NarutoLARP 2024: Odkaz

6. - 8. září 2024
Skautská základna Čachnov, Pardubický kraj

Novinky

Zahájení RegistraceVteřina po vteřině, každý moment se »mu« jako zpomalený film promítá v hlavě. Zrádné myšlenky »ho« tíží a nedají mu klidu. »Mohl« se zachovat jinak? Být rychlejší, hbitější, moudřejší a zvrátit tak to, co se stalo? »Sedí« tiše na židli vedle nemocničního lůžka a vinu má vepsanou ve tváři.

Když všechno teprve začínalo, když přišel Raikage do vesnice s tím, že Otsutsuki už získal jednoho démona. Kdyby tehdy »zavrhnul« test, který si připravil pro svůj tým, »shodil« své přestrojení a »dovedl« Raikageho k Saburovi sám, možná že... Ne, ani Raikage, ani Hokage netušili, co bude následovat. Nepředpokládali, že Listová bude napadena. Tam by jim ničemu »nepomohl.«

Poté, když se s týmem »soustředil« na získání informací v továrně. Kdyby »ho« napadlo jít místo toho za Shimojimou. Až ven, před budovu. Kdyby tam »byl«, když se Otsutsuki objevil. Ne, to by »pomohl« akorát obchodníkovi. Možná to je ta odpověď. Otsutsuki přišel vykonat pomstu za Goemona. Možná kdyby víc »protestoval«, když Shimojimu do vesnice přitáhnul Hiro Naara, »postavil« se výrazněji proti tomu, aby obchodníkovi bylo dovoleno v Listové zůstat!

Ne, »vzpomene si«. Otsutsuki nepřišel jenom kvůli pomstě. Když se s týmem a dalšími ninjy vyhrnuli z továrny, spatřili, jak Otsutsuki zabíjí Shimojimu. S krví na obrovském meči se obrátil k nim a dožadoval se Sarady. Řekl, že i když se mu nepostaví teď, srovná její domov se zemí a jistě se Otsutsukimu za to bude chtít pomstít. Možná kdyby Sarada nikdy neodešla z Listové, kdyby tu teď byla... Možná kdyby »on« tehdy... Možná by Saburo teď bezvládně neležel, na tomto nemocničním lůžku.

Ne. To tehdy opravdu nikdo nemohl tušit. »Nemohl« to tušit, opakuje si pořád dokola a ve snaze vytěsnit dávnou minulost, se soustředí na další okamžiky Otsutsukiho útoku. Přichází Hokage. V bílém plášti i klobouku na »něj« Saburo mrkne. Na znamení, že všechno bude v pořádku. Sleduje s ostatními ninjy, jak Hokage bojuje s Otsutsukim, statečně, skoro to vypadá, jakoby by byli vyrovnaní. Ale je to jenom zdání. Saburo padá k zemi a Otsutsuki má ještě plno sil. Možná, kdyby se »nenechal« uchlácholit klidnými slovy a sebevědomým úsměvem. Kdyby »bojoval« po Saburově boku.,. Možná kdyby alespoň »podpořil« Raikageho, který se Otsutsukimu postavil následovně... Ne, »byl« v šoku ze Saburovi porážky. Tak rychlé a náhlé.

Nakonec i Raikage padl a poslední obranou Konohy se stali ti, kteří doposud přihlíželi Otsutsukiho zdrcující síle. Hrstka ninjů, »on« a jeho tým. Byl to boj o přežití, jejich a celé vesnice. Vědeli, že Otsutsuki míní provést Shinra Tensei, “srovnat Saradin domov se zemí.” Věděli, že síla techniky spočívá v tom, kolik se do ní vloží chakry. Snažili se Otsutsukiho donutit, aby všechnu svou chakru použil. Sebe nabídli, jako terč. Zdálo se, že udělali maximum. Avšak přesto, zcela vyčerpaní, mohli jen vzhlížet na vznášející se bílé monstrum. Raikageho hlas. Létající bůh hromu. Shinra, Tensei.

Možná. Kdyby byli silnější. Kdyby byl »on, Hide Hyuuga«, silnější. Možná..

Tři mladičké tváře opatrně nakouknou do místnosti a ozve se nejistě “Boomer-sensei?” Tichý hlásek vytrhne zasmušilého muže z jeho sebemrskačského rozjímání. Pohlédne na své svěřence a ti mu všechny jeho myšlenky vidí v lesknoucím se oku. Se soucitem, kterého netušil, že jsou schopni, šeptají, jeden přes druhého: “Sensei, nebyla to vaše chyba. Všichni to ví. A Hokage-sama to určitě ví taky. Určitě by chtěl, abyste dál bojoval. A našel ty démony. A tu Uchiha paní. Aby sme cancelovali Otsutsukiho. Že, Hide-sensei?”

Dojat jejich starostlivostí, usměje se a odhodlaně kývne. Dost sebelítosti a pochybností. Ptá se, kdo za to všechno může? Otsutsuki! Kyokami Otsutsuki, který se chová, jakoby mu to tu všechno patřilo, jakoby byl neporazitelný a zničení světa bude brnkačka. Možná, ale v žádném případě to nebude mít jednoduché. Protože ninjové se nikdy nevzdají. »Hide« se nikdy nevzdá. To ti přísahám, Saburo! Já a všichni Listoví, budeme bojovat ve tvém jméně, dokud se neprobereš. Věrně budeme následovat tvou Vůli ohně!

____________________________


Ninjové a kunoichi!

Registrace na NarutoLARP 2024: Odkaz je spuštěna!

Zaregistrovat se můžete na našich stránkách.

Na tomto ročníku uzavřeme čtyřletou příběhovou linku a postavíme se proti mocnému vetřelci z klanu Otsutsuki! Skryté vesnice mobilizují své nejsilnější týmy, aby mu překazili plány.

Registrovat se tedy i letos budete moci až do 10 čtyřčlenných týmů (3 učedníci a jejich sensei). Můžete si zvolit pokračovat příběhy vašich postav nebo si vytvořit nové. V obou případech však budou úrovně všech hráčských postav stejné (s výjimkou senseiů, kteří jsou všichni o úroveň silnější). Pravidla akce, jak se dočtete níže, se letos opět budou trochu měnit. Informace o příběhových linkách a úrovních však zůstávají stejné a dočtete se o nich i v současné verzi dokumentu.

Samotná registrace

Po registraci si budete moci, jako každoročně, zvolit tým a vesnici. Jako první vás poprosíme o vyplnění konceptu postavy pro letošní ročník. Pokračujícím postavám zůstávají navolené speciální schopnosti, neschopnosti, příběhové quirky i povahové rysy. Pokud budete chtít některé volby změnit, bude pro vás přichystané textové pole v rámci konceptu.

Po vyplnění konceptu odešlete prosím postavu k předschválení nejpozději do 4. týdnů od vaší registrace.

Pravidla a techniky

Pravidla i techniky podstoupí revizi a budou v některých aspektech pozměněny. V pravidlech dojde k změnám v rámci systému boje, hesel atp. Techniky budou v některých případech pozměněny a upraveny, avšak jejich pozice ve stromech a stromy samotné zůstanou stejné jako loni. Kvůli doladění těchto změn budou nová oficiální pravidla k dispozici za měsíc. Stejně tak otevřeme přístup k revidovaným technikám taktéž za měsíc.

Jako vždy, budeme se velmi těšit na vaše postavy a příběhy!

Vaši orgové
NarutoLARP 2024: Odkaz 10:31 25.03.2024Nikdy by to nikomu nepřiznal. V lidech totiž myšlenka člověka, který od počátku ví co chce a opravdu toho dosáhne, vzbuzuje strach a respekt, jako nic jiného. A závist. Většina lidí se protlouká životem, bez cíle a neustále pochybuje o svém směru. Někteří cíl mají, ale zase postrádají prostředky nebo dostatečnou motivaci jej naplnit. Jen pár vyvolených ví přesně, co chtějí a mají nezdolné odhodlání toho dosáhnout. Shimojima, ačkoliv kolem sebe vytvořil mistrnou iluzi vyvoleného, není jedním z nich. Když byl malým chlapcem, netoužil se stát obchodníkem. Když si vzal dceru Kamihana klanu, nebylo to proto, aby získal moc. Když se poprvé zamotal do společnosti pohlavárů Deštné vesnice, neplánoval svou rodinu zradit. A ve chvíli, když tak učinil, a získal tajemství tepelné elektrárny, kterou si v Mrazové postavil, netušil, že to vše povede ke zrodu největšího informačního impéria, jaké kdy tento svět zažil.

Nic z toho se však nestalo pouhou náhodou. Shimojima byl vždy ten správný člověk, ve správnou chvíli, na správném místě. To však ubírá na iluzi vyvoleného a je to právě tato iluze, která k němu táhne závistivé, kteří chtějí prosperovat z jeho odhodlání a vize. A takových nikdy nebude nedostatek. Najdou se všude a za jakýchkoliv okolností, navzdory soudům, zhrzeným synům i všem překážkám, které mu shinobi svět postaví do cesty. Protože tajemství Shimojimova úspěchu není odhodlání, vize ani žádné speciální schopnosti. Ale dovednost využít jakékoliv situace ve svůj prospěch a vytřískat z ní absolutní maximum. To udělá i zde, v Listové, se svou novou továrnou. Možná neví přesně, kam jeho cesta povede, ani jak se tam dostane. Ale závistivých zájemců o konexe a zisk je před jeho dveřmi nekonečná fronta. Vítejte v Shimojimově kanceláři, jak ovládneme svět dnes?

____________________________


Ninjové a kunoichi!

S radostí ohlašujeme další ročník NarutoLARPu: Odkaz.

Letos se na vás opět budeme těšit na skautské základně Čachnov, a to 6. - 8. září.

Skrytá Deštná vesnice je místem, kde na konci posledního ročníku znovu povstal mocný Kyokami Otsutsuki, v plné své síle. Hrozba, kterou představuje, je nezměrná, neboť jeho cílem je naplnit vůli svého klanu a připravit náš svět o všechnu životodárnou chakru.

Bude to právě zde, ve Skryté Deštné, kde završíme příběhovou linii a rozhodne se o osudu našeho světa. Kdo se Otsutsukimu odváží postavit a čelit jeho ničivému plánu? Kdo je toho schopen? Shinobi svět přišel o své legendární ochránce, Naruta Uzumaki a Sasukeho Uchihu, a ačkoliv stále zbývá několik silných ninjů, bude to stačit proti vůli božské entity, jež nemá žádnou slabinu?

Staňte se poslední obranou a pokuste se překazit zánik shinobi světa! Jaký odkaz po sobě zanecháte?

Na tento ročník se budete moci registrovat od 26. května. Další informace k registraci budou následovat v příštím emailu, který pošleme v druhé polovině dubna.

Meziročník:

Tímto vás také zveme na meziročníkovou akci, která se bude konat v sobotu 13. dubna v Olomouci. Setkáme se v 13:00 v prostorech Zemědělské SŠ v Černovíře a zde si zahrajeme odpolední kostýmovou hru, která přinese rozuzlení zápletky prohnaného Mrazového obchodníka.

Prosíme, aby se zájemci zaregistrovali přes Google formulář.

Otsutsuki povstal a ohrožuje celý svět. Co se však stalo s Shimojimou? Unikl trestu za své hříchy i Goemonově pomstě. Co hrdinný zloděj považoval za spravedlnost, bylo bezpráví v očích Hira Naary, shinobiho z Listové. Proto, že byl Mrazový obchodník zproštěn viny, přenesl jej Hiro do své vesnice v poslední chvíli a zachránil mu život. Zde, napříč nevoli hlavy vesnice, získal Shimojima azyl.

Rozsudek mezinárodního soudu je nezvratný a Shimojima byl osvobozen. Mnozí však pochybují o spravedlnosti soudního rozhodnutí a ještě méně je těch, kteří důvěřují, že se z obchodníka náhle stal zákona respektující občan. Jeho vliv a konexe byly možná zpřetrhány, ale schopnosti, díky kterým dokázat tahat za nitky a manipulovat světem, jak se mu zachtělo, nemohou být podceněny. Velmi pravděpodobně už nyní znovu roztahuje své sítě, silnější a spletitější než kdy dříve.

Shinobi vesnice dokáží velmi dobře zavětřit vůni příležitosti i pachuť potenciálního nebezpečí. Shimojima byl, je a vždy bude divokou kartou. Kdyby se však dal využít, kontrolovat on nebo jeho nově budovaný vliv, může to pro kteroukoliv vesnici znamenat nevídanou prosperitu, kterou nikdo jen tak nechce Listové přenechat. Ti, kteří si ale uvědomují riziko, které Shimojima představuje, by raději jeho pavučiny našli a přestřihli je v zárodku.

Obchodník je chráněn Listovou vesnicí. Jaká to šťastná náhoda, že se Konoha, v zájmu mezinárodních vztahů, rozhodla uspořádat veřejné geninské zkoušky, na které se sjíždí studenti akademií z širého světa. Příležitost oslazuje i skutečnost, že Shimojima nabízí všem úspěšným novým geninům prohlídku své zbrusu nové továrny. Tam se jistě skrývají všechna jeho tajemství.

Skryté vesnice vysílají své budoucí shinobi, aby se zkoušek zúčastnili. V šikovném přestrojení, s chakrou řádně zamaskovanou, kdo pozná, že někteří z nich jsou mnohem zkušenější?

Pro další informace nás sledujte na těchto webových stránkách, případně na FB události Meziročníku a FB události NarutoLARP: Odkaz.

Budeme se na vás velmi těšit :)

Vaši orgové
Epilog a zpětná vazba 21:45 21.09.2023Jakmile se jim podařilo zlikvidovat přemrštěné bezpečnostní zařízení soudní síně, rozběhl se Goemon Ishikawa za prchajícím Shimojimou. Ostatní jej zběsile následují a Hiro přidává do kroku. Hbitě se vyhýbajá nástrahám lesa, letí jako vítr, chce tam být jako první. Musí tam být jako první.

Když se lesní pěšina rozevře v palouček, padne jeho zrak na Mrazovou kunoichi, jež napřahuje kunai. Její zbraň se závratnou rychlostí blíží k obchodníkově hrudi. Shimojima padá k zemi, ostří vklíněno mezi žebra. Zemře! To nemůže dopustit! Mrští vlastním kunaiem k nohám bezbranného civilisty. Létající bůh hromu! Záblesk. Hiro v poslední vteřině vrací bezvládnému muži život. Zoufalý výkřik mstitele je utopen v lomozu hromové techniky.

