Obsah stránky


NarutoLARP je LARP, hra, během které se na krátkou dobu můžete stát hrdinou vlastního příběhu v barvitém světě plném ninjů, inspirovaném známou mangou a anime. Hra je určena jak pro pokročilé hráče, tak úplné začátečníky, a znalost předlohy není nutností, všechny potřebné informace se dozvíte z našich stránek. Stačí si založit registraci, vybrat podle popisu (nebo kostýmu) vesnici, ze které vaše postava pochází, vytvořit postavu (napsat její příběh, nechat jej schválit a zvolit si její schopnosti), zaplatit účastnický poplatek a přijet na akci.

Dění hry je časově umístěno až po událostech v předloze, a ač svět ve svých hlavních rysech se příliš nezměnil (viz herní svět), od dob Naruta nás již dělí několik desetiletí (viz historie a minulé ročníky). Svět Naruta, vycházející z japonského prostředí a mytologie, má přitom svá jasná specifika, která se odráží v požadavcích na kostým, zbraně i způsob boje a chování. Podrobnosti o povolených zbraních a o schopnostech najdete v pravidlech.
Důležité informace.

Kdy: 11. - 13. září 2020.

Kde: Skautská základna Podhradí, Týn nad Bečvou, okres Přerov (GPS: 49.5235975N, 17.6393378E), více informací na webových stránkách základny.

Za kolik: 350 Kč při platbě předem, 400 Kč při platbě na místě. Bestie a cizí postavy platí pouze ubytování (150 Kč na místě).

Platba: Pro platbu předem prosím využijte účet 178925828/0300 (Lukáš Sochor). K identifikaci platby slouží variabilní symbol, který máte v profilu, kde také uvidíte stav vaší platby. Platba na náš účet musí dorazit nejpozději do 8. září 2020. Účastnický poplatek v plné výši vracíme při odhlášení do pátku 4. září 2020.

Organizační informace

Ubytování: Hráči budou ubytováni v místnostech v chatě, je třeba vlastní spacák, popř. karimatku (k dispozici je 40 míst na postelích, přednost budou mít hráči platící předem). Součástí základny jsou toalety a umývárny se sprchami. V chatě je k dispozici elektřina a vybavená kuchyně. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.

Doprava: Základna je snadno dospupná autobusem i autem, nejbližší vlaková stanice se nachází cca 6 km pohodlné chůze. O vhodných spojích a místu k parkování vás budeme informovat.

Důležité dokumenty

Přihláška pro plnoleté účastníky ke stažení zde.

Přihláška pro učastníky mladší 18ti let zde.
Pravidla

Pravidla (verze 7.1, rok 2020) naleznete zde.

Aktuální seznam technik (rok 2020) je k dispozici zde.

Přehled speciálních vesnických stromů (zaměření) je zde.

Pomůcky a návody

Nákres "superbezpečné" verze chráničů předloktí zde (pro zvětšení klikněte):Seznam ručních pečetí sloužících k vyvolávání jednotlivých technik:V barevném provedení zde.
Obecné informace pro tvorbu kostýmu

Při výrobě kostýmu se prosím řiďte vesnickými instrukcemi (u všech jsou přiloženy ilustrační fotografie a obrázky) a těmito obecnými pokyny:
 1. Kostýmy s moderními prvky (např. zipy) a střihy (např. moderní kalhoty) jsou povoleny bez omezení. Pozor však na vzory a potisky (např. na tričku, či teplácích): kostýmy s těmito motivy velmi pravděpodobně nebudou vpuštěny do hry. Vyvarujte se také vysloveně moderních západních prvků (např. rifle).
 2. Prosíme, respektujte herní svět a vyvarujte se kostýmům z oblasti historie, fantasy, sci-fi, nebo např. post-apo. Některé jejich části lze použít jako dopňky, ale vyvarujte se například zbrojím, nebo středověkým střihům.
 3. Kostýmy hráčských postav by měly splňovat podmínky dané vesnickým popisem (viz níže), případně požadavky dané jejich postavením ve vesnici (např. šermíř, nebo člen klanu Hyuuga), tak jak jsou popsané ve speciálních dokumentech.
 4. Čelenka je nejpodstatnější část kostýmu a znak na ní, musí odpovídat znaku vesnice, do níž vaše postava patří. Jednotlivé vesnice mohou mít specifické zvyklosti tykající se čelenek (např. barva nebo tvar šátku).
 5. Boty jsou bez omezení, ale za kompletní kostým budou určité (tedy včetně stylové obuvi), malé bonusy
 6. Všichni účastníci jsou povinni nosit si speciální chrániče předloktí (viz výše). I tyto chrániče jsou součástí kostýmů a je možné je ozdobit či zamaskovat (obvazy, návleky, připodobnění kovovým chráničům). Nesmí však obsahovat žádné skutečně kovové, nebo jiné tvrdé prvky!
 7. Součástí kostýmu je samozřejmě i účes!
Toť je vše, přejeme příjemnou zábavu při výrobě!
Herní svět

