přebudovávat své bojové síly s cílem stát se opět hlavním hráčem mezi shinobi.

Nová Kazekage, Akiko, divoká dívka disponující spalujícím kekkei genkai, pak vlila do žil písečným shinobi oheň a divoce je žene v před, agresivně prosazujíc zájmy vesnice na úkor sousedů a to i dřívějších nejbližších sousedů. Přátelství mezi Kazekage a Mizukage se prohlubuje. Obě mají divokou krev a touhu po boji. Je ale známo, že Kazekage si zcela nerozumí se svými rádci, kteří preferují opatrnější přístup na politickém poli.

Písečná však opakovaně naráží na hlavní překážku a tou je nedostatek jídla. V tomto ohledu vesnice závisí na dovozu a díky Páté válce poklesl objem obchodů a následně stouply ceny. Zvýšilo se i riziko pro obchodníky z jihu. Přestože Písečná poskytuje ochranu karavanám, často se stává, že jsou přepadeny a zboží ukradeno. Pro mnohé obchodníky je tedy výhodnější a bezpečnější zvolit cestu po moři a Zemi Větru se zcela vyhnout. Jen ti nejodvážnější či nejbláznivější stále převáží své zboží přes poušť a často se jim volba vymstí.

Otogakure no Sato

Český název: Skrytá Zvučná vesnice

Hlava vesnice: Šéf a Strážci čtyř bran (jména neznámá)

Zvučná vesnice je sice mladá (vznikla před nějakými sto lety) a malá, ale už si vydobyla nechvalnou proslulost. Založena byla původně renegátem Orochimaru jako nástroj pro jeho intriky, ale přetrvala, i když už přestal mít o svoji hračku zájem. Shinobi ze Zvučné se začali sami organizovat a prodávat své služby všem zájemcům bez ohledu na národnost a integritu. Specializují se na nájemné vraždy, sabotáže a jiné diverzní akce a nezajímá je, zda je jejich zákazníkem daimyo, bezskrupulózní obchodník, nebo šéf gangu, hlavně když zaplatí jejich cenu.

V politice si obvykle drží neutralitu a ostatní vesnice jejich činnost tolerují, ač provádějí zásahy i na jejich území a cílem bývají i jejich obyvatelé a dokonce shinobi, nemluvě o tom, že neváhají své řady rozšiřovat o renegáty. V průběhu Páté války přijali velkou zakázku práce pro samuraje, což je postavilo na stranu nepřátel a poražených, což podle všeho po válce vyústilo ve velkou čistku ve vedení vesnice. Rada Kage prý dostala jako dar hlavu bývalého šéfa, který měl do pusy nacpanou listinu kontraktu se samuraji, a mluví se i o finančních reparacích. Jako mnoho další věcí týkajících se Otogakure, i tohle jsou však jen nepotvrzené dohady.

V rodícím se konfliktu mezi Oblačnou a Mlžnou se politicky neangažují a ani je to nijak nevzrušuje. Přece jen, čím vyhrocenější situace, tím je víc práce. A čím větší poptávka, tím vyšší cena.

Yugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Horkých pramenech

Hlava vesnice: Iyashinomizu Kanemochi (Daimyo Země Horkých pramenů)

Yugakure se už dávno vzdala titulu Skryté vesnice a je také často známá jako "Vesnice, která nezná válek". Podobně jako Dirugakure, se i Yugakure zabývá především obchodem a ve světě je známá především pro své léčitele a své lázně. Navzdory tomu, že se již nepovažuje za Skrytou vesnici, místní Daimyové a vůdci Yugakure z rodu Iyashinomizu si vydržují družinu shinobi, kteří fungují jako jeho tělesná stráž a ochránci bezpečí ve vesnici.

Před několika lety Koprová vesnice Horkým pramenům odcizila unikátní lázeňskou techniku a obě vesnice jsou od té doby vůči sobě velice nevraživé.

Krom lázeňství se Země Horkých pramenů věnuje také obchodu, především námořnímu, díky čemuž je na politickém kolbišti poměrně oblíbená.

Doposud byla Yugakure pověstná i svou neutralitou, proslýchá se však, že napomohla Oblačné při jejich záchranné misi zvědů, uvězněných na území Mlžné vesnice. Ačkoliv se Yugakure k těmto domněnkám nevyjádřila, Mlžná si je jejich pravdivostí jistá a strká Yugakure s Oblačnou do stejného pytle.

Iwagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kamení

Hlava vesnice: Norio (Pátý Tsuchikage)

Země kamene pokrývá rozsáhlá hornatá území s minimem úrodné půdy, díky čemuž Iwagakure patří mezi chudší vesnice. V uplynulých letech navíc utrpěla invazí Dračího císaře, válkou s Černým samurajem a rozsáhlým spiknutím organizace pojmenované jako Kumonosu, Síť. Cílem tohoto spiknutí bylo sesadit mladého Tsuchikageho a členové Sítě se neváhali spojit ani se samuraji, ale v závěru války byli odhaleni a vyhnáni. Zbytky Kumonosu se na okrajích Země Kamene sice stále nachází, ale stali se z nich bandité a zloději, nepředstavující pro politickou stabilitu země výraznou hrozbu.

Norio, nositel Shotonu, jedinečného kekei-genkai, umožňujícího mu manipulovat s krystaly, svou pozici od války upevnil. Jeho hlavní oporou je tajemná a vlivná sekta Kamenných mudrců, ale má i množství zahraničních spojenců. Snaží se budovat dobré vztahy s Mlžnou, jejich dřívějšími rivaly, neboť cítí potřebu splatit dluh, který má vůči jejich předchozímu Mizukage. A po vzoru Písečné, se angažuje v obchodu a kamenní shinobi mají tak velmi blízké vztahy s Dirugakure a Yugakure. Navzdory svým vazbám na Mlžnou a Písečnou se ale intenzivně zasazuje o mírové řešení sporu mezi Kumogakure a Kirigakure, neboť další válka by jeho zemi rozhodně neprospěla.