Dopadnou do zelené trávy, Hiro s Mrazovým obchodníkem v náručí. Nad jejich hlavami se tyčí hradby Listové vesnice. Zmaten a oslaben, stále se smrtící zbraní zabodnutou v těle, vzhlédne zraněný ke svému zachránci. "Jak se ti odvděčím, shinobi? Jistě by mě zabili! Můžeš mít vše, o co požádáš." Hiro si odfrkne, "Neudělal jsem to pro vás a nic, co mi můžete nabídnout, pro mě nemá žádnou cenu. Mezinárodní soud vás uznal nevinným ve všech bodech obžaloby. Nedovolím, aby kdokoliv bral spravedlnost do vlastních rukou a zvrátil tak právoplatné rozhodnutí. Vytrhnul jsem vás ze spárů těch, kteří by vás chtěli zabít jen proto, že jsou nespokojeni s výsledkem soudu. Co s vámi teď bude, je rozhodnutí mých nadřízených." Tak to Hiro vnímal, přesvědčen, že honba za Shimojimou byla prachsprostým pokusem ho zlynčovat a svým počínáním zabránil bezpráví. Netušil, co způsobil.
~
Na paloučku, obestoupeného shinobi, padne Goemon na kolena. Zoufale vykřikne a zděšeně hledí, jak mu jeho otec mizí před očima. Spravedlnost selhala a možnost pomstít jeho klan mu byla odepřena. V jeho nitru se rozžhaví nepředstavitelná zášť. Rozpíná se, sílí, naplňuje jej, pohlcuje všechno. Třese se vztekem. V hlavě se rozezní burácivý hlas "Říkal jsem ti to. Nemá to cenu. Poddej se mi. Nech mě je všechny zničit. Pomstím tě!"

Goemon, hrdina, nedokáže vzdorovat. Pohlcen zuřivostí, podléhá. Pečeť Kama se tříští. Jeho tělo se napne, bělá, pokrývají jej černé znaky. Z temena vyraší mohutné, bělostné rohy. Kyokami Otsutsuki povstává, znovuzrozen z hněvu a zkázy. Tu rozseje po celém světě.

____________________________


Tímto bychom vám chtěli vroucně poděkovat za účast na naší akci! Doufáme, že jste si ji užili stejně jako my a že jste si z ní odvezli zajímavé zážitky a skvělý pocit :). Děkujeme všem hráčům za báječnou hru. Chtěli bychom poděkovat pojmenovaným postavám za úžasné výkony a vytvoření suprové atmosféry. Velmi vděční jsme také obětavým bestiím za jejich energii a vynalézavost, se kterou nám pomohli zrealizovat a překonat všechny naše bláznivé představy <3.

Speciální dík patří kuchyni v čele s Draugim, která nám všem neúnavně doplňovala energii po celé trvání akce!

Tento ročník byl ve znamení mnoha změn a novinek, kterými jsme se posnažili larp osvěžit a posunout dál. Nesmírně oceníme vaší zpětnou vazbu na vše, s čím jste se ve hře setkali :). Prosíme tedy, aby jste nám pomohli ještě zlepšit akci a vyplnili tento formulář. Kdyby vám tato forma nevyhovovala, je také možné podat zpětnou vazbu na našich stránkách ve vašem profilu, v sekci Feedback, na email nebo přímo některému z orgů :).

Je možné, že jste na místě konání zanechali nějaké vaše majetky. Záznam ztrát a nálezů naleznete na přiložené fotografii (foto ztráty 1, foto ztráty 2). Prosím, najdete li něco, co patří vám nebo vaším kolegům, dejte nám echo na náš email ( narutolarp@email.cz ) a domluvíme se na návratu příslušnému majiteli :).

Ještě jednou děkujeme a těšíme se na vaší zpětnou vazbu!

Vaši orgové
Opravy výpisu technik 11:17 06.09.2023
 • Tři čepele a Brána úžasu jsou Kombo
 • Vodní drak je Posílení + Vodní klon se vztahuje pouze na Hlavní techniky
Balancování technik a zamykání 3:20 5.9.2023
Právě jsme dokončili poslední balancování technik (týkalo se cen, pečetí i drobných změn v efektech).
Výběr technik a editace příběhu postav budeme kvůli tisku uzavírat ve čtvrtek ve 12:00, proto prosíme o zapsání do té doby. Stejně jako každý rok s vámi techniky ve vyjímečných situacích probereme a dotiskeme na místě.
Vnímaní a Skrytí lze sčítat 21:25 31.08.2023
Ve včerejší verzi pravidel (a i na vzkazníku) došlo k chybě ohledně Skrytí/Vnímání, za nedorozumnění se omlouvám (nedostatek spánku). Vydávám novou verzi pravidel, se správným popisem Skrytí a Vnímání, a s extra příklady pro lepší pochopení.

Nová verze pravidel v10.6
 • Vnímání i Skrytí lze sčítat
 • Detailněji rozepsané Vnímání a Skrytí, i s příkladem boje.
 • Detailněji rozepsané Typy aktivních technik (Hlavní, Posílení, Pomocné)
 • Přidán příklad využití pro Kombo
Opravy pravidel a technik 1:40 31.08.2023
Nová verze pravidel (10.5)
 • Vyjasnění že skrytí/vnímání nelze sčítat.
 • Detailněji rozepsané typy fialových kartiček.
 • Přidáno vysvětlení "Kombo" efektů.
Opravy technik se týkaly hlavně sesílacích cen. Kromě opravování chybných čísel jsme doplnily ceny techníkám kterým chyběly. Odstranily pečetě techníkám které měli bých instantní (typicky techniky pro boj nablízko). A technikám míněným pro "životové" buildy jsme změnily cenu z chakry na životy.

Děkujeme za všechnu zpětnou vazbu, a budeme rádi i za další, ideálně přes Feedback záložku v Profilu.
Spuštění volby technik 00:11 26.08.2023Temnou uličkou jde osoba s dlouhou kápí. Rychle se ohlédne a pak zapadne hlouběji do nitra venice. Obydlí se stávají stále honosnější, až dojde k dominantě bohaté čtvrtě a tiše rytmicky zaklepe na velká, zdobená vrata. Vpuštěn dovnitř si to svérázně zamíří rovnou do přepychové vily, do kanceláře majitele.

"Čekám na tebe celé dny Kanedamo, nezahrávej si se mnou." Vítá zahaleného muž, rozvalený ve zlatém křesle. S gustem si potáhne z elegantního doutníku, který zapije douškem vzácného saké. "Zařízeno?" Netrpělivě jde rovnou k věci. "Očekával bych příjemnější pozdrav od někoho, kdo mi brzo bude dlužit svůj život, pane Shimojimo." Příchozí si s notnou dávkou teatrálnosti stáhne kápi z čela a odhalí vychytralou tvář intrikána, jež se mazaně vyšplhal do pozice jednoho z nejvlivnějších v Mrazové.

"Nezapomeň, že když dodržíš slovo a dostaneš mě z této šlamastiky, tak se ti odměním přesně dle naší dohody. A že si to ty, z dobroty duše přihodím i pár akcií v mých společnostech. Když svoji práci odvedeš opravdu dobře, podělím se s tebou dokonce i o nějaké páky na místní honoraci, které se ti budou hodit k získání pevné ruky nad Mrazovou. Tak už dost toho divadla. Navyjednávali jsme se už dostatečně. Soud padá, ne?" Bývalý úředník se lehce ošije. "Tak jednoduché to úplně nebude. Ale zjistil jsem, že váš soudce není bez vlastních démonů. Zatlačím na něj a uhne, po dobrém nebo po zlém," usmál se jízlivě Kanedama. "TO JE VŠE?" zahřímal Shimojima a vztekle se napřímil ve svém trůně. "Tolik zdrojů jsem ti obětoval a ty mi chceš říct, že zatím nemáš NIC?" "Ale no tak," uklidňuje Kanedama Mrazového magnáta. "Není třeba na to jít tak zhurta, vše už mám zjištěné a zařízené. Mám i skupinu mladíků, kteří jsou ochotni podniknout vše za střídmou sumičku. Vše proběhne hladce a ještě před příchodem soudce do Deštné." Prohlašuje s jistotou v hlase.

"No dobrá, dám ti šanci. Selžeš však a můžeš zapomenout na naši dohodu. Doufám ale, že jen nemáš čas mi popisovat detaily a vše dopadne jak si přeji." "Ne, čas opravdu nemám. A když nedopadne, najdeme nějakou cestu ven, hm? Vždy se dá špatná situace nějak obrátit v prospěch." Se spikleneckým mrknutím se Kanedama otočí na podpadku a rychlým krokem sebejistě odchází, s veselou písničkou na rtech.

Shimojima za ním pochybovačně hledí a počne si plánovat zadní vrátka. Jeho konexe, byť ubývající, ho jistě vysekají i z mezinárodního soudu.

____________________________


Ninjové a kunoichi

Veškeré techniky jsou konečně dokončeny!

Své techniky si můžete zvolit v profilu v záložce Mé schopnosti poté, co vám osobní org schválí koncept postavy. Pro změnu neschopností (např pokud blokuje nějakou techniku o kterou máte zájem) se neváhejte obrátit na náš e-mail. Stačí napsat kterou neschopnost chcete vyměnit za kterou a obratem vám je vyměníme. Budeme rádi za jakékoli komentáře a připomínky z vaší strany. Můžete je podat prostřednictvím emailu nebo ve Feedbacku ve vašem profilu. Jde o první verzi a tak má jistě své mouchy.

Nová je také nejaktuálnější verze pravidel, které si můžete přečíst taktéž na našich stránkách v sekci pravidla.

Rádi bychom urgovali dokončení postav a komunikace s vaším osobním orgem! Pokud nebudete mít napsanou postavu, váš osobní obsah vám nebude ušit na míru, ale stále se budete moci podílet na obsahu vašeho týmu a soudů.

Letošnímu ročníku dominují soudy s Andoryem Ponhikim, Starším Kojirou a panem Shimojimou. První dva budou probíhat v sobotu a budou zabírat polovinu herního času (mimo večerní dungeon). Každý tým bude účastnit jednoho ze dvou sobotních soudů. Každý soud má vyhrazen svůj časový úsek, ve kterém budou příslušné týmy sbírat důkazní materiál a chystat se na proces. V úseku vyhrazeném pro druhý soud se tyto týmy budou věnovat svému osobnímu obsahu.
Zároveň připomínáme, že všechny postavy, nehledě na úroveň, se během hry mohou naučit až 4 techniky.

Soudy jsou nová mechanika, která je poměrně robustní. Proto s vámi dopředu sdílíme veškeré podstatné info zde.

Každý tým dostane svou chatku na ubytování. Jsou po 4 lidech a v každé chatce jsou 2 dvoupatrové postele.

Pokud chcete přijet o den dříve, je to možné po dohodě s námi. Napište nám na mail a dohodneme se. Pokud hledáte spolujízdu, můžete se napsat sem: spolujízda. Pokud máte zájem objednat si jídlo u Draugera jako tomu bylo v předešlých rocích, můžete tak učinit v Draugiho formuláři

Vaši orgové
Veřejné techniky 01:40 20.06.2023
Ninjové a kunoichi!

Naše tvrdá práce nese zatím pouze částečné ovoce v podobě finalizované verze veřejně dostupných technik (techniky, které si může zvolit každý hráč, nezáleže na vybraných speciálních schopnostech), jejichž výčet a popis si můžete projít a vyzkoušet si je naklikat na tomto odkaze.

Velmi uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu, ideálně na náš email narutolarp@email.cz a vaše podněty a připomínky projdeme a prodiskutujeme v týmu. Techniky jsou čerstvě ukované a ačkoliv jsme kladli velký důraz na jejich balanc a užitečnost, jistě nám mohlo uniknout něco, co svěží nový pohled vyhmátne a pomůže nám nesrovnalosti napravit.

Stále však pracujeme na technikách speciálních schopností a tudíž, navzdory našemu předešlému sdělení, nemůžeme s dobrým svědomím spustit volbu technik pro vaše postavy. Za toto zpoždění se omlouváme a vězte, že jakmile dosáhneme jejich finální podoby, bude volba zpřístupněna se slavnostními fanfárami.

Mezitím můžete vesele pracovat na vašich postavách a diskutovat s vašimi osobními organizátory. V rámci další várky herních i neherních informací bychom chtěli připomenout, že každý hráč se před hrou může rozhodnout svědčit na jednom ze soudů, které se budou v rámci soboty (Ponhiki, Kojiro) i neděle (Shimojima) odehrávat. Ve hře tato možnost již nebude hráčům otevřena. Svědci budou rozlišení speciálním označením od počátku hry a mohou se v tomto směru stát cílem interakcí ostatních hráčů.

Návazně i cizí postavy (zkráceně CP) mohou být svědci na soudech s tím rozdílem, že budou mít informace vlastní jejich postavě a během hry se mohou rozhodnout nebo být přesvědčeni ostatními, aby svědčili ve prospěch nebo ke škodě obžalovaných.

Letos se CP mohou těšit na odlišný způsob hry, než dříve. Každá CP postava bude mít navolené techniky podle stejného principu, jakým si budou moci zvolit techniky i ostatní hráči. Mají tedy přístup ke všem veřejným technikám i speciálním schopnostem a budou jimi disponovat za stejných podmínek. Řídí se tedy standardními pravidly a mechanikami pouze se dvěma výjimkama. Mohou mít vyšší úroveň než je pro tento ročník stanovené a také budou mít možnost využívat herní heslo "Hromadná scéna" pro zpřehlednění situace a potřeby roleplay hraní. CP také budou moci navštěvovat spolu s hráči dungeony a plnit s nimi kvesty, dle motivací jejich postav.

NarutoLARP se tradičně bez úžasných CP, které pohánějí a vykreslují příběh, neobejde! Proto vyhlašujeme do širého světa, že hledáme CP, pro které připravíme postavu i zapletení do herního dění.

Zároveň jsme ve hře ztracení bez bestií, jež mohou plnit mnoho rolí, krásně dokreslují příběhy a přináší bohatost do interakcí hráčů se světem. Bestie jsou pro nás naprosto klíčové a proto hledáme a budeme rádi za každou pomocnou ruku!

Zájemci o CP nebo bestie uvítáme s otevřenou náručí, když nám napíší nebo se rovnou zaregistrují na našich stránkách.

Registrace se nám naplnila v rámci počtu týmů, avšak ne všechny týmy jsou kompletní, se třemi ninja učni a jedním senseiem. Naplnění týmů je zcela v rukou přihlášených hráčů, avšak nedaří-li se vám sehnat senseie nebo jednoduše postrádáte člena týmu, dejte nám vědět. Pokusíme se zprostředkovat komunikaci s potenciálními zájemci, případně, podobně jako loni, zveřejníme ninja seznamku pro senseie i učně.

Těšíme se na vaší zpětnou vazbu ohledně technik i příběhy vašich postav a děkujeme za trpělivost!