Příběh našeho LARPu se odehrává ve světě Naruta, světoznámé mangy a anime z pera Masashi Kishimota. Svět ninjů u nás najdete, tak jak ho většina zná. Náš příběh se pravda odehrává o pár desítek let později po dění po druhé části mangy (v anime pojmenované Naruto: Shippuden), ale svět (na rozdíl od originálního epilogu) se příliš nezměnil (extrémní technický pokrok nečekejte). Pro potřeby LARPu bylo upraveno několik drobností, ale nikdo, kdo byl Narutem jen letmo políben, by neměl mít problém se u nás zorientovat.

Stručný úvod
 • Živým tvorům ve světě Naruta v tělech proudí chakra, mocná energie spojená se životem samotným.
 • Mezi ty, kteří se svoji chakru naučili aktivně používat, patří shinobi, ninjové, nájemní bojovníci a bojovnice.
 • Shinobi chakru využívají pro jutsu, dovednosti, které se dají rozdělit do tří oblastí: taijutsu (boj beze zbraně i se zbraněmi), ninjutsu (manipulace s energiemi a živly) a genjutsu (manipulace s myslí).
 • Pro aktivaci (sesílání) některých těchto dovednosti shinobi používají takzvané ruční pečeti.
 • Shinobi se sdružují v takzvaných Skrytých vesnicích, malých sídlech s polovojenským zřízením, mezi jejichž hlavní účely patří ochrana civilistů a výchova a vzdělání potenciálních nových shinobi.
 • Každá Skrytá vesnice má v čele svého vůdce, který se většinou zodpovídá daimyovi, feudálnímu pánovi země, kde vesnice leží.
 • Skryté vesnice si zajišťují obživu tím, že se nechají najímat na zakázky jak feudálními pány, tak například všemožnými bohatými obchodníky či zájmovými skupinami.
 • Soupeření o zakázky a vliv způsobuje napjaté vztahy mezi jednotlivými Skrytými vesnicemi. V minulosti nebyly výjimkou ani války a navzdory mírovým snahám, ani dnes není situace zdaleka poklidná.
 • Mezi Skrytými vesnicemi drží hlavní pozici takzvaných Pět velkých vesnic (Oblačná, Mlžná, Listová, Kamenná a Písečná), které leží v pěti největších zemích (Země Blesku, Vody, Ohně, Kamene a Vzduchu).
 • Vůdci těchto vesnic jsou zvaní Kage a patří mezi nejmocnější bojovníky mezi shinobi a nejvýznamnější osobnosti politické scény.
Místo a časTéměř devadesát let uplynulo od čtvrté války shinobi a krajina kdysi prosáklá krví a spálená na popel už je dávno zase plná života. Mnoho hrdinů tehdy padlo a z mnoha bezejmenných válečníků se stali v tom čase hrdinové, ale prach už dlouho sedá na hroby jedněch i druhých. Je čas nových příběhů, nových hrdinů a bohužel i nových válek.

Navzdory všem dřívějším snahám jedna taková právě probíhá. Šestá válka shinobi se přelévá zeměmi už mnoho měsíců a nic nenasvědčuje, že by se blížil její konec. Dva nesmiřitelní protivníci, Unie shinobi a tajemná Síť se svými spojenci, bojují na mnoha frontách a nedávno stanuli i na prahu Země Mrazu. A tam se bude náš příběh odehrávat.

Letošní ročník

Unie Shinobi
Unie Shinobi
Spojenci Sítě
Spojenci Sítě

Hlavním motivem tohoto příběhu je život ninjů dvou bojujících stran, kteří operují na území prozatím neutrální Země Mrazu, která je pod ochranou Shimogakure no Sato, Vesnice skryté v Mrazu. Chudá země nemá šanci vzdorovat přímému útoku, ale pevně doufá, že se jí podaří zachovat neutralitu, zatímco bojující shinobi se snaží získat její náklonost.