Vaši orgové
Posunutí volby technik :( 10:45 05.06.2023


Drazí hráči,

Bohužel se nám zatím nepodařilo plně dokončit výčet a volbu technik v profilu, jak jsme dříve avizovali. Na systému horečně pracujeme dnem i nocí a prosíme vás o strpení a schovívavost, neboť termín, kdy si budete moci navolit techniky, musíme posunout na později. Techniky si tedy budete moci vybrat nejpozději 18.6. Stejně tak prodlužujeme i čas na odeslání konceptu pro ty z vás, kteří si postavu tvoří dle technik. V momentě, kdy bude volba k dispozici, pošleme hromadný e-mail oznamující tuto slávu. Mimo jiné v emailu najdete také další upřesňující informace.

V mezidobí s vámi budou vaši osobní organizátoři probírat a diskutovat koncepty vašich postav. Připomínáme, že prominentním prvkem letošního ročníku jsou soudy (Mrazový obchodník Shimojima, Deštný starší Kojiro, Koprový obchodník Andoryu Ponhiki). Pokud budete chtít svědčit ve prospěch či proti obžalovaným, zaklikněte si prosím v profilu své postavy příběhový quirk "Svědek" a v konceptu zmiňte na kterém soudu chcete svědčit. Pokud jste již odeslali svůj koncept k předschválení, prosím kontaktujte svého osobního orga, ať vám znovu zpřístupní koncept k editaci. Ve hře budou způsoby, jak soudy ovlivnit, ale vaše postava se již nebude moci stát svědkem na soudě, pokud nemá zvolený příslušný příběhový quirk.

Soudy budou ve hře ovlivnitelné důkazy, které budete moci sbírat ve hře a následně je použít při soudním řízení. Informace o důkazech a mnoha dalších mechanikách si můžete přečíst v nové verzi pravidel 10.2.

Také máme dobrou zprávu! Stravování na akci se opět ujme úžasný Drauger se svým týmem a na lahodné podrobnosti o kuchyni se můžete těšit během léta.

Děkujeme za trpělivost!

Vaši orgové
Zahájení registrace 8:45 19.04.2023Hlouček přicházejících se zastavil těsně před cílem a zvednuli svůj zrak ke znaku spirálovitého listu, jež zdobil oblouk obrovské brány, zasazené do masivní kamenné zdi. Obavy vyzařovali jen z několika tváří, většina byla naplněna očekáváním a nadějí v lepší zítřky.

Hide se obrátil na postavu stojící po jeho boku a pravil, se značným pocitem formálnosti "Vítejte v Konoze, Uchiha-sama." Impozantní starší muž se na Hyuugu pousmál, černá očka se mu zableskla vřelostí a pokýval hlavou na znamení vděku. "Já i moji zde jistě najdeme nový domov, stejně jako naši předci. Jen mě mrzí, že Sarada-chan se nevrátila s námi."

Při zmínce o Deváté Hokage Hidemu zacukalo zbývající oko a provinile zklopil zrak. Jeho učednice ho však příliš silně zatahala za rukáv bílé tuniky a s netrpělivostí v hlase svého senseie pokárala. "Tak si to už nevyčítejte Boomer-sensei! Válka skončila tak strašně dávno! Bývalá Boomer Hokage už je stejně senilní a na všecko zapomněla!" Hide se ušklíbl a poplácal hlasitě protestující dívku po hlavě.

S novým odhodláním vyzval hlouček oděný do symbolu válečného vějíře: "Pojďme, Hokage-sama na nás již čeká a po tak dlouhé cestě si jistě budete chtít odpočinout. Slyšel jsem, že stará Uchiha čtvrť se uvolnila!"

____________________________


Ninjové a kunoichi

Registrace na desátý ročník Naruto LARPu je otevřena!

Zaregistrovat se můžete na našich stránkách. Cena registrace bude 500kč předem, 600kč na místě pro hráče. Pro bestie a CP je cena registrace stejná předem i na místě, a to 300kč. Ti z bestií a CP, kteří zaplatí předem, dostanou za odměnu sušenku. Bližší informace o registraci najdete na našich stránkách v sekci Informace/Přehled, kterou ještě doplníme o informace o ubytování a dopravě.

Nová chata bude v mnohem lepším stavu než předešlá (bez plísně) a jsou tam k dispozici menší chatky, kde budete moci spát na posteli. Nová je také nejaktuálnější verze pravidel, které si můžete přečíst taktéž na našich stránkách a to v sekci Informace/Pravidla.

Letos bude místo pro 10 čtyřčlenných týmu (a samozřejmě pro všechny bestie a CP). Stejně jako loni bude mít každý tým senseie (hodnosti Chuunin nebo vyšší), a jeho tři svěřence (mohou být geninové, ale i chuuninové, pokud té hodnosti někdy v minulosti dosáhli.) Po domluvě si senseiové mohou zvolit z jakékoliv své staré postavy.

Po registraci si budete moci, jako každoročně, zvolit tým a vesnici. Navíc přidáváme do tvorby postavy možnost zvolit si speciální schopnosti, které vám odemknou nové techniky (klan, kekkei genkai atp.). V rámci tvorby postavy vám také nabídneme škálu povahových rysů a příběhových quirků. Povahové rysy dodávají dimenzi vaším postavám a příběhové quirky jsou vlastnosti, na které bude hra ve svém průběhu různě reagovat. Tyto volby nejsou počtově limitované, avšak poprosíme, aby ve vašem příběhu byly zdůvodněné a dávali smysl :)

Součástí tvorby postavy je také krátký koncept, kde prosím zaznamenejte podstatu příběhu vaší postavy. Koncept prosím odešlete na schválení do 4 týdnů od své registrace. Pokud nebudete stíhat, tak nám prosím napište a můžeme se domluvit. Hráč, který nebude komunikovat a nestihne poslat svůj koncept do daného termínu, bude vyřazen z registrovaných, aby uvolnil místo případným dalším zájemcům.

Volba technik bude přístupná po schválení konceptu postavy, avšak ne dříve než 5. června, z důvodu usilovné práce na nových podobách technik.

Budeme se velmi těšit na vaše postavy a příběhy!

Vaši orgové
Meziročníková testovací akce 8:45 19.04.2023
Ninjové a kunoichi!

Velmi vám děkujeme za přihlášení se na naší meziročníkovou testovací akci! Budeme se předně zaměřovat na otestování nově navržených pravidel a technik, ale bude přítomna i špetka příběhu. Akci začínáme v sobotu 13:00, kdy si představíme pravidla a poté si budete moci vybrat nové techniky pro své postavy. Po tomto procesu začne hra. V rámci hry se setkáte se značným množstvým soubojů v různých podobách (duely, týmové střety atp.), ale i s dungeonem plným nástrah a překážek. Trvání hry odhadujeme na 5-6 hodin.

Přespání bude zařízeno v chatě, prosím přivezte si s sebou vše potřebné (spacáky, karimatky, občerstvení atp.). Ti z vás, kteří dorazí již v pátek, budou také moci přespat v chatě za stejných podmínek. Organizátoři budou však na místě až v sobotu.

Nehráčským postavám (zúčastněným, kteří nemají stálé hráčské postavy z minulých ročníků) budou dodány role, které budou hrát po celou dobu hry. Tyto postavy budou mít navolené techniky a napsaný jednoduchý příběh. Také vás poprosíme o účast v soubojích, pokud možno. Lze zvolit i postavy, které nejsou příliš akční v boji.

Kostýmy necháme na vašem uvážení, prosím přivezte si zbraně, se kterými budete chtít bojovat. K dispozici budeme mít koule a rýže. Nehráčské postavy nemusí kostýmy moc řešit, jen vás poprosíme, aby jste si vzali nějaké oblečení, které bude zhruba odpovídat prostředí naruto světa (což je široký pojem).

Budeme se vás těšit!

Vaši orgové
NarutoLARP 2023 22:00 29.03.2023Stíny přelétaly po střechách takovou rychlostí, že by je prosté oko nezaznamenalo. Zdánlivě nekonečná honička však ustala zašelestěním papírů a dva temnotou zahalení shinobi stanuli proti sobě. "Vím, co bys po mně chtěl, zloději. Abych ti vyhověl, musel bych obětovat vše, co je mi drahé. Nenechám tě ukrást mi to nejcennější."

Druhá postava se lehce naklonila a svit náhodného paprsku měsíce se odrazil od malého symbolu lišky připevněného na klopě kabátu. "Nesnažím se tě okrást, pouze zajistit průchod spravedlnosti. Řekneš-li před světem pravdu, čeho všeho jsi byl svědkem v jeho službách, jistě to bude stačit k usvědčení. Už se nebudeš muset bát o životy svých blízkých, budou konečně v bezpečí. Postarám se o to."

Navzdory upřímně míněných slov zloděje se lapený shinobi cynicky ušklíbl a v jeho slovech zazněla beznaděj. "Mýlíš se, ze sítě, kterou kolem nás upředl se nelze vymanit. Je tak spletitá a pevně vázaná na jeho prsty, že i z vězení nad námi bude mít absolutní moc. Nic se nezmění. Najdi někoho, kdo si ještě plně neuvědomuje, že konáním jeho vůle zaprodal Shimojimovi svou duši. Bláhově jsem se s ním zapletl a navždy toho budu litovat, ale nemohu ti pomoct."

Zlodějova ramena poklesla a v tváři mu probleskla zoufalost. Udělal vše, co mohl, aby zamezil bezpráví rukou zlotřilého obchodníka a přivedl ho před soud, ale bez dostatečných důkazů to bude vše vniveč. Copak v tomto zkorumpovaném světě nelze dosáhnout spravedlnosti?

____________________________


Ninjové a kunoichi!

I letos se můžete těšit na další ročník NarutoLARPu: Hříchy shinobi.

Desátý ročník s sebou ponese mnoho novinek, včetně nového místa konání. V termínu 8. -10. září vám nabídneme netradiční LARPový zážitek na skautské základně Čachnov.

S jiným místem se tradičně pojí i jiná vesnice. Tentokrát se podíváme do Skryté Deštné vesnice, ve které se bude konat soudní proces s obchodníkem Shimojimou a některými jeho údajnými komplici. Vzhledem k širokému vlivu obžalovaného a rozsahu obvinění, které se citlivé týkají mnoha zemí v našem světě, nabídla Deštná své justiční orgány jako pomyslnou neutrální půdu pro dosáhnutí spravedlnosti. Celý svět tedy nyní upírá své oči k Amegakure a shinobi vesnice vysílají týmy, aby reprezentovali jejich zájmy, neboť je jasné, že ať už bude rozsudek jakýkoliv, dopad na svět shinobi bude monumentální.

Přijeďte i vy a otiskněte svoji stopu do těchto dějinných událostí!

Registrovat se budete moci již 15.5.2023.

Meziročníková hra:

I letos se snažíme naši akci posunout dál a jedním z bodů, kterým chceme dosáhnout zlepšení, je kompletní revize pravidel a schopností. Abychom toho dokázali podchytit co nejvíce, tak vás také chceme pozvat na meziročníkovou akci, kde budete mít možnost vyzkoušet si nově navržené mechaniky a vydat se na vzrušující dobrodružství plné boje a nečekaných zvratů.

I meziročníková akce bude mít příběhovou složku. V rámci mezinárodní spolupráce skryté vesnice posílají několik jednotek shinobi na riskantní tajnou misi. Jednotky se skládají z chuuninů a joninů, ale i několik geninů, kteří mají fungovat jako podpora zkušenějším ninjům.

Minihry se budou moci zúčastnit již existující postavy jakékoliv hodnosti nebo si budete moci vytvořit postavy nové. Události, které se odehrají na této akci, se propíšou do světa NarutoLARPu.

Meziročníková akce se bude konat 22. dubna na chatě Justýna u obce Pohořany nedaleko Olomouce. Zajištěná je možnost přespání ze soboty na neděli a zájemci mohou, po domluvě, přespat i z pátku na sobotu. Připravený program v kostýmech bude začínat ve 13:00 a bude trvat cca 5-6 hodin v sobotu a zbytek času bude volná zábava a posezení nad sklenkou vybrané tekutiny. Po programu od vás rádi uslyšíme jakoukoliv zpětnou vazbu na nové mechaniky. Jídlo a pití necháme na vás a dodáme pitnou vodu, kterou chata nedisponuje. Pro přespání si prosím přivezte spacáky a karimatky.

Máte-li zájem, závazně se prosím přihlaste skrze tento dotazník. Registrační poplatek ve výši 80kč budeme vybírat na místě konání.

Pro další informace nás sledujte zde a samozřejmě na FB události.

Budeme se na vás velmi těšit :)
Epilog a zpětná vazba 22:22 05.09.2022
Letošní Chuuninské zkoušky byly opravdu velkolepé a vyvrcholily strhujícím turnajem mezi aspirujícícmi chuuniny. Všichni přihlížející v tribunách arény byli nadšeni vynalézavostí a zápalem účastníků a prožívali každou chvíli veselí a smutku, jakoby v soubojích bojovali bok po boku s nimi. Ačkoliv všichni účastníci předvedli inspirující výkony, pouze ti nejlepší mohou získat vysněný titul. Novými chuuniny se stali Tentó Hyuuga (samozvaný Hjúga), Sunano Hayate, Hiro Naara, Moriyama Kensei, Yamato Kumagai a posmrtně i Saiba.

Ambiciózní geninové však nebyli jediní, kteří se ten den postavili silnému nepříteli.

Spoluprací s pověstným Origami zlodějem získali shinobi týmy pádné důkazy nejen o korupci ve vlastních vesnicích, ale dokázali i odejmout pomyslné berle podlému Mrazovému obchodníkovi Shimojimovi. Díky tomu se starší Gado Masashi mohl svému dlouholetému sokovi postavit a konečně ho předat spravedlnosti. Jak a proč v tomto celém procesu starší zaprodal svou duši vychytralému úředníkovi Kanedamovi, se kterým se nyní dělí pravomocemi a skrytou vesnici, se můžeme jen domnívat. Zlé jazyky šeptají o genjutsu, které na Masashiho úředník jistě musel seslat, aby ho donutil k tak šílenému kroku. Samotní Mrazoví Joninové však krčí rameny a lomí rukama, neboť to spíše vypadá, že frustrující přetahovaná s Shimojimou staršího prostě připravila o rozum.

Na úžasný turnaj a vítězství nad Shimojimou vrhl svůj stín útok nejobávanějšího nepřítele. Člen klanu Otsutsuki, Kyokami, který díky událostem minulých zkoušek na okamžik pronikl do našeho světa a byl schopen využít okno příležitosti k vytvoření schránky v kolemjdoucím dědečkovi Sehei, kterého ovládl a infiltroval tak shinobi společnost. Lstí a klamem dědeček získal vše potřebné k provedení rituálu, který měl otevřít portál a umožnit opravdovému Kyokami Otsutsuki (nejen schránce) vstup na naši planetu. Tento plán byl zhacen když se dědečkovi postavili shinobi vedení Goemonem Ishikawou a pravý Kyokami Otsutsuki byl poražen Makotem Uchihou ještě předtím, než byl portál otevřen.

Schránka v podobě dědečka byla oslabena, když Goemon dostál své pověsti zloděje a ukradl mu ve zmatku rituálu chakrové krystaly, pro které si však dědeček na velkolepý turnaj přišel. Strhla se zuřivá bitva mezi hrdinou a padouchem, jež Origami zloděj s vypětím všech sil vyhrál a takto byla zažehnána hrozba Otsutsuki tyranie. Dědeček se rozpadnul na prach, Goemon odešel za nadšeného potlesku a vše vlastně dobře dopadlo.
____________________________


Děkujeme všem hráčům za to, že se s nadšením zúčastnili naší akce a vydrželi až do samého konce. Děkujeme všem pojmenovaným postavám, za práci kterou odvedly, scény, které odehrály a pletichy, které spolu vytvořily. Děkujeme všem bestiím za všechny role, kterých se zhostily, a za to, že zvládly být střídavě v jednom kole a pak zase dlouho vyčkávat na pokyny. Děkujeme kuchyni a týmu technického zázemí, že nám pomohli zrealizovat naše bláznivé představy. A děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomohli s přípravou.

Jako každý rok, i letos vás prosíme o vyplnění formuláře zpětné vazby, abychom měli vodítka, co v příštích letech a dalších projektech udělat jinak a lépe. Díky tomu, že jsme letos měnili nějaké systémy, techniky a koncept hry, byli bychom rádi kdybyste nám zpětnou vazbu vyplnili všichni. Dále by jsme vás chtěli požádat, aby každá postava vyplnila epilog ve formuláři, neboť bude oficiálním epilogem vašich postav a pro nás bude styčným bodem pro případné pokračování vašeho příběhu.

Pokud máte nějakou obšírnější připomínku, můžete samozřejmě využít feedback jako každý rok.

Letos se nám povedlo ztráty a nálezy vyřešit na místě nebo po akci. Jediné co nám visí ve ztrátách a nálezech je jeden zelený spacák tak kdyby někomu chyběl, ozvěte se nám na email narutolarp@email.cz a domluvíme se s vámi na předání.

Vaši organizátoři
Předherní informace 22:22 05.09.2022
Ninjové a kunoichi!

Letošní NarutoLARP se již nezadržitelně blíží a proto vám zasíláme poslední informační e-mail, nabitý informacemi a upozorněními. Přečtěte si je prosím pozorně, a zařiďte se podle nich co nejdříve, ať přípravy na akci probíhají bez větších zádrhelů!

1) Ubytování

Prvních čtyřicet předem platících účastníků má možnost zamluvit si postel v chatě: v případě, že jste již zaplatili, použijte prosím odkaz v profilu a zamluvte si své místo co nejdříve! Seznam se již plní, ale volná místa ještě jsou.

Účastníci, na které nevyzbyde lůžko, budou (podle počasí) ubytováni v čajovně, nebo ve velké místnosti. Jde o herní prostory a bude je nutné před začátkem hry vyklidit do některé z neherních místností. Všichni účastníci, bez ohledu na ubytování, budou potřebovat přiměřený spacák a všem doporučujeme karimatku.

V případě, že se akce nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět co nejdříve.

2) Bistro I letos pro vás nabízíme možnost stravování přímo na akci. Letošní nabídku přikládáme níže a prosíme všechny zájemce o jídlo, aby se závazně přihlásili do středy 7. září 2022 na registračním formuláři (odkaz).

4) Organizační informace

Na základně vás budeme s otevřenou náručí očekávat od 16:00, kdy začne registrace a schvalování zbraní. Přibližně po 19:00 začíná páteční hra. Prosíme všechny, je-li to ve vašich možnostech, abyste nejpozději ve 19:00 byli již na základně, zaregistrovaní a připraveni na hru. Večer doporučujeme ukončit brzo, neboť v sobotu zazní budíček již v 7:30 a v 9:00 se sejdeme ke společnému úvodu.

Připomínáme všem bez rozdílu, že každý účastník musí mít s sebou vyplněnou přihlášku, v případě účastníků mladších 18ti let pak podepsanou zákonným zástupcem (najdete ji zde). Bez řádně vyplněné a podepsané přihlášky vám nebude umožněna účast ve hře. Prosíme, nezapomeňte na to!

5) Příjezdy a parkování

Pro parkování je domluvena plocha pod mysliveckou chatou na okraji Týna nad Bečvou (na mapě zobrazeno zde) přibližně 500 m od základny. K základně lze bez problému dojet a vyložit zde vše potřebné, ale své automobily prosím v průběhu hry parkujte na vyhrazeném místě.

Jako každý rok prosíme, abyste se pokusili automobily co nejvíce vytížit (letos nenabízíme tabulku spolujízdy, ale věříme, že případné nabídky umístíte na FB naší akce).

To je prozatím vše. Organizátoři na místo konání odjíždějí již ve čtvrtek 8. září, sledujte prosím naše stránky a FB profil pro případné aktualizace a kontaktní údaje.

6) Hledáme bestie a CP

Urgentně hledáme bestie a CP (starosta Mrazové vesnice a jedno další CP) - kdybyste věděli o někom, kdo by měl zájem, prosím dejte nám co nejdříve vědět. :)

Budeme se na vás těšit!

Vaši orgové :)
Změny technik 10:12 30.08.2022
Provedli jsme drobné vyvážení několika schopností:
 • Obnova kostí - 5. úroveň Ninjutsu: Léčení
 • Stínové království - 6. úroveň Genjutsu útočné
 • Bleskové kopí - 5. úroveň Ninjutsu: Blesk
 • Chidori - 6. úroveň Ninjutsu: Blesk
Strava na akci 19:27 22.08.2022
Jídlo je potřeba si zaregistrovat nejpozději do středy 7.9.2022 v tomto registračním formuláři (odkaz). Formulář prosím (nezávazně) vyplňte i pokud máte zájem o točené pivo nebo malinovku.

Jídelníček
Předposlední várka novinek 16:00 19.08.2022

Dva členové ANBU Mrazové vesnice vstupují do Masashiho kanceláře. "Co se zase děje?" ptá se očividně přepracovaný starosta. "Vždyť víte, že nás ty zatracené zkoušky čekají už za pár týdnů..."

"Omlouváme za vyrušení, Masashi-sama, ale zaznamenali jsme podivné aktivity v okolí vesnice. Konkrétně jde o okolní zvěř. Nikdy jsme ji neviděli tak agresivní a dokonce vážně zranili jednoho z ANBU a navíc se zdá, že si troufají stále blíže k vesnici. Taky jsme pořád nenalezli ani stopu po té zmizelé kunoichi, Arise."

"Hm. A co tedy navrhujete? Vy jste ti nejkompetentnější z našich shinobi."

"Popravdě jsme z toho zoufalí. Kvůli té zvěři nemáme čas pořádně prozkoumat okolí, protože si před ní musíme neustále krýt záda. A k tomu všemu to počasí. Vůbec se mi nelíbí, jak intenzivní ty bouře jsou. Pořád přichází z jednoho směru, a to zhruba odtamtud, kde měla být Arisu. Navíc se zase blíží ty zkoušky. Začínám mít obavy o bezpečnost naší vesnice během nich."

"No tak se vykašlete na průzkum a koukejte pořádně ohlídat kdo k nám přijde. Jakmile ty zkoušky zkončí, vyřešíme tyto události. Můžete jít."

Kdyby masky nezakrývaly obličeje ANBU, viděl by starosta nejistotu smíšenou se strachem, což bylo něco, co je standardně členům ANBU cizí. Dlouho zírali na starostu než strojeně odsouhlasili rozkazy a odešli z kanceláře.

"Ještě to mi tak scházelo. Alespoň že Maishimita dobře pokračuje v přípravách zkoušek," povzdechl si starosta než se vrátil k hromadě papírů, která ho čekala na stole.

____________________________


Ninjové a kunoichi!

Přinášíme vám další várku informací a aktualizací k letošnímu NarutoLARPu!

1) Pokud máte dotazy k postavám nebo LARPu obecně, neváhejte se obrátit na svého osobního organizátora. Kdo je váš osobní organizátor, a kontakt na něj, naleznete po přihlášení do svého Naruto Profilu v sekci "Můj Příběh". Info k postavě dostanete v pátek vytištěné, přesněji celou postavu včetně technik a dalších herních informací.

2) Registrace do týmů je již zcela naplněna, ale stále hledáme bestie. Registrovat se mohou normálně přes stránky.

3) Přijímáme platby předem. Platební údaje naleznete zde (odkaz). Platbou předem zjednodušíte přípravy akce a získáte možnost zamluvit si s předstihem místo v chatě (odkaz po potvrzení přijetí platby najdete v profilu).

4) Dobrá zpráva! Stějně jako minulý rok, i letos k nám zavítá výborná kuchyně poskytnuta Draugerem, který na naši FB událost (odkaz) přidá všechny potřebné informace v následujících dnech.

5) Budeme rádi za pomoc s přípravami, můžete přijet už ve čtvrtek večer či v pátek ráno. Pokud přijedete pomoc, ozvěte se nám prosím, ať víme s kým počítat.

Užívejte zbytku léta a budeme se na vás těšit!

Vaši organizátoři
Otevření volby schopností 00:59 13.06.2022

Mrazová vesnice opět ožila přípravami na další chuuninské zkoušky. Pouliční prodavači se připravovali na nával hostů ze všech koutů světa, obchodníci rozšiřovali svůj sortiment zboží, ninjové posilovali zabezpečení vesnice, sám starosta se procházel ulicemi a na vše pozorným okem dohlížel. Běžní vesničané nadšeně štěbetali v ulicích, očekávajíc velkou slávu.

Mrazová shinobi Arisu se na rutinní pochůzce zatoulala dále do lesa než byla zvyklá, jakoby ji něco táhlo vpřed. Příliš tomu nevěnovala pozornost a nohy ji nesly dál a dál. Dorazila na louku, když tu se probrala jako z transu. Její intuice ji z náhla varovala před nebezpečím. Běžnými smysly nic nevnímala, složila několik pečetí a rázem pocítila mocnou energii. Zdá se, že ta zvláštní energie, chakra, přichází někde ze středu louky, ale kunoichi pouhým okem neviděla nic neobvyklého. Pocit děsu, který jí prostoupil, když se k místu začala přibližovat, byl jiný, než cokoliv, co doposud zažila. Nohy jako z ledu táhla vší silou k podivnému místu a náhle jí obklopilo oslepující světlo.

Arisu zmizela, avšak louka vypadala stále stejně...

____________________________


Ninjové a kunoichi!

Přinášíme vám další várku informací a aktualizací k letošnímu NarutoLARPu!

1) Registrace pro hráčské postavy je v tuto chvíli oficiálně pozastavena. Nové postavy budou přidělovány pouze po konzultaci k doplnění stávajících týmů. V případě, že máte o doplnění některého z týmů zájem, napište nám e-mail a domluvíme se.

Pokud post hráče není pro vás, tak bestie hledáme pořád. Neváhejte!

2) Je nejvyšší čas začít pracovat na vaší postavě. Pokud jste ještě nezačali, tak směle do toho. Termín dokončení životopisu a strukturovaných informací vaší postavy se blíží. Prosíme o jejich finalizaci do konce června. Osobní organizátoři, kteří vám budou přiděleni v následujících dnech, s vámi budou detailně konzultovat vaší postavu a pomáhat vám při tvorbě příběhu.

3) Revize pravidel a technik: Provedli jsme větší revizi pravidel a technik, jejíž shrnutí najdete v dokumentu (odkaz). Zde si můžete přečíst, co vše se od minulého ročníku změnilo. Aktualizovaná pravidla najdete zde na našich stránkách. Od této chvíle si můžete u svých postav navolit i schopnosti!

4) Přijímáme platby předem! Platební údaje naleznete zde (odkaz). Platbou předem zjednodušíte přípravy akce a získáte možnost zamluvit si s předstihem místo v chatě (odkaz po potvrzení přijetí platby najdete v profilu).

Užívejte léta a budeme se na vás těšit!

Vaši organizátoři
Otevření registrace 20:00 30.05.2022

"Toto jsou dokumenty, o které jste se zajímal, pane Shimojimo," poklepal Kanedama významně na složku pod ramenem a úslužně se uklonil.

Shimojima odsunul účetní knihu, kterou studoval, a probodl úředníka pohledem. "Předpokládám, že za vyhotovení opisu jako vždy očekáváte... jak tomu říkáte? Manipulační úřední poplatek? Platí dohodnutá výše?"

Kanedama vycítil z hlasu nejbohatšího mrazového obchodníka nenápadnou hrozbu, ale nenechal se zastrašit. Věděl, že Shimojima dokumenty potřebuje a že on je nejsnazší cesta, jak se k nim dostat, proto ze situace hodlal vytěžit maximu. Kdo se bojí, nevydělá peníze.

"Obávám se, že cena se zvedla. Masashi je teď velmi opatrný."

____________________________


Ninjové a kunoichi, registrace na NarutoLARP 2022 byla spuštěna!

Vracející hráči si nyní mohou po přihlášení aktivovat svoji registraci, hráči noví pak registrace zakládat (připomínáme, že při založení nové registrace vám na e-mail přijde odkaz pro nastavení přihlašovacího hesla, uvádějte proto prosím platné e-mailové adresy).

A co dál? Následuje výběr postavy nebo vytvoření nové (letos můžete jet za genina nově vytvořeného nebo z minulého ročníku plus samozřejmě za senseie). Následně vyberte tým, přičemž malé vesnice mají kapacitu dvou týmů a velké více. A nakonec tvoříte popis postavy. Letos jsme tento proces rozdělili do 2 fází. V první fázi vás poprosíme o základní informace postavy, její koncept (stručné shrnutí o čem postava bude), vybrání charakterového rysu a téze. Poté odešlete svou postavu na schválení a jakmile dostanete od nás zprávu, že je vše v pořádku, můžete se posunout do druhé fáze: psaní životopisu své postavy.

Nové prvky ve tvorbě postavy:

Charakterové rysy a teze jsou novinky, se kterými se v registračním formuláři letos setkáte.

Charakterový rys je role-playový prvek, který si každý postava zvolí z předpřipravených možností. Jedná se o povahovou vlastnost, kterou během hry budete hrát a měli byste ji i zahrnout do životopisu své postavy.

Teze jsou individuální (každý hráč má svoji vlastní tezi) a budou limitované na jednu tezi na tým. Znamená to, že v týmu budete mít každý jinou tezi. Senseiové mají svou vlastní tézi automaticky. Výběrem téze si zároveň vybíráte téma, kterým se během hry chcete zabývat. V praxi to znamená, že některé vaše mise během hry se budou tohoto tématu týkat.

Organizační informace:

Po dopsání svého životopisu, o který vás prosíme ideálně do konce června (jsme otevření individuální domluvě v případě, že nebudete stíhat), pošlete prosím vaši postavu na schválení.

Přijímáme platbu předem, dle aktuálních platebních údajů, které naleznete na stránce informací. Také můžete zaplatit na místě, kde je registrační poplatek o něco vyšší.