Na hranicích Země Mrazu nyní leží předsunuté tábory obou stran, zatímco po cestách proudí zástupy uprchlíků, kteří doufají, že pod ochranou poslední neutrální země široko daleko najdou bezpečí po tom, co do jejich poklidných životů vpadli válčící shinobi.
Dosavadní průběh války

Válka nyní běží už více, než deset měsíců a vše naznačuje, že bude jedna z těch dlouhých. V měsících po Summitu Kage, kde byla legendární Ameno Uzume odhalena jako vůdkyně tajemné Sítě, se postupně většina vesnic přiklonila na tu či onu stranu a zapojily se do boje. Shinobi otřálo několik tragédií a dvě z vesnic dokonce čelily občanské válce.

Ukaž/skryj podrobný průběh války


Historie a minulé ročníky

Další informace naleznete zde.
Informace o vesnicích

Kumogakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Oblacích

Země kde leží: Země Blesku

Hlava vesnice: Raiden Yotsuki (Osmý Raikage)

Strana konfliktu: Unie shinobi

Kumogakure je nepočetnější a nejsilnější z pěti velkých skrytých vesnic. Bylo to tak už před Čtvrtou válkou a po ní si vesnice tuto pozici ještě upevnila. Díky strategické pozici byla Země Blesků v průběhu své existence většinou ušetřena bojů na svém území, a Oblačná se vyhnula větším invazím, které postihly například Skrytou Listovou, nebo v nedávné době Zemi Kamene.

V době po neoficiálním rozpadu Unie shinobi a následujících třiceti letech studené války vesnice pod vedením šestého a sedmého Raikageho z klanu Yotsuki tvrdě pracovala na tom, aby si své postavení udržela a velmi efektivně řešila všechny problémy. Osmý Raikage, Raiden, adoptivní bratr sedmého, pokračuje v odkazu jeho předchůdce, který padl v souboji s Černým samurajem. I díky tomu je nyní Oblačná vůdčí silou Unie shinobi a její hlavní oporou v boji proti Síti a jejím spojencům.

Instrukce ke kostýmu

 • Shinobi z Oblačné nosí oblečení, které je jasně laděno v barevných kombinacích bílé, černé a šedé, obohacené o červené doplňky.

 • Primární součástí kostýmu každého shinobiho z Oblačné vesnice je přitom jeho bílá taktická vesta, zapínaná přes jedno rameno, která obvykle kontrastuje s tmavším podkladovým oděvem.

 • Jejich výstroj je často doplněna drobnostmi nějakým způsobem zosobňujícími jejich vesnickou hrdost (často znaky klanů, nebo významných organizací, např. ANBU, nebo Tsuki). Častá jsou také různá tetování, obvykle ilustrující týmovou sounáležitost.
Ukaž/Skryj obrázky

Dirugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kopru

Země kde leží: Země Bylin

Hlava vesnice: Himitsu Dorei (Starostka)

Strana konfliktu: Spojenci Sítě

Dirugakure je malá, ale bohatá vesnice ležící v Zemi Bylin, na pomezí Země Kamení a Země Větru. Vesnice handlířů, obchodníků a řemeslníků, ležící na křižovatkách obchodních cest, životem bublající tržiště, kde se dávní nepřátelé i obezřetní spojenci mohou setkat na neutrální půdě. Ze své pozice vesnice nebývale těží a mimo jiné dosáhla i takové důvěry, že je již po mnoho desítek let pořadatelkou chuninských zkoušek. Na rozdíl od Yugakure se nikdy nezřekla statutu skryté vesnice a vydržuje stále komunitu ninjů, byť nijak velikou. Často zaměstnává i shinobi z jiných vesnic, z nichž někteří v ní najdou nový domov, tak jako již zesnulý vůdce jejích ozbrojených sil, Rinnes Sarutobi.

Po dřívějších divokých událostech se do Země Bylin vrátilo trochu dlouho vytouženého klidu. Vesnice tak byla schopna nejen ubránit se nájezdům banditů ze Země Větru, ale také koordinovat mezivesnické vyšetřování, které vedlo k odhalení buňky Sítě a nakonec vlastně k současnému konfliktu. Dokonce ani odchod dlouholeté starostky Keito Suchiru její stabilitu nijak neohrozil a spojenecká dohoda s Kamennou jim zajišťovala ochranu. Ale právě tato dohoda je nakonec dovedla do války.

Instrukce ke kostýmu

 • Barvami Dirugakure, stejně jako celé Země Bylin, jsou zelená a žlutá, což se projevuje i na výbavě koprových shinobi. Obvyklým doplňkem jejich výbavy jsou pláště bez rukávů, nebo vesty, obojí v zelené barvě se žlutým lemováním. Tyto barvy jim zároveň pomáhají splynout s prostředím divokých luk a lesů jejich domoviny.