Stejně jako loni i letos vám registrační proces usnadní modrý proužek s nápovědou v profilu, který vás krok za krokem provede registrací a vytvořením postavy. V případě, že máte otázky, neváhejte se na nás obrátit kteroukoliv z možných cest.

Většina informací na stránkách by měla být v současné době aktualizována pro ročník 2022, především pak popisy vesnic a shrnutí minulého ročníku. V případě, že narazíte na text, který vyžaduje aktualizaci či úpravu, dejte nám prosím vědět. Můžete k tomu použít i nástroj pro zpětnou vazbu v profilu.

Těšíme se na vaše postavy!
NarutoLARP 2022 08:30 24.05.2021"Vážené vesnice," šeptal si Masashi pod vousy, zatímco jeho štětec klouzal po svitku, "vážím si vaší důvěry a rád přijímám milou povinnost pořádat opět v Mrazové vesnici Chuuninské zkoušky."

Starosta Mrazové vesnice se obrátí na svého poradce se zamyšleným výrazem: "Stejně se divím, Maishimito, že nás přes ty skandály opět požádali."

"Hmm, já taky. Ale aspoň máme příležitost napravit naši reputaci. Osobně se postarám, aby na tyto zkoušky nikdo nikdy nezapomněl," praví Maishimita se zábleskem v očích.

Tu do kanceláře vstoupí ANBU a znuděným hlasem upozorní starostu: "Masashi-sama, Itsuya Shimojima opět žádá o přijetí. Je neodbytný."

Masashi si povzdechne. " Po tom všem, co vyvedl, má stále tu drzost se něčeho dožadovat? Toho kriminálníka bych už nejradši nikdy neviděl. Kéž by stále nebyl nejbohatším obchodníkem Mrazové."

Narovná ve svém křesle a jeho tvář se zatvrdí. "Dobrá, ať vejde."

____________________________


Ninjové a kunoichi!

Vesnice Shimogakure no sato ještě jednou otevře své brány okolním zemím a pozve vás na další, tentokrát velkolepou, Chuninskou zkoušku. A nemusíte čekat dlouho, neboť již v termínu 9. - 11. září 2022 vás zveme na základnu Podhradí v Týně nad Bečvou na NarutoLARP 2022, Řeka smutku!

Již po deváté vám chceme nabídnout netradiční LARPový zážitek a zároveň se chceme na letošním ročníku hlavně soustředit na vaše postavy a jejich příběhy.

Tento ročník bude opět probíhat v duchu Chuuninských zkoušek. Na rozdíl od předešlých ročníků však vaše postavy již zvládli první část zkoušky a nyní čelí Lesu Smrti. Přeživší druhé zkoušky se budou moci soustředit na přípravu na závěrečný turnaj.

S podporou a pod vedením nových členů týmu, svých Senseiů, budou hráči tvořit čtyřčlenné týmy. Na Senseie se může přihlásit jakýkoliv hráč, který již dosáhnul úrovně chuunina a výš u kterékoliv ze svých minulých postav. Sensei může být i postava z minulých ročníků s výjimkou Kagů a po domluvě s organizátory.

Z důvodu zvýšeného důrazu na postavy a jejich příběhy bude registrace otevřena po omezenou dobu, počínaje 30.5, a bude uzavřena na konci června.

Při registraci se budete individuálně hlásit na Teze, vyberete si klíčový povahový rys a zvolíte si svůj tým. Teze znázorňují tématiku, kterou se vaše postava bude zabývat a budou blíže vysvětleny v registračním formuláři. Také je potřeba vyplnit koncept postavy, jež nám naznačí, jakým směrem se vaše postava chce ubírat. Veskrze se jedná o nástřel životopisu. Životopis jako takový však můžete doplnit do konce června. Pokud nebudete stíhat dopsat svůj příběh do tohoto termínu, prosím napište nám a rádi vám vyjdeme vstříc. Jsme letos připraveni s vámi životopisy spoluvytvářet, tak, aby postavy byly součástí komplexních vztahů a zajímavých příběhů.

Registrace tedy začíná 30. 5. 2022. Pro další informace nás sledujte zde na našich stránkách a samozřejmě na FB události.

Budeme se těšit se na vaše postavy a jejich příběhy.
Poděkování a zpětná vazba 16:00 04.10.2021

Se smrtí Sasukeho Uchihy skončila jedna dlouhá cesta hrdiny. Mnoho jiných ale tou dobou začalo: Sensei Satoshi se vrátil zpátky na vrchol, mezi aktivní mrazové joniny, akorát na čas, aby stihnul předvést své umění v boji proti kultistům Jashina. Legendárnímu origami zloději se podařil zosnovat a provést jeho největší kousek a vykrást trezory pana Shimojimi. A dobrodruh Kuro pak sice skončil ve vězení, ale vkročil do něj s úsměvem, neboť zachránil nejen svůj život, ale pomohl zachránit i mnohé další.

Především ale bylo mezi shinobi přijato pět nových, čerstvě povýšených, chuuninů, jmenovitě: Akira a Uchiha Makoto z Listové vesnice, Tomioka Yoshino a Masao Lizuka ze Zvučné vesnice a také Yoru z Vesnice skryté v Mrazu!

Ještě jednou děkujeme všem za vaši účast, hráčům všech postav (hráčských i cizích) za jejich hru, bestiím za jejich neocenitelnou práci, a všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci akce (bistro, čajovna a tým technického zázemí), za pomoc.

I letos vás prosíme o vaši zpětnou vazbu skrze připravený formulář, stejně jako o vaše hodnocení na larpové databázi. A jako v minulých letech, i tento rok přikládáme fotogalerii ztrát a nálezů. Pokud něco postrádáte, možná to najdete právě tam!

Vaši organizátoři
Důležité informace 13:00 10.09.2021

Letošní NarutoLARP se již nezadržitelně blíží a proto vám zasíláme poslední informační e-mail, nabitý informacemi a upozorněními. Přečtěte si je prosím pozorně, a zařiďte se podle nich co nejdříve, ať přípravy na akci probíhají bez větších zádrhelů!

1) Registrace, placení a ubytování

Připomínáme všem, že nejzazší termín pro přijetí platby předem je úterý 14. září. Prvních čtyřicet předem platících účastníků má možnost zamluvit si postel v chatě: v případě, že jste již zaplatili, použijte prosím odkaz v profilu a zamluvte si své místo co nejdříve! Seznam se již plní, ale volná místa ještě jsou.

Účastníci, na které nevyzbyde lůžko, budou (podle počasí) ubytováni v čajovně, nebo ve velké místnosti. Jde o herní prostory a bude je nutné před začátkem hry vyklidit do některé z neherních místností. Všichni účastníci, bez ohledu na ubytování, budou potřebovat přiměřený spacák a všem doporučujeme karimatku.

V případě, že se akce nebudete moci zúčastnit, dejte nám prosím vědět co nejdříve.

2) Bistro a čajovna

I letos pro vás nabízíme možnost stravování přímo na akci. Letošní nabídku přikládáme níže a prosíme všechny zájemce o jídlo, aby se závazně přihlásili do úterý 14. září 2021 na tomto odkazu.


A stejně jako v minulých letech, i tento rok pro vás otevíráme čajovnu, která nabízí čaje a kávu. Čajovna je herní lokace a za herní měnu si zde budete moci koupit čaj s herními efekty.


3) Postavy a schopnosti

Část postav je stále neschválena: Prosíme všechny o kontrolu, zda své postavy odeslali ke schválení, nebo zda jim postava nebyla vrácena s prosbou o úpravy. V případě, že vaše postava ještě nebyla schválena, zkontrolujte prosím vše co nejdříve a případně kontaktujte vašeho organizátora.

Postavy budou v úterý 14. září 2021, 23:00 uzamčeny. Prosíme všechny hráče, aby si do té doby navolili také techniky, zjednodušíte tím vstup do hry sobě i organizátorům. Kompletní popisy postav, jejich technik a herních informací pro vás opět vytiskneme.

4) Organizační informace

Na základně vás budeme s otevřenou náručí očekávat od 16:00, kdy začne registrace a schvalování zbraní. Průběžně od 18:00 se budou probíhat vesnické úvody (podle možností týmů a organizátorů) a následovat bude první hodina hry. Prosíme všechny, je-li to ve vašich možnostech, abyste nejpozději ve 20:00 byli již na základně, zaregistrovaní a připraveni na hru. Večer doporučujeme ukončit brzo, neboť v sobotu zazní budíček již v 7:30 a v 9:00 se sejdeme ke společnému úvodu.

Upozorňujeme, že při registraci budeme kontrolovat splnění zdravotních podmínek účasti spojených s epidemií: tzn. platný negativní test na covid, platné očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci v platném období. Doporučujeme však nechat se otestovat všem účastníkům. Buďme prosím zodpovědní.

Připomínáme také všem bez rozdílu, že každý účastník musí mít s sebou vyplněnou přihlášku, v případě účastníků mladších 18ti let pak podepsanou zákonným zástupcem (najdete ji zde). Bez řádně vyplněné a podepsané přihlášky vám nebude umožněna účast ve hře. Prosíme, nezapomeňte na to!

5) Příjezdy a parkování

Pro parkování je domluvena plocha pod mysliveckou chatou na okraji Týna nad Bečvou (na mapě zobrazeno zde) přibližně 500 m od základny. K základně lze bez problému dojet a vyložit zde vše potřebné, ale své automobily prosím v průběhu hry parkujte na vyhrazeném místě.

Jako každý rok prosíme, abyste se pokusili automobily co nejvíce vytížit (letos nenabízíme tabulku spolujízdy, ale věříme, že případné nabídky umístíte na FB naší akce).

To je prozatím vše. Organizátoři na místo konání odjíždějí již ve čtvrtek 16. září, sledujte prosím naše stránky a FB profil pro případné aktualizace a kontaktní údaje.

Budeme se na vás těšit!
NarutoLARP se blíží! 22:30 24.08.2021

"Zvláštní vydání! Zvláštní vydání! Exkluzivní zpověď jedné z obětí zločinecké organizace Hakuho! Kupte si zvláštní vydání!" vykřikoval chlapec, mávajíc novinami kolemjdoucím pod nosem.

"Dej mi jeden výtisk." Obtloustlý muž rozevřel nově nabyté stránky a začetl se do článku.

Soudní proces v Mrazové započal teprve nedávno, ale skoro každý den přicházelo zpravodajství s novými okolnostmi a svědky, kteří dokreslovali podlost a rozsah Hakuho kartelu. Dnešní strany byly vyplněné fotografií rodiny a dojemným příběhem o unesených dětech pomocí kterých Hakuho vydírala otce, aby pro ně konal nejrůznější špinavé práce. Otec pak děkoval pověstnému Origami zlodějovi, který údajně jeho děti zachránil a proto on nyní mohl vyjít na světlo se svým svědectvím.

Ze čtení muže vytrhlo hlasité klevetění dvou dam které se, stejně jako on, skláněly nad zvláštním vydáním místního tisku. "Jak hrozné! Nebohá rodina. Ještě, že je díky tomu Origami zlodějovi odhalili. Slyšela jste? Prý se tamní policie dlouho snažila ty kriminálníky dostat, ale nikde žádné důkazy. A pak náhle jednoho rána se jim krabice se všemi těmi usvědčujícími důkazy objevila na stole! A s origami k tomu!" Vykládala horlivě jedna z dam a druhá jí se zarděnými lícemi přitakávala. "Ano ano! Díky bohu za něj. A jaký to musí být člověk! Určitě je pohledný a mužný!"

Obtloustlý muž si znechuceně odplivl směrem ke klábosícím dámám a za hlasitého pohoršení obou dam vyštěkl "Zločin jako zločin! Účel nesvětí prostředky!"

____________________________


Léto se již chýlí ke svému konci a NarutoLARP 2021 se blíží! Rádi bychom vám touto cestou připomněli několik důležitých informací:

Hráčské postavy: Termín pro schválení vašich postav je úterý 31. srpna 2021. Prosíme, dodržte tento termín, ať mají vaši organizátoři dostatek času ke zpracování vašich žádostí a vy k případným opravám.

Připomínáme také, že čím dříve budou vaše postavy schváleny, tím je pravděpodobnější, že pro vás budeme schopni připravit osobní linku.

Cizí postavy: Na registrační stránce postupně zveřejňujeme seznam cizích postav a hráčů, kteří je budou letos představovat. Seznamte se prosím.

V případě, že patříte mezi hráče CP v seznamu, po přihlášení do Profilu uvidíte i další podrobnosti o vaší postavě.

Bestie: Pro bestie jsme také aktualizovali letošní informace. Pokud mezi ně patříte, tak po přihlášení do profilu uvidíte obecný seznam rolí jednotlivých příběhových linek a také předběžný harmonogram.

Připomínáme také, že registrace pro bestie je stále otevřena. Pokud víte o někom, koho by tato možnost zaujala dejte mu vědět.

Účast na akci: Vzhledem k trvající epidemii upozorňujeme, že podmínky pro účast na NarutoLARPu 2021 budou kopírovat aktuálně platné podmínky pro účast na podobných akcích, tedy systém OTN (očkování/test/prodělaná nemoc, více viz: Covid portál). Prosíme vás o ohleduplnost a dodržení těchto podmínek.

Budeme se na vás těšit!
Navýšení stavů linek 15:45 19.07.2021

"Jste na tahu Airuhito."

Seděli nad touto hrou v shogi již několik hodin a vítězství se zatím nepřiklánělo na žádnou ze stran. Každý tah pečlivě zvažovali a budovali na něm strategie pro desítky dalších dopředu. Byla to možná jejich nejpovedenější hra. Jeho soupeř přikývnul a naklonil se nad šachovnici.

"Mimochodem, slyšel jsem, že poslední operaci máte plánovanou již za dva dny. Znamená to, že nás brzy opustíte?"

Shinobi z Kamenné zvednul oči od hracího plánu a přitakal: "Vypadá to tak."

"Plánujete návrat k Detonačním sborům? Nebo přijmete nabízené povýšení do té vaší vesnické rady?"

Jeho protihráč si ho ještě jednou přeměřil a pak se znovu narovnal v židli: "Popravdě, asi přijmu místo v radě. Mám pocit, že jsem si akce za války užil dost, zvlášť když mě takřka stála nohy. Myslím, že je čas udělat na výsluní místo novým hrdinům, kteří už teď někde dost možná činí první kroky na své cestě k velikosti, aniž by o tom věděli."

Airuhito svoji řeč zakončil pohybem figurky a pokynul k šachovnici: "Navíc v radě budu mít víc možností věnovat se hře s dostatečně kvalitními soupeři z jiných vesnic. Jste na tahu Azami."

____________________________


Čas dovolených a prázdnin je již v plném běhu, ale my nezahálíme a opět přinášíme další várku informací a aktualizací k letošnímu NarutoLARPu!

1) Registrace pro hráčské postavy je v tuto chvíli oficiálně pozastavena. Nové postavy budou přidělovány pouze po konzultaci k doplnění stávajících týmů (v době odesílání e-mailů po jedné osobě do týmů Kamenná 2 a Mlžná 2). V případě, že máte o doplnění některého z týmů zájem, napište nám e-mail a domluvíme se.

Pokud post hráče není pro vás, tak bestie hledáme pořád. Neváhejte!

2) V rámci dorovnávání registrace budou navýšeny místa na linkách. K navýšení dojde v sobotu 24. července v 18:00 a konečné stavy budou následující: Zpátky na vrchol 4 týmy, Příběh troufalého ninjy 3 týmy a Průvod duchů 4 týmy. Jako i dříve platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele.

V případě, že některý z týmů, které mají již svoji volbu uzamčenou, bude chtít zkusit štěstí a linku změnit, dejte nám vědět předem. Na vaše riziko vás před navýšením z vaší linky odhlásíme. Na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

3) Je nejvyšší čas začít pracovat na vaší postavě. Pokud jste ještě nezačali, tak směle do toho. Vaši organizátoři netrpělivě vyčkávají a čím dříve se vám podaří postavu dokončit, tím je větší pravděpodobnost, že pro vás budeme schopni připravit plnohodnotnou osobní linku.

4) Přijímáme platby předem! Platební údaje naleznete zde (odkaz). Platbou předem zjednodušíte přípravy akce a získáte možnost zamluvit si s předstihem místo v chatě (odkaz po potvrzení přijetí platby najdete v profilu).

Užívejte léta a budeme se na vás těšit!
Zahájení registrace 17:30 20.06.2021

Seděl na velikém listu lotosu a nohy máčel ve vodě jezírka, zatímco poslouchal mladého shinobiho, který stál na břehu. Zahrada kolem něj bujela životem a opojně voněla a tiše mu tak připomínala, že jej i dnes čeká mnoho práce. Nechtěl být ale nezdvořilý a rozhodl se návštěvníka trpělivě vyslechnout.

"Pořád doufáme, že změníte svůj názor, guru, a vrátíte se k nám. Teď, když válka skončila, vesnice potřebuje někoho, kdo ji povede v časech míru," uzavřel jeho návštěvník mezitím svoji prosbu.

"A proč bys to nemohl být třeba ty? V uplynulých měsících ti ta role šla velmi dobře," opáčil mu.

"Protože ty jsi přece nový Říční mudrc, guru. Všichni mladší ve vesnici k tobě vzhlížejí."

Heiwa jen zavrtěl hlavou a pomalu vstal. "Lidé vzhlížejí k hrdinům a tím já jsem nikdy nebyl. Navíc, sám jsi říkal, že začíná nová doba. A nová doba si bude žádat nové hrdiny." Pak přešel po hladině až ke svému návštěvníkovi a položil mu ruku na rameno: "A kdo ví, možná právě dnes vyráží na svoji velkou cestu některý z nich. A ani o tom neví."

____________________________


Ninjové a kunoichi, se zpožděním způsobeným technickými komplikacemi ohlašujeme, že registrace na NarutoLARP 2021 je nyní zahájena!

Vracející hráči si nyní mohou po přihlášení aktivovat svoji registraci, hráči noví pak registrace zakládat (připomínáme, že při založení nové registrace vám na e-mail přijde odkaz pro nastavení přihlašovacího hesla, uvádějte proto prosím platné e-mailové adresy).

A co dál? Následuje výběr postavy nebo vytvoření nové (připomínáme, že pro letošní ročník přijímáme pouze nově založené geninské postavy nebo geninské postavy založené v minulém roce). Potom vyberte tým (malé vesnice mají letos možnost dvou týmů, velké více) a příběhovou linku (letos jsou tři). A nakonec napište popis postavy a odešlete jej ke schválení (konzultovat ji s vámi bude váš příběhový org: kdo to je zjistíte v Profilu v záložce "Můj příběh", jakmile bude vašem týmu přidělen). V případě, že budete chtít platit předem, aktuální platební údaje naleznete na stránce informací.

Stejně jako loni i letos vám registrační proces usnadní modrý proužek s nápovědou v profilu, který vás krok za krokem provede registrací a vytvořením postavy. V případě, že máte otázky, neváhejte se na nás obrátit kteroukoliv z možných cest.

Většina informací na stránkách by měla být v současné době aktualizována pro ročník 2021, především pak popisy vesnic a shrnutí minulého ročníku. V nadcházejících dnech budeme dál aktualizovat některé dokumenty a zastrčená místa a doplňovat poslední chybějící epilogy. V případě, že narazíte na text, který vyžaduje aktualizaci či úpravu, dejte nám prosím vědět. Můžete k tomu použít i nástroj pro zpětnou vazbu v profilu.

Budeme se na vás těšit!

P.S.: Ve hře je nově pro hráče otevřená i Mrazová vesnice.
NarutoLARP Epilog: Zloba Hyugů 21:30 26.05.2021

Válka je u konce a svět shinobi chtě nechtě prochází proměnou. Původní spojenectví se rozpadla a ze zmatků a nejistoty povstala skupina těch, kteří se rozhodli bránit svět shinobi v jeho současné podobě. Zvítězili na bitevním poli, ale největší boj je teprve čeká, neboť budou muset zasednout k vyjednávacímu stolu.

Ne všechny boje jsou však u konce. Zatímco se Sarada Uchiha vzpamatovává z porážky, z Koprové vesnice do Listové míří průvod bojovníků z klanu Hyuuga v čele s jejich vůdcem Kakashim, aby ukončili její vládu a posadili klobouk Hokageho na Kakashiho hlavu.


Ninjové a kunoichi!

Rádi bychom vás touto cestou pozvali na malou LARPovou událost v Sobotu 5.6. v našem Naruto světě, konané u příležitosti diplomatických vyjednávání v Listové vesnici, s navazujícím, zcela neformálním, setkáním hráčů a organizátorů. Po minulém ročníku nám zůstalo několik nezodpovězených otázek a neuzavřených příběhových linek. Tímto způsobem bychom rádi Vaším postavám a příběhům poskytli uspokojivý závěr.

Sejdeme se na adrese Uhelná 21 v Olomouci v 13:00, kde si budete moci odložit věci a případně se převléknout. Následně se přesuneme na místo dění. Součástí setkání je hra v kostýmech (rozsah záleží na počtu a časových možnostech přihlášených, odhadem však 4-5 hodin).

Po hře (končící někdy mezi šestou a sedmou) bychom s vámi rádi poseděli u sklenice (doplň tekutinu dle preferencí a zákonných omezení: vody, kofoly, džusu, piva, vína, saké, trpasličí pálenky). Možnost přespání bude zajištěna. Přespávající si prosím přineste spacáky a karimatky.

Máte-li zájem, závazně se prosím přihlaste skrze tento dotazník, ať můžeme přizpůsobit obsah hry vašim postavám. Registrační poplatek ve výši 50 Kč budeme vybírat na místě konání.

FB událost této minihry najdete pod tímto odkazem

V souladu nařízení vlády České Republiky je nezbytné mít u sebe negativní COVID test. V případě samotestu je také potřeba čestné prohlášení.

Z jiného soudku:

Registrace na NarutoLARP: Cesta hrdiny bude zahájena dne 19.6 během večerních hodin. Letos zvyšujeme limit počtu týmů malých vesnic na 2 týmy.

Budeme se na vás těšit.
Vaši organizátoři
NarutoLARP 2021 12:30 15.05.2021

Úsvit je zastihnul na útesu nad Konohou. Slunce se vyhouplo nad zalesněný obzor a světlo nového dne se pomalu rozlévalo ulicemi probouzejícího se města. Ruch dole pomalu narůstal, jak lidé vyráželi za svou prací, ale tady nahoře byli jen oni tři. Stáli a užívali si ten krátký okamžik, než přijde rozloučení.

"Bude mi chybět, co vám?" zeptal se první z nich, zatímco si přitáhnul bílý plášť ověnčený rudými plameny blíž k tělu.

"Však neodcházíme navždy," odpověděl mu druhý z trojice a bezděky se dotknul složité pečeti, která pokrývala jeho tvář. "Otázka spíš zní, jestli my nebudeme chybět jí?"

Muži opět upadli do zamyšleného ticha, které až po nějaké době prolomil třetí, opírající se o dlouhou hůl: "Myslím, že nebudeme. Konoha bude mít nové hrdiny a ochránce. Možná právě dnes začíná jejich cesta a oni o tom ještě ani neví."

Ostatní dva přitakali a pak všichni tři, jako jeden, začali skládat pečeti. A zakrátko už byla Opičí trojka pryč.Další velká válka je u konce a svět shinobi s nadějí vyhlíží úsvit nového věku. A nemusí čekat dlouho, neboť již v termínu 17. - 19. září 2021 vás zveme na základnu Podhradí v Týně nad Bečvou na NarutoLARP 2021!

Již po osmé, pokud epidemiologická situace dovolí, vám chceme nabídnout netradiční LARPový zážitek a zároveň možnost nového začátku. Více než pět let po událostech Soumraku shinobi stojíme na počátku nové cesty, po které budou kráčet noví hrdinové, mezi které můžete patřit i vy!

Osmý ročník bude opět probíhat v duchu chuuninských zkoušek, a abychom podtrhli začátek nové éry, pro tento ročník povolujeme pouze nově založené geninské postavy, případně geninské postavy založené pro minulý ročník. Rozehrajte zcela nový příběh s novou postavou, a třeba i v nové vesnici.

Registrace začne již v červnu, bližší informace čekejte brzy.

Sledujte nás na našich webových stránkách, případně FB události.

Budeme se těšit!
Poděkování a zpětná vazba 12:45 18.09.2020

Ryk nad bitevním polem sotva utichnul a dým se ještě zcela nerozptýlil, ale je jisté, že válka se blíží ke konci. Její výsledek a dopady, stejně jako důsledky událostí v Mrazové vesnici, jsou zatím nejisté, ale za organizátory můžeme říct, že všichni zúčastnění bojovali statečně a s nasazením, a za to vám děkujeme!

Děkujeme všem hráčům za to, že se s nadšením účastnili naší akce a vydrželi až do samého konce. Děkujeme všem pojmenovaným postavám, za práci kterou odvedly, scény, které odehrály a pletichy, které spolu vytvořily. Děkujeme všem bestiím za všechny role, kterých se zhostily, a za to, že zvládly být střídavě v jednom kole a pak zase dlouho vyčkávat na pokyny. Děkujeme kuchyni a týmu technického zázemí, že nám pomohli zrealizovat naše bláznivé představy, zvláště pak při obtížích způsobených nečekaným nedostatkem vody. A děkujeme všem, kteří nám jakkoliv pomohli s přípravou.

Jako každý rok, i letos vás prosíme o vyplnění formuláře zpětné vazby, abychom měli vodítka, co v příštích letech a dalších projektech udělat jinak a lépe. V případě, že nás chcete pochválit (nebo pokárat) i veřejně, nabízíme také možnost zhodnotit naši akci na LARPové databázi.

A jako každý rok, tak i letos máme plný pytel ztrát a nálezů. Fotografie jednotlivých úlovků najdete zde. V případě, že poznáváte něco, co je vaše, napište nám na mail narutolarp@email.cz a domluvíme se s vámi na předání.

To je prozatím vše. Jakmile budou hotovy epilogy, dáme vědět!
Poslední důležité informace 15:45 09.09.2020

Letošní NarutoLARP je již doslova za rohem a tak vám opět přinášíme poslední dávku důležitých informací. Čtěte prosím pozorně:

1) Registrace, placení a ubytování

Včerejším dnem jsme uzavřeli přijímání plateb předem. Prosíme platící hráče, kteří si doposud nerezervovali postel, ať tak učiní v průběhu dneška, nebo jim bude případně náhodně přidělena. Hráči, na které po příjezdu nevyzbyde lůžko, budou mít s nejvyšší pravděpodobností vyhrazené místo v čajovně, jde však o herní lokaci, takže prosíme, abyste si ráno před začátkem hry všechny věci přesunuli do některé z místností.

Čajovna je velký stan, na zemi bude umístěn igelit a koberec, doporučujeme však v každém případě karimatku a přiměřený spacák.

Připomínáme, že cena akce pro hráče platící na místě je 400 Kč, pro bestie a CP potom 150 Kč.

2) Postavy, pravidla a schopnosti

Drtivá většina postav byla již schválena. V průběhu dnešního večera bude uzamčena možnost postavy editovat, navolte si proto prosím techniky, pokud jste tak ještě neučinili (toto platí i pro cizí postavy, které mají tu možnost). Zároveň jsme zpřístupnili kvestové informace vašim postavám přidělené (toto platí především pro CP, ale najdou je tam i někteří hráči).

Vaše postavy, včetně navolených technik a kvestových informací vám pro vás vytiskneme a dostanete je na místě při registraci.

Na web jsme také nahráli aktualizovaná pravidla (přibyly informace k hernímu poli, obecné herní zásady a drobně jsme aktualizovali pravidla pastí) a aktuální seznam technik (krom překlepů byla aktualizována technika Ovládnutí, všechny opravy už jsou nějakou dobu v systému).

3) Organizační informace

Organizátoři v průběhu zítřejšího odpoledne již vyrážejí do herního pole a nebudou tak pravděpodobně k zastižení on-line. V případě nutnosti využijte prosím kontaktní telefon 728 584 364 (Goldy).

Na základně vás budeme s otevřenou náručí očekávat od 16:00, nejpozději v 18:00 pak začne registrace a schvalování zbraní. Průběžně od 19:00 se budou rozbíhat vesnické rozehrávky a následovat bude atmosférický úvod. Večer doporučujeme ukončit brzo, neboť v sobotu zazní budíček již v 7:30 a v 8:30 se sejdeme ke společnému úvodu.

Připomínáme všem bez rozdílu, že každý účastník musí mít s sebou vyplněnou přihlášku, v případě účastníků mladších 18ti let pak podepsanou zákonným zástupcem (najdete ji zde). Bez řádně vyplněné a podepsané přihlášky vám nebude umožněna účast ve hře. Prosíme, nezapomeňte na to!

4) RamenShop a čajovna

I letos se nám podařilo na místě zajistit schopný kuchařský tým a na místě tak bude možné zakoupit si od sobotního rána jídlo a kávu. Podrobnější nabídku a ceník se pokusíme vyvěsit on-line co nejdříve.

Na místě bude také čajovna, která bude mimo jiné prodávat čaje za herní měnu a především s herními efekty.

5) Příjezdy a parkování

Pro parkování je domluvena plocha pod mysliveckou chatou na okraji Týna nad Bečvou (na mapě zobrazeno zde) přibližně 500 m od základny. K základně lze bez problému dojet a vyložit zde vše potřebné, ale své automobily prosím v průběhu hry parkujte na vyhrazeném místě.