 • Bohatá Koprová si může dovolit své vlastní jednotky shinobi slušně financovat a ty mají tak přístup k různorodým druhům výzbroje. Koproví bojovníci se nevyhýbají žádné zbrani a pod jejich plášti je často k nalezení taktická vesta, nebo dokonce lehká zbroj.

 • Znak vesnice je pro obyvatele velmi důležitý a čelenky, tradičně v zelené barvě, s chráničem tak na čele nenosí pouze shinobi, ale mnoho dalších místních, což může být pro návštěvníky občas matoucí.
Ukaž/Skryj obrázky

Kusagakure no Sato

Český název: Skrytá Travní vesnice

Země kde leží: Země Bambusových hájů

Hlava vesnice: Zasso Kitsuen (Guvernér prefektury Kusatori)

Strana konfliktu: Unie shinobi

Kusagakure, dříve Kusatori, je jedním z nejstarších osídlení známého světa, které prý stálo už za dob legendárního Mudrce Šesti cest. Dle tradice se zde cvičili první ninjové a odtud odvozuje svůj původ mnoho nejstarších klanů shinobi napříč zeměmi. V době vzniku skrytých vesnic se význam Kusagakure zmenšil, jde ale stále o velké město s dlouhou historií a početnou silou ninjů.

Ninjové z Kusagakure jsou známí pro svou mobilitu, a schopnost rychle zasáhnout takřka kdekoliv na jejich území i za jeho hranicemi. Ve spojení s jejich diplomatickými a analytickými schopnostmi to z nich činí nebezpečně předvídavé protivníky, kteří mají tendenci být o krok před svými nepřáteli. Obvykle je jejich hlavním zájmem především ochrana Země Bambusových hájů, sevřené mezi dvěma velkými sousedy, ale v nedávné době se, poněkud překvapivě, aktivně pustili do diplomatických jednání. Nejdříve se stali spojencem Deštné a později dokonce i spojencem Oblačné, což nakonec vyústilo v to, že ve válce bojují po jejich boku pod vlajkou Unie shinobi.

Instrukce ke kostýmu

 • Dlouhé, šedé šály s červenými pruhy, charakteristický rys jejich výbavy, jsou pro Travní ninjy více než pouze ozdoba, jsou také užitečným nástrojem. Nejeden protivník byl zaskočen jejich prudkou ofenzívou a matoucí zášvih šedé látky bylo to poslední, co uviděl.

 • Na rozdíl od mnoha jiných ninjů se nezatěžují taktickou vestou, ale dávají radši přednost plášti či dlouhé košili v barvách suché trávy či bambusového listí. Pod těmi je možno ukrýt libovolné zbraně a vybavení. Uniforma a šátky jsou pak obvykle tmavě šedé, nebo zelenošedé.

 • Kvůli tomu, že jejich strategie je především založená na rychlosti, nemohli si členové této vesnice dovolit prosté čelenky, neboť se mohlo velice jednoduše stát, že čelenka odpadla. Proto se rozhodli vylepšit čelenky na šátky, které kompletně pokrývají jejich hlavu.
Ukaž/Skryj obrázky

Konohagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Listí

Země kde leží: Země Ohně

Hlava vesnice: Sarada Uchiha (Devátá Hokage)

Strana konfliktu: Unie shinobi i Spojenci Sítě

Listová po Čtvrté válce postupně ztratila své výsadní postavení mezi pěti velkými vesnicemi - byla zdecimovaná opakovanými invazemi a hodně zdrojů také investovala do projektu tvorby a udržení Unie Shinobi, která, ač se oficiálně nikdy nerozpadla, po několika desetiletích přestala fungovat. Situace ve vesnici byla před válkou ale stabilní a její jméno má stále váhu, což ji umožňuje vystupovat jako zastánce tradic shinobi.

Listová vesnice věnovala v posledních letech mnoho energie do snahy vrátit se zpět na výsluní, ale jde to velmi pomalu. Někteří tyto neúspěchy rádi připisovali osmému Hokagemu, Konohomaruovi, ale s návratem dlouho ztracené Deváté Hokage, Sarady z klanu Uchiha, mnozí věří, že se teď vše obrátí k lepšímu. Bohužel s počátkem války se veřejné mínění proti Hokage obrací a po zprávách o tom, že Sarada má na rukou krev Naruta Uzumakiho, je vesnice rozpolcená víc než kdy dříve.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Listové vesnice jsou charakterističtí zelenými taktickými vestami (s límcem, nebo bez límce), které mají na zádech vždy a bez výjimky červenou spirálu. Vesty většinou nenosí pouze členové klanu Hyuuga, dávající obvykle přednost volnějším kimonům.