Jako každý rok prosíme, abyste se pokusili automobily co nejvíce vytížit (letos nenabízíme tabulku spolujízdy, ale věříme, že případné nabídky umístíte na FB naší akce).

To je vše, budeme se na vás těšit!

Vaši organizátoři

P.S.: Naše akce stále uživí 1-2 bestie a jednoho shinobi z Mlžné. Pokud víte o někom, koho by to lákalo, postrčte ho prosím našim směrem.

P.P.S.: Připomínáme, že podle nových vládních nařízení bude třeba ve všech vnitřních prostorách budov nosit roušky. V průběhu akce se budete ve vnitřních prostorách pohybovat minimálně, ale roušky si prosím pro jistotu vezměte. Desinfekce na ruce bude na místě k dispozici v dostatečném množství.
Několik připomenutí 18:30 24.08.2020

NarutoLARP 2020 se nezadržitelně blíží a s ním i všechny další termíny s akcí související. Připomínáme, že vaše postavy mají být schválené do 30. srpna, což je již za pouhý týden. Schválení postavy se může protáhnout, prosím odešlete nám svoje postavy s předstihem, ať můžeme probrat i případné změny. Usnadníte tak práci organizátorům a otevřete si možnost provázat vaši postavu na herní obsah. Bez aktualizovaného a schváleného popisu (či domluvy s organizátorem) naopak hrozí vyloučení z akce.

Připomínáme, že zvýhodněná platba předem musí na náš účet dorazit nejpozději do úterý 8. září. Ti, kteří do tohoto termínu stihnout zaplatit (to se týká i bestií a CP) mají možnost zamluvit si místo v chatě (až do vyprodání zásob). Odkaz na formulář se vám objeví v profilu potom, co vaši platbu zaevidujeme.

Prosíme také všechny hráče (včetně CP), aby si do stejného termínu navolili své techniky, neboť následně bude přístup k editaci postav uzavřen. Zvolením technik předem zásadně zjednodušíte naši práci i vaši hru na místě. Vaši postavu, včetně zvolených technik a informací k případným kvestům pro vás vytiskneme.

A na závěr připomínáme, že stále hledáme bestie a případné náhradníky. Aktuálně se nám například uvolnilo místo v týmu Písečná 1, takže pokud byste věděli o zájemci, který by chtěl přijet, dejte mu určitě vědět.

P.S.: V popisu herního světa přibyly mapy a především znaky herních stran. Označení herní strany ke kostýmu dostanete na místě.
Schvalování postav 12:00 11.08.2020

Jejich skupina se postupně spojovala s dalšími uprchlíky, až se silnice proměnila v nepřetržitý proud těl mířící na sever k Vesnici skryté v Mrazu. Unijní hlídky nechali daleko za sebou a poslední připomínkou zuřící války bylo několik mrtvých těl kousek za hranicemi, pravděpodobně pozůstatek jakéhosi střetu, který po sobě ninjové ještě nestihli zahladit (nebo už k tomu neměli síly).

Cítil mezi lidmi napětí. V davu měli menší obavy z přepadení, ale zároveň měli všichni strach z toho, co je čeká. Navíc kdokoliv v průvodu mohl být přestrojený ninja, nebo nebezpečný zločinec, který utíkal před spravedlností. Hovory na toto téma byly slyšet na každém kroku a ani jemu se to nevyhnulo.

"Jak si můžeme být jistí, že nás za nejbližším ohybem cesty nezmasakrují? Vždyť tomu tady říkají Země Nukeninů! Můžeme kráčet přímo do náruče smrti," dožadoval se hlasitě odpovědí jakýsi starší muž po jeho boku.

Odpověděl takřka automaticky, i když mu bylo hned jasné, že měl držet jazyk za zuby: "Země nukeninů je dost zavádějící pojmenování. Ninjové z Shimogakure ve skutečnosti svoji zemi velmi dobře hlídají před zločinci. Navíc tady nemají moc komu co brát."

"Hlídají? Neviděl jsem tady ani jednoho. A koneckonců, proč by tomu tady tak jinak říkali?"

"Říká se tomu tady tak proto, že tahle severská země byla odjakživem útočištěm pro ty, kteří hledají cestu, jak začít nový život. Což jsou často nukeninové, protože těm nevadí žít někde v lesích. Pokud jsou ochotní dodržovat místní zákony, Shimogakure nad tím prý přivírá oko."

"Ty o tom nějak moc víš. Nejsi ty náhodou jeden z nich? Nějakej uprchlej ninja zločinec?"

Zavrtěl hlavou a raději už nic neříkal. Takové debaty nikam nevedou a jakoukoliv jeho odpověď by nejspíš poutník po jeho boku použil proti němu.


Polovina letních prázdnin je již za námi a do začátku letošního NarutoLARPu zbývá pouhý měsíc. Přinášíme vám proto několik připomenutí a zpráv, abyste věděli, že práce na přípravě akce stále probíhají. Čtěte proto prosím pozorně:

1) Registrace

Registrační limity akce jsou de facto naplněny a v uplynulých týdnech jsme jednali s dalšími přihlášenými zájemci o doplňování stávajících týmů. V současnosti počítáme na obou stranách fronty s šesti úplnými týmy a k dalšímu navýšení již nedojde. V případě, že máte zájem se zúčastnit (nebo víte o někom, kdo by měl), doporučujeme registrovat se jako bestie. Pokud jste ochotni i na poslední chvíli zaplňovat vzniklé mezery, nebojte se nám ale napsat a v případě, že se některý z hráčů odhlásí, ozveme se vám s nabídkou (což se nevylučuje s registrací za bestii).

Na všechny registrované zároveň apelujeme a prosíme je, aby nám dali obratem vědět v případě, že se z nějakého důvodu akce nezúčastní.

2) Schvalování postav a placení poplatků

Připomínáme všem, že termín pro schválení postav je letos 30. srpna a že proces není jednorázový, věnujte mu proto prosím trochu času s předstihem. Nebojte se ozvat svému přidělenému organizátorovi (jeho jméno najdete ve svém profilu, rozpis najdete na stránce kontaktů) a podporujte se vzájemně v týmu, ať vše běží bez komplikací.

Nezapomeňte, že součástí popisu vaší postavy by letos měl navíc být její názor na válku (války obecně, i tuto konkrétní), na válčící strany a případně i na dosavadní události války, tak jak jsou popsané v sekci O herním světě.

Připomínáme také, že termín pro placení sníženého účastnického poplatku předem na účet je 8. září. Kromě toho, že touto cestou ušetříte pár korun, pomůžete tím organizátorům při přípravách akce a především budete mít přednost při přidělování lůžek v chatě. A to se vyplatí. Podrobnosti k platbě najdete stránce s informacemi.

3) Nábor bestií

Už jsme to zmínili dříve, ale rádi bychom zdůraznili, že hledáme bestie. Tedy lidi ochotné si pod taktovkou zahrát větší množství různých rolí (od vystrašených dětí, přes uprchlíky, farmáře, cizí shinobi, až po ninja zvířata, nebo všemožné zrůdy a démony). Bestie platí pouze základní registraci 150 Kč (předem, nebo na místě) a dostanou možnost nahlédnout do pořadatelského zákulisí. Stačí se zaregistrovat/aktivovat si registraci a vybrat si tu správnou možnost.

4) A pár drobností na závěr...
 • Průběžně aktualizujeme seznam cizích postav, které jako hráči můžete ve hře potkat. Jejich stručné medailonky najdete ve zvláštní sekci na stránce registrovaných.
 • Ve druhé polovině srpna zveřejníme aktualizovanou verzi pravidel a také aktuální seznam technik (letos se do žádných velkých revizí nepouštíme, ale na několik drobných úprav pravděpodobně dojde). Sledujte naše stránky pro podrobnosti.
 • Stále ještě běží možnost povýšení geninské postavy na hodnost chunina (podmínky jsme uveřejnili v našem minulém shrnutí novinek). Zatím se o tuto možnost ucházelo překvapivě málo lidí.
A to je pro tentokrát vše, budeme se těšit nejpozději na akci. Do té doby užívejte léta a tvořte postavy!
Schvalování postav 21:45 06.07.2020

Registrace je již v plném proudu, a tak vám přinášíme několik důležitých informací, upozornění a také připomenutí.

Vesnické informace:

Všechny vesnice nyní mají přístup ke zcela aktuálním tajným informacím o tom, jak na ně dopadá válka a jak to ovlivňuje jejich vztah s dalšími skrytými vesnicemi. Většina hráčů již má také doplněny epilogy za ročník 2019. Můžete proto vesele aktualizovat a psát popisy svých postav a jejich cíle.

Schvalování postav:

Termín pro schválení vašich postav a přihlášení na příběhovou linku je letos neděle 30. srpna. Prosíme o dodržení termínu, ať můžeme všechny pohodlně napojit na všechny linky a znát názory a motivace jejich postav. A když už mluvíme o motivacích: rozepište se letos prosíme v popisech postavy o názorech vaší postavy na jednotlivé aktéry války, válku samotnou a na události, které letošnímu ročníku předcházejí.

Limity stran:

V seznamu registrace přibylo počítadlo přihlášených za jednotlivé strany. V předchozí zprávě jsme bohužel zapomněli zmínit, že aktuální limit je 15 přihlášených za stranu a Unie je již blízko jeho naplnění. Již registrovaným, pokud to jejich vesnice umožňuje, ale rádi zařídíme přesun na druhou stranu, nebo umožníme založit novou postavu. Těm, kteří s registrací stále váhají připomínáme, že i na straně spojenců Sítě si užijí plnohodnotnou hru.

Povyšování geninů:

Tak jako před lety, i letos jsme se rozhodli umožnit některým postavám získat mezi ročníky povýšení z genina na chunina. Chuninské zkoušky proběhly v řádném termínu v gesci jednotlivých vesnic, mimo jiné proto, aby se každá z nich připravila na nadcházející konflikt. Zúčastnila se jich vaše postava a získala své povýšení? Možná ano! Napište nám žádost na náš e-mail a my ji zvážíme.

Základní pravidlo zní, že povýšení mohou získat pouze hráči, kteří jedou za postavu, která se už v minulých letech NarutoLARPu zúčastnila, je živá a není nukeninem. Povýšení není automatické a je jich omezený počet. Zdůrazněte proto, jaké jsou důvody, proč by zrovna vaše postava měla být povýšena.

Průběh války:

Všem připomínáme také popis dosavadního průběhu války, který najdete na stránkách informací pod popisem Herního světa. Než se začnete rozhodovat, za kterou stranu se zaregistrujete (nebo než začnete aktualizovat popis svojí postavy), určitě si jej přečete, ať tušíte jaké překotné a často překvapivé informace se v posledním takřka roce ve světě shinobi odehrály.

Obecně k registraci:

Připomínáme všem, že máme více zajímavých vesnic, než pouze Listovou a Oblačnou! V Horkých pramenech zničených válkou se například geninové tradičně již od nejútlejšího věku učí používat nebezpečné naginaty. Chudá Údolní zase překvapí schopností používat tajemný mokuton, živel dřeva, shinobi z Koprové jsou mistři v regeneraci chakry a ninjové z Deštné používají s velkou účinností své bojové deštníky. Každá vesnice má své zvláštnosti, specifické cíle a tajné informace, které teprve dohromady s ostatními pomáhají vytvořit bohatou mozaiku našeho světa a událostí v něm. Budeme rádi, když se rozhodnete některou z nich si vybrat.

A to je pro tentokrát vše. Přejeme krásné léto a těšíme se na vaše postavy.

P.S.: Sdílejte prosím naši událost, jsme rádi za každého nového hráče!
Zahájení registrace 23:30 21.06.2020

Na chvíli zastavil a shodil ze zad vak se svým veškerým majetkem, aby si odpočinul. Byl vyčerpaný po dlouhé cestě a těšil se, až dorazí do nějaké osady, kde bude moci složit hlavu. Pravda, Země Mrazu na něj rozhodně nepůsobila nijak přívětivě, ale všichni ostatní uprchlíci, které potkával, tvrdili, že je to poslední země, které se ještě válka nedotkla. Všichni věřili, že tu najdou útočiště.

Měl své pochybnosti. Byl jich už celý průvod a všichni mířili na sever a hranice překročili už včera, přesto ale potkali několik Unijních hlídek, které se velmi zajímali o to, co nesou. Co jim je k sakru do toho? Jeho dům shořel díky nim a teď mu budou ještě chtít kontrolovat to málo, co mu zůstalo? Takhle si to bezpečí nepředstavoval. Ale třeba to blíž Shimogakure bude lepší.


Ninjové a kunoichi, registrace na NarutoLARP 2020 byla spuštěna!

Vracející hráči si nyní mohou po přihlášení aktivovat svoji registraci, hráči noví pak registrace zakládat (připomínáme, že při založení nové registrace vám na e-mail přijde odkaz pro nastavení přihlašovacího hesla, uvádějte proto prosím platné e-mailové adresy).

Po přihlášení a aktivaci na vás čekají dvě hlavní systémové novinky: Jako první si zajisté všimnete toho, že po přihlášení si musíte nyní vybrat stranu. Pojedete za Unii, nebo budete bojovat na straně Sítě? Pro zjednodušení jsme pro vás připravili krátké popisy obou stran.

Většina vesnic je spojena s jednou stranou a je tak možné, že budete-li chtít pokračovat za postavu z dřívějších let, vaše volba bude omezená. V případě Písečné a Listové si ale můžete vybírat. Tak či onak, pod popisem obou stran vždy uvidíte seznam postav, ze kterých si při zvolení dané strany můžete vybírat. Nebo se můžete rozhodnout si za danou stranu založit zcela novou postavu.

Druhou drobnou novinkou je pak systém upozornění, které vám připomínají další krok v registraci: nezapomeňte, že po zvolení (či vytvoření nové) postavy je třeba si vybrat příběhovou linku a v případě velkých vesnic i tým. A že je třeba napsat či aktualizovat popis vaší postavy a odeslat jej ke schválení. A v ideálním případě i zaplatit předem, protože tak organizátorům zjednodušíte jejich práci a ještě ušetříte pár korun.

V rámci spuštění registrace postupně aktualizujeme i naše stránky. V záložce informací najdete nejen aktuální organizační info (včetně údajů potřebných k placení na účet), ale také například aktualizované informace k letošnímu ročníku, včetně podrobného popisu průběhu války od loňského ročníku až po začátek toho letošního. Doporučujeme přečíst.

Postupně také aktualizujeme vesnické informace a přidáváme epilogy. V nejbližších dnech by mělo být hotovo a dokončení aktualizací oznámíme zde i na stránceFacebookové události.