 • Nejčastější barvou uniformy, je tmavě modrá, černá nebo tmavě šedá. Shinobi z Listové nenosí obvykle žádnou těžší výstroj a nahradili proto chrániče, či nátepníky další vrstvou obvazů.

 • Svoji výstroj často doplňují různými brašnami, náhradními kapsami, žebradly a taškami, ve kterých nosí doplňkovou výzbroj a užitečné vybavení.
Ukaž/Skryj obrázky

Kirigakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Mlze

Země kde leží: Země Vody

Hlava vesnice: Sincho Kinzoku (Šestá Mizukage)

Strana konfliktu: Spojenci Sítě

Mlžná je hlavním a nejmocnějším spojencem Sítě v Bojích proti Unii. Vesnice je dlouhodobě stabilní a silná. Její bojovníci jsou velmi početní a disciplinovaní a celá Země vody je poměrně bohatá a prosperující. V bojích se samuraji ztratila sice svého obdivovaného a uznávaného Mizukageho Chojura, který dal po čtvrté válce vesnici řád, ale neztratila nic na své bojovnosti. Naopak, o šesté Mizukage, jedné ze Sedmi šermířů, se říká že, je velmi dravá a dokonce se jí přezdívá Kijin no Musume, Dcera Démona.

Mlžná je se zdá být jedním z hlavních hybatelů konfliktu v shinobi světě. Již dlouho před osudným Summitem Kage vesnice vedla spor s Oblačnou, kvůli jejich zvědům, kteří operovali v Zemi Vody. Situace byla nepřehledná a ve válku hrozila přerůst už více než rok, ale události summitu byly posledním hřebíčkem do rakve. Mizukage dlouho Unii podezírala z korupce a z podřízenosti vlivu Oblačné a obvinění, která padla při jednáních, ji v tomto podezření utvrdila. Dcera Démona vyhlásila svoji podporu Ameno Uzume a Síti a celá vesnice stojí neochvějně za ní.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Kirigakure se oblékají do oděvů modro-černých, případně modro-šedých barevných kombinací (modrá může být klidně světlá, spíše než příliš tmavá). Oblíbeným prvkem výzdoby látky jsou tenké svislé proužky.

 • Taktické šedo-černé vesty jsou povinné především pro jednotky ANBU, mnoho běžných ninjů z Mlžné je nahrazuje, nebo doplňuje různými druhy plášťů či kimon ve vesnických barvách.

 • Častým doplňkem jsou návleky na předloktí, či holeně šedomodré barvy (přecházející často v rukavice či obuv), zdobené proužky. Součástí jejich vybavení pak bývají všemožné brašny a ochranné části výstroje (nátepníky, náholenice, šátky okolo úst, plynové masky, obvazy apod.).
Ukaž/Skryj obrázky

Amegakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Dešti

Země kde leží: Země Jezer

Hlava vesnice: Maria (Vůdkyně a samozvaná Aisukage)

Strana konfliktu: Unie shinobi

Amegakure je bohatá, industrializovaná, mocná a dobře vedená Skrytá vesnice. Má všechno, jen ne rovnoprávné postavení s pěti velkými vesnicemi, což je fakt, který jejím obyvatelům leží v žaludku už od dávných dob. Bylo to tak za dob Hanza Salamandra, za dob Paina a Akatsuki i za dob Unie Shinobi a nakonec se nic nezměnilo ani v průběhu poslední války. Pět mocných vesnic si mezi sebe nepustí šestou, nebo dokonce nedopustí, aby jedna z nich byla nahrazena, ač je třeba Amegakure bohatší a mocnější, než mnohé z nich. Po smrti Paina a velké válce je přitom vesnice soustavně na vzestupu.

Spojenectví s Oblačnou, obnovená činnost Unie a dokonce i současná válka však dávají Deštné naději. Vesnice se proto velmi aktivně podílí na činnosti Unie, byla hlavním organizátorem poskytování humanitární pomoci Zemi Větru a nyní věnuje své rozsáhlé zdroje do válečného úsilí.

Instrukce ke kostýmu

 • V nekonečných, šedých mracích, často plodících studený déšť, si ninjové z Deštné zvykli na depresivní barvy šedé a šedomodré, které je dokáží úspěšně ukrýt nejen v zamračených krajích jejich domoviny.

 • Používají jak taktické vesty, tak i dlouhé, tmavé pláště, které jim umožňují v záhybech rukávů uschovat nejednu nebezpečnou zbraň, která přinese jejich nepřátelům nemilé překvapení.

 • V zájmu krytí svých obličejů i občas i šatů před naprostým smočením, nosí ninjové z Deštné vesnice široké, kulaté, slaměnné klobouky, které je chrání před neustálým deštěm.
Ukaž/Skryj obrázky

Sunagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Písku

Země kde leží: Země Větru

Hlava vesnice: Akiko (Osmá Kazekage)

Strana konfliktu: Unie shinobi i Spojenci Sítě

Po Čtvrté válce se Sunagakure slušně vzpamatovala a držela se i v době ochlazení vztahů, skutečné problémy nastaly až s neoficiálním rozpadem Unie v letech po Rudé řece. Výnosy Písečné se strmě propadly, protože její služby nebyly tak vyhledávané a samotná Zem Větru, o sobě ne příliš bohatá, nebyla schopna ji financovat. Místní shinobi se museli smířit s nepříliš lukrativními úkoly. Vedení vesnice se začalo věnovat i obyčejnému obchodu, doprovázení karavan, hlídkám na postech podél cest a vybírání mýta a díky tomu, navzdory všeobecné nelibosti, získávalo zdroje na obnovu sil.

Nová Kazekage, Akiko, divoká dívka disponující spalujícím kekkei genkai, pak vlila do žil písečným shinobi oheň a divoce je hnala v před, agresivně prosazujíc zájmy vesnice na úkor sousedů a to i dřívějších nejbližších spojenců. To bylo ale podle mnoha předzvěstí konce, neboť Písečná nakonec sklouzla k loupežným nájezdům na sýpky jejich souseda, Země Bylin, a dokonce organizovala přepadávání karavan, které měli píseční sami chránit. Vše vyvrcholilo zmizením Kazekage, což zemi uvrhlo do zmatků a hrozil jí hladomor, který odvrátila pouze intervence Unie.

Vše by možná dopadlo jinak, kdyby se náhle ztracená Kazekage neobjevila na Summitu kage, neobvinila Unii shinobi ze zosnování svého únosu a nepodpořila Mlžnou a Síť. Vesnice díky tomu upadla do krátké občanské války, během které ji opustila větší část Rady a jejich podporovatelů, kteří se uchýlili do exilu v Listové a nadále Unii podporují. Kazekage mezitím upevnila svoji moc a stabilizovala zemi do té míry, aby mohla své spojence vojensky podporovat.

Instrukce ke kostýmu

 • Charakteristickým znakem ninjů z Písečné vesnice je jejich pokrývka hlavy v podobě turbanů nebo kefíji (přepásaného šátku) černé či bílé barvy, která má za úkol chránit je před prudkým sluncem i pískem jejich domoviny.

 • Jejich uniforma je obvykle černá, doplněná o taktickou vestu světle hnědé či béžové barvy, umožňující jim lepší krytí v pouštích Země Větru. Jejich kostým by celkově měl být laděn do světlých hlinitých či písečných barev v kombinaci s černou.

 • Shinobi z Písečné často nosí různé předměty, které jim při dlouhých cestách skrze poušť připomínají jejich rodiny (fotky, obrázky, šátky, řetízky apod.), stejně jako vybavení nutné pro přežití (šátky, čutory).
Ukaž/Skryj obrázky

Otogakure no Sato

Český název: Skrytá Zvučná vesnice

Země kde leží: Země Rýžových polí

Hlava vesnice: Šéf a Strážci čtyř bran (jména neznámá)

Strana konfliktu: Spojenci Sítě

Zvučná vesnice je sice mladá (vznikla před nějakými sto lety) a malá, ale už si vydobyla nechvalnou proslulost. Založena byla původně renegátem Orochimaru jako nástroj pro jeho intriky, ale přetrvala, i když už přestal mít o svoji hračku zájem. Shinobi ze Zvučné se začali sami organizovat a prodávat své služby všem zájemcům bez ohledu na národnost a integritu. Specializují se na nájemné vraždy, sabotáže a jiné diverzní akce a nezajímá je, zda je jejich zákazníkem daimyo, bezskrupulózní obchodník, nebo šéf gangu, hlavně když zaplatí jejich cenu.

V politice si obvykle drží neutralitu a ostatní vesnice jejich činnost tolerují, ač provádějí zásahy i na jejich území a cílem bývají i jejich obyvatelé a dokonce shinobi, nemluvě o tom, že neváhají své řady rozšiřovat o renegáty. V průběhu Páté války přijali velkou zakázku práce pro samuraje, což je postavilo na stranu nepřátel a poražených, což podle všeho po válce vyústilo ve velkou čistku ve vedení vesnice. Rada Kage prý dostala jako dar hlavu bývalého šéfa, který měl do pusy nacpanou listinu kontraktu se samuraji, a mluví se i o finančních reparacích.

Na počátku současného konfliktu se předpokládalo, že Zvučná setrvá v neutralitě a dál bude nabízet svoje služby nejvyšší nabídce, brzy se však ukázalo, že z nějakého důvodu spolupracuje výhradně se Sítí a jejími spojenci. Předpokládá se, že jde o rozhodnutí jejich nového tajemného Šéfa, ovšem jako mnoho další věcí týkajících se Otogakure, i tohle jsou jen nepotvrzené dohady.

Instrukce ke kostýmu

 • Říká se, že oběti těchto ninjů uslyší pouze jediné zazvonění rolničky, než jejich chladné tělo dopadne k zemi. Ninjové ze Zvučné vesnice sázejí především na utajení noci a svůj vytříbený sluch více než jejich oči, proto je jejich výstroj stylizovaná do kombinace černé, tmavě šedé a v menší míře bílé barvy, dle vzoru armádních šál a šátků, které tito ninjové nosí sebou, jako důkaz složení své vlastní ninja zkoušky v temných lesích jejich domoviny.

 • Povětšinou se tito ninjové vzdávají práva nosit taktickou vestu, neboť jim překáží v jejich misi, která vyžaduje naprosté utajení, ovšem i mezi těmito ninjy se nachází specialisté, kterým ochrana a dodatečný prostor pro další výstroj vyhovuje více než lehké oblečení jejich spolubojovníků, taktická vesta je povětšinou černá

 • Ze stejného důvodu utajení nosí všichni ninjové ze Zvučné vesnice cokoliv, co jim umožní zahalit jejich obličej, což mohou býti kukly, šátky, šály a jiné pokrývky obličeje. Časté jsou také všemožné implantáty, umožňující vytěžit maximum ze svého těla a překvapit nečekanými útoky.
Ukaž/Skryj obrázky

Yugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Horkých pramenech

Země kde leží: Země Horkých pramenů

Hlava vesnice: Rikona Kashiko z knížecího klanu Kanemochi (feudální paní Země Horkých pramenů)

Strana konfliktu: Unie shinobi

Yugakure se už dávno vzdala titulu Skryté vesnice a je také často známá jako "Vesnice, která nezná válek". Ironií osudu se tak přitom stala prvním bojištěm šesté války shinobi a pravděpodobně také první obětí tohoto konfliktu.

Yugakure se zabývá především obchodem a ve světě je známá především pro své léčitele a své lázně. Navzdory tomu, že se již nepovažuje za Skrytou vesnici, místní Daimyové a vůdci Yugakure z rodu Kanemochi si vydržují družinu shinobi, kteří fungují jako jeho tělesná stráž a ochránci bezpečí ve vesnici. Vesnice byla pověstná svojí neutralitou a obchodní flotilou, která měla přístup do mnoha přístavů napříč světem shinobi. Obojí je ale nyní minulostí.

Na území Horkých pramenů podle všeho již mnoho měsíců před válkou probíhaly rozsáhlé sabotážní operace neoznačených shinobi, kteří si zde vyřizovali účty mezi Oblačnou a Mlžnou. Po Summitu Kage zemi pod svoji ochranu převzala přímo Oblačná, což ale Síť a Mlžná označili za invazi a následné boje byly jen posledním hřebíčkem do rakve kdysi významného ekonomického hráče. Místní shinobi i dědička feudálního pána jsou nyní v úkrytu a zemi kontrolují oblační ninjové.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Horkých pramenů svým vystupováním a vzhledem připomínají shinobi jen částečně. Navzdory tomu, že ovládají všechny druhy technik, nejsou zvyklí na boj ve stínech a trochu možná připomínají stráže.

 • Jejich uniforma je charakteristická nošením velkých, prostorných kapucí, které jsou propojené s pončem. Převládání v ní, stejně tak jako jejich další výstroji, bílá barva ve spojení s červenou, což z nich dělá svítící pilíře pořádku a zákona. Jejich kapuce jsou mimo vesnici povětšinou přes jejich obličej, neboť jim nevyhovuje zima okolního světa.

 • Ninjové z horkých pramenů se rovněž specializují na užívání dlouhých, obouručních zbraní jako jsou naginaty, které se, přestože na první pohled vypadají nemotorně, v rukou těchto jedinců staly nefalšovanými vražednými nástroji.
Ukaž/Skryj obrázky

Iwagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kamení

Země kde leží: Země Kamene

Hlava vesnice: Norio (Pátý Tsuchikage)

Strana konfliktu: Spojenci Sítě

Zemi Kamene pokrývají rozsáhlá hornatá území s minimem úrodné půdy, díky čemuž Iwagakure patří mezi chudší vesnice. V uplynulých letech navíc utrpěla invazí Dračího císaře, válkou s Černým samurajem a patřila také mezi první, která se střetla s tajemnou organizací známou dnes jako Kumonosu, Síť. I když cílem jejich činnosti bylo sesadit mladého Tsuchikageho a členové Sítě se neváhali spojit ani se samuraji, dnes se Kamenná počítá mezi spojence Kumonosu a bojuje po jejich boku proti Unii shinobi. I taková je politika ve světě shinobi

Norio, nositel Shotonu, jedinečného kekei-genkai, umožňujícího mu manipulovat s krystaly, svou pozici od páté války upevnil. Jeho hlavní oporou je tajemná a vlivná sekta Kamenných mudrců, ale má i množství zahraničních spojenců. Snaží se budovat dobré vztahy s Mlžnou, jejich dřívějšími rivaly, angažuje se v obchodu a kamenní shinobi mají tak velmi blízké vztahy s Dirugakure (Koprovou vesnicí) a Yugakure (Horkými prameny). A právě s Koprovou jsou nyní nejbližší přátelé a společně také vstoupili do války, ač se předtím snažili být v konfliktu neutrální.

Instrukce ke kostýmu

 • Shinobi z Kamenné jsou velmi hrdí na svoji vesnickou příslušnost a dávají ji (dle některých až příliš okázale) najevo svoji výraznou vínově rudou uniformou. Ta je mimo jiné typická i jedním dlouhým širokým rukávem.

 • Jejich taktické vesty mají obvykle hnědou, případně tmavě hnědou barvu. Uniformu pak občas doplňují šerpou, šálou nebo šátkem žluté, nebo zlatavé barvy.

 • Vzhledem k terénu jejich domoviny i k jutsu, která obvykle používají, jsou častou součástí jejich oděvu pevné kožené rukavice, které chrání jejich dlaně při manipulaci s kameny.
Ukaž/Skryj obrázky

Tanigakure no sato

Český název: Vesnice Skrytá v Údolí

Země kde leží: Země Řek

Hlava vesnice: Nagare Arata (Náčelník)

Strana konfliktu: Spojenci Sítě

Tanigakure je malá a chudá shinobi vesnice v Zemi Řek, ležící na pomezí Země Ohně a Země Větru. Je to vesnice, která už od nepaměti žije ve stínu svých mocnějších sousedů, především však Skryté Deštné, která se nachází na severu, výše proti proudu toků, které zemi daly jméno. Díky tomu byla dříve často bojištěm v cizích válkách a tento osud ji nakonec potkal i tentokrát.

Po krutých bojích mezi Písečnou a Listovou, v nichž se Údolní shinobi snažili ochránit civilní obyvatelstvo, a následné invazi z Deštné a krátkých bojů mezi jejími podporovateli a odpůrci přímo ve vesnici, přišla mocná povodeň, která na čas přinutila všechny cizí bojovníky stáhnout se. Shinobi z Údolní spočítali svoje ztráty, mezi které patřili i nejvyšší představitelé vesnice, včetně náčelníka Yoshihita Nakamikada, zvolili si nové vedení, urovnali vnitřní spory a rozhodli se připojit ke spojencům Sítě, aby v dalších bojích nezůstali sami.

Instrukce ke kostýmu

 • Vybavení ninjů z Tanigakure je obvykle velmi střídmé a úsporné a ve svém střihu velmi podobné tomu, které nosí jejich sousedé z Deštné (taktické vesty, pláště i klobouky), s nimiž mají mnoho společného.

 • Oproti jejich severním sousedům využívají mnohem živějších barev: Jejich taktická vesta se honosí specifickým intenzivním modro-zeleno-šedým odstínem (někdy také nazývaným paví modř), jejich uniforma je pak obvykle tmavě hnědá či rudohnědá (odstín je indikátorem toho, z jaké části Země Řek ninja pochází).

 • I ninjové z Tanigakure nosí návleky na předloktí, často v barvě jejich uniformy. Tento prvek má i praktický rozměr, neboť pomáhá chránit šaty a vybavení při brodění a plavání v říčních korytech. Ze stejného důvodu nosívají někteří i návleky na holeních, nebo mají naopak krátké kalhoty. Oblíbeným doplňkem jsou i všemožné rákosové stvoly a dýchací přístroje.
Ukaž/Skryj obrázky