To je prozatím vše. V případě dotazů se neváhejte na nás obrátit skrze stránky, mailem nebo FB. Těšíme se při další dávce informací.
NarutoLARP 2020 20:15 09.06.2020

Válka. Nelítostná a krutá. Čím více se jí snažili zastavit, tím nevyhnutelnější se zdála. Přehrada, zadržující masu všemožných sporů, příkoří, pletich a nepřátelství, pomalu přetékala a bylo jasné, že praskající hráze nápor již dlouho nevydrží. Navzdory jednáním, šetřením a dohodám se měla všechna ta jen těžko potlačovaná zloba již brzy převalit zeměmi jako ničivá povodňová vlna, která smete vše, co jí stojí v cestě.

Připravte se, neboť možná nastane soumrak shinobi!

Ninjové a kunoichi, možná jste již nedoufali, ale NarutoLARP 2020 přichází!

V termínu 11. - 13. září na základně Podhradí v Týně nad Bečvou vám již posedmé nabídneme netradiční LARPový zážitek.

Příběh jedné éry se pomalu uzavírá a svět shinobi upadá do další velké války. Možná poslední, ze všech válek, neboť proti sobě zde stojí dvě mocné strany, které dělí nejen desetiletí vzájemných mocenských sporů, ale především filosofický rozkol, týkající se samotné podstaty fungování světa shinobi. A takové války se bojují až do hořkého konce.

Přijeďte i vy a otiskněte svoji stopu do těchto dějinných událostí. Neboť válka shinobi, to nejsou jen otevřené střety na bojištích, ale především intriky, lsti, tajné mise, vyjednávání a nemálokdy i střet osobních ambicí jednotlivců.

Registrace bude zahájena již v neděli 21. 6. 2020 (předregistrace letos nepoběží).
Zpětná vazba 11:15 16.09.2019

Už týden nás dělí od posledního ročníku NarutoLARPu a my ještě jednou děkujeme všem, kteří s námi tento deštivý víkend strávili a pomohli nám akci uskutečnit, ať už jako nadšení hráči, nebo pomocníci. Pevně věříme, že jste si z akce přivezli pouze zápal pro hraní a žádný zápal plic. A pokud náhodou někdo hru přece jen odstonal, doufáme, že nešlo o nic závažného a vy už jste zase zpátky na nohou. Je totiž čas na zpětnou vazbu.

Jako v loňských letech, i letos bychom vás rádi požádali o vyplnění dotazníku, který pokrývá jak zpětnou vazbu na akci, tak informace o tom, co vaše postava zažila, čeho dosáhla a kam chce dál směřovat. Najdete jej zde (odkaz).

A jako vždy, žádná z částí, krom prvních dvou otázek (identifikace hráče a jeho role ve hře) nejsou povinné, ale čím více jich zodpovíte, tím budeme radši.

A když už posíláme odkazy, tak zde najdete galerii ztrát a nálezů. Pokud některý z kousků patří vám, prosím, dejte nám obratem vědět a domluvíme se na předání. Ozvěte se prosím do konce září, v opačném případě budou jednotlivé kousky buď konfiskovány kostýmovou bednou, nebo poputují do kontejneru.

Děkujeme a těšíme se na vaše odpovědi!
Něco na cestu... 15:00 05.09.2019

Zítra už se uvidíme! Nemůžete se už dočkat? Zkraťte si čekání podíváním na naše video (odkaz)!

Jste spíš na čtení? Není problém, myslíme i na vás. Co třeba taková Bingo kniha (odkaz)? Připomeňte si všechny možné nukeniny našeho světa a vyškrtejte ty, které jste už dostali!

Připomínáme také, že organizátoři dnes vyrážejí do herního pole. Pokud je chcete zastihnout, můžete využít kontaktní telefon 728 584 364 (Goldy).

Budeme se těšit v pátek!
NarutoLARP je zde! 08:00 02.09.2019

NarutoLARP je tady a my vám přinášíme poslední dávku informací. Čtěte prosím pozorně.

1) Důležité informace

Všichni účastníci musí mít s sebou vyplněnou přihlášku. Všichni účastníci mladší 18ti let musí mít přihlášku potvrzenou od rodičů (naleznete ji zde). Bez řádně vyplněné a podepsané přihlášky vám nebude umožněna účast ve hře. Prosíme, nezapomeňte na to!

Pro případ potřeby by všichni účastníci také měli mít doklad totožnosti a průkaz pojištěnce, ale předpokládáme, že toto je samozřejmost.

2) Příjezdy a začátek hry

Na základně v Pochni vás budeme očekávat už od 16:00. Registrace, schvalování zbraní a rozehrávky jsou prozatím naplánovány od 19:00 do 20:30, večerní hra pak proběhne od 20:30 do 21:30.

Vzhledem k tomu, že základna je poměrně vzdálená, poprosíme vás o doplnění tabulky příjezdů (odkaz), ať víme, zda máme plánované začátky případně posouvat. V tabulce také můžete nabízet například spolujízdu, máte-li volná místa v autech.

3) Postavy a registrace

V případě, že chcete platit předem, vaše platba musí na našem účtu být nejpozději v úterý 2. 9. 2019. Na místě činí poplatek 400 Kč.

Do úterý je také možno navrhovat poslední změny v příbězích a volit techniky. V průběhu úterního večera budou postavy uzamčeny a připraveny k vytištění. Prosíme všechny, kteří si ještě nenavolili techniky, ať tak učiní nejpozději do úterního večera, zjednodušíte tak průběh akce na místě.

4) Ubytování a jídlo

Všichni účastníci budou ubytováni v chatě, nezapomeňte si prosím spacák a ideálně také karimatku.

V místní kuchyni bude od soboty kralovat kuchařka, pro zájemce bude k dispozici snídaně, oběd a/nebo večeře a také toasty. Stručný přehled nabídky s cenami naleznete zde. Stravování z vlastních zásob je samozřejmě možné, využití kuchyně pouze po domluvě.

Krom RamenShopu bude fungovat také čajovna nabízející čaje za herní měnu a s herními efekty.

To je vše. V případě, že máte nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit.
Uzávěrka postav 23:00 20.08.2019

Za necelé tři týdny se setkáme v Pochni (všem tradičním účastníkům tímto nenápadně připomínáme, že letošní ročník se koná na jiném místě) a zdaleka ne všichni mají schválené své postavy. O uplynulém víkendu přišlo větší množství žádostí a snažíme se je zpracovat a okomentovat s cílem mít všechny postavy uzavřené do nadcházející neděle (25. srpna).

To je také šance pro těch několik hráčů, kteří své postavy ještě neposlali ke schválení, aby tak učinili. Pokud nebude vaše postava schválena do neděle, hrozí, že na akci pojedete jako bezejmenný ninja, tak na to prosím myslete. V případě, že z nějakého důvodu nestíháte popis dokončit, nebo zareagovat na naše poznámky, dejte nám alespoň vědět a domluvíme se.

Zbývající čas můžete také využít k motivaci potenciálních nových hráčů: pořád máme volná místa, jak mezi hráči, tak u bestií.

A aby nezůstalo pouze u připomínek, tak hlásíme, že byla aktualizována stránka registrací a vy si můžete konečně prohlédnout seznam cizích postav, které jako hráči budete ve vesnici a jejím okolí pravděpodobně potkávat.
NarutoLARP se blíží 10:00 31.07.2019

Polovina léta je zde a tak přicházíme s hrstkou novinek a připomenutí, protože NarutoLARP 2019 se již pomalu a nevyhnutelně blíží.

1) Postavy

Do uzávěrky postav zbývá pouhých 18 dní, ujistěte se proto, prosím, že máte založenou postavu, že je vaše postava zařazená do týmu a že jste si vybrali příběhovou linku (a shodli se na ní v celém týmu). Následně se ujistěte, že máte aktuální popis postavy (aktualizovaný pro letošní ročník a v návaznosti na vybranou příběhovou linku) a že jste jej odeslali ke schválení!

2) Registrace

Pořád máme volná místa v registraci! Pokud víte o někom, kdo by mohl doplnit týmy v Písečné, Mlžné, nebo Oblačné, určitě mu dejte vědět. Také hledáme odvážnou trojici pro tým z Údolní vesnice, tedy vesnice, v níž se odehrává letošní ročník. A samozřejmě, jako vždy, hledáme (všeho)schopné a ochotné bestie!

3) Revize technik

Revize technik byla konečně dokončena. Omlouváme se, trvalo to déle, než jsme čekali a nakonec bylo revidováno přes padesát různých technik (včetně přidání patnácti nových) a došlo také k drobným úpravám v pravidlech (např. ujasnění zásahových ploch a fungování krytů a úhybů). Přehled změn najdete v tomto dokumentu, a všechny novinky jsou již v systému. Novou verzi pravidel najdete v Informacích (novou verzi tabulky technik vyrobíme v nejbližších dnech).

4) Placení

Připomínáme, že nejzazší termín pro platbu předem je 3. září 2019. Potřebné údaje najdete na stránce informací.

P.S.: Na registračních stránkách budou v následujících dnech a týdnech přibývat popisy cizích postav, které ve hře budete moci potkat. Letos jich bude více, než obvykle, tak určitě využijte příležitosti se s nimi seznámit předem.
Informace před létem 12:30 27.06.2019

Prázdninové měsíce jsou za rohem a tak vám přinášíme várku zpráv a připomenutí, ať na nás v jejich průběhu nezapomenete:

1) Vaše postavy

Nezapomeňte prosím, že po aktivaci registrace je třeba si vybrat, nebo vytvořit postavu. Že po vytvoření postavy je třeba ji zařadit do týmu. Že po zařazení do týmu je třeba vybrat příběhovou linku. A že potom je také třeba nám o vaší postavě něco napsat (nebo aktualizovat informace z minulých ročníků). Pokud jste se zasekli na jednom z těchto kroků, pokračujte prosím směle dál.

Postavy ke schválení letos přijímáme do 18. srpna 2019! Organizátorský tým, stejně jako vás, čeká nabité léto (plné dovolených, LARPů, táborů, ale i práce a studia) a rádi bychom příběhy postav zpracovali co nejdříve. Zkuste proto, prosím, stanovený termín dodržet, případně se domluvte s patronem vašeho týmu (kdo to je, zjistíte na stránce kontaktů).

2) Placení

Na informačních stránkách jsme zveřejnili informace pro platbu na účet. Pro platbu předem prosím využijte účet 178925828/0300 (Lukáš Sochor). K identifikaci platby slouží variabilní symbol, který máte v profilu, kde také uvidíte stav vaší platby. Platba na náš účet musí dorazit nejpozději do 3. září 2019. Účastnický poplatek v plné výši vracíme při odhlášení do pátku 30. srpna 2019.

3) Revize technik

Dále pracujeme na revizi technik, novou verzi očekávejte snad již v průběhu příštího týdne. V případě, že máte poznámky, postřehy, nebo návrhy na změnu na základě vašich dřívějších zkušeností (a nenapsali jste je například do zpětné vazby), dejte nám vědět.

4) Registrace

Stále máme ještě volná místa v některých týmech a určitě bychom na akci viděli například i tým z Údolní vesnice. Pokud víte o někom, kdo by rád jel (ale třeba o tom ještě neví), určitě mu dejte vědět. Sháníme samozřejmě také bestie a cizí postavy.

Přejeme pohodové letní mise bez komplikacím, ať už vás zavedou kamkoliv.
Příběhové linky 14:00 10.06.2019

S drobným zpožděním spouštíme přihlašování na příběhové linky a zároveň přinášíme několik dalších novinek a úprav, aby bylo vidět, že nespíme, ale pracujeme na všech frontách. Čtěte proto pozorně:

Příběhové linky

Po přihlášení do profilu uvidíte nabídku čtyř příběhových linek, z nichž si můžete vybrat tu, která vám nejvíce bude vyhovovat (součástí popisu je linky je styl hry, který můžete čekat, a krátký úvod do příběhu). Abyste si linku mohli zvolit, musíte však nejdřív být zařazeni do týmu.

Zároveň pod výběrem také vidíte, jaké linky si vybrali vaši týmoví kolegové. To je důležité, protože celý tým se musí účastnit jedné příběhové linky. V okamžiku, kdy je vaše domluva u konce a ve výběru máte všichni shodnou příběhovou linku, vaše volba se uzamkne a tým je oficiálně přihlášen.

Na jednu linku přitom nemúžou být přihlášeny víc jak dva týmy z jedné vesnice a více jak čtyři týmy celkem.

Opravy a úpravy

V průběhu předminulého týdne nebylo možné se přihlašovat do týmů, čehož jsme si všimnuli až v okamžiku, kdy se nám začali hromadit nezařazení hráči. Chyba byla obratem opravena, tak jen připomínáme, že bez týmu se nemůžete účastnit hry (a vybrat si příběhovou linku). Když si všimnete podobně nestandardního chování, nebojte se nám dát vědět!

Úprav se dočkala také stránka Pravidel a Informací. Aktualizovali jsme mimo jiné popisy kostýmů (které nyní najdete u jednotlivých vesnic), včetně obrázků a fotografií sloužících jako inspirace. Přibylo menu, které vás bude po stránce poslušně sledovat a zjednoduší vám orientaci, stejně jako tlačítko, které vám umožní rychle se vrátit zpět nahoru (to najdete i na stránce Minulé ročníky). Opravili jsme také některé zastaralé odkazy.

Změny v pravidlech

Pravidla byla aktualizována na verzi 6.1, neboť z předchozí verze vypadla malá, ale přesto důležitá změna, kterou jsme pro vás pro tento rok připravili: Část zkušeností nyní postavy získávají za uplynulou herní dobu. Přesné množství zkušenosti, které takto hráči získají (stejně jako délku herních úseků, za které je budou získávat) ještě řešíme a v předstihu před hrou vás informujeme. Na místě bude pak k dispozici přehledná tabulka, kde si každý hráč bude moci zjistit kdy a kolik zkušeností si má vyzvednout.

Změna systému registrace

Při zakládání nové registrace se helo nyní nastavuje před odkaz odesílaný na e-mail registrovaného (podobně, jako funguje obnovení zapomenutého hesla). K tomuto opatření jsme byli donuceni hráčem, který zcela bez rozpaků zakládal nové registrace s falešnými e-mailovými adresami. Škoda, šlo o čas, který jsme mohli využít k něčemu užitečnějšímu.

Registraci jsme zároveň trochu vylepšili a především opravili (nikdo si sice zatím nestěžoval, že jej e-mail vítal na ročníku 2015, ale reprezentativní to také není).

P.S.: Všem současným i potenciálním hráčům připomínáme, že ve hře je deset skvělých a stejně propracovaných vesnic. A přesto, že se vás snažíme co nejméně omezovat ve vaší volbě, budeme rádi, když vyzkoušíte i ty méně známé či populární. Určitě mají co nabídnout!

P.P.S.: Chcete nám pomoci s propagací? Sdílejte naši událost, nebo například šiřte naše plakáty a letáčky, které mimochodem byly k vidění například i na Animefestu!
Registrace zahájena 20:00 20.05.2019

"Prosím o prominutí, guvernére, ale měl jsem za to, že Summitu Pěti Kage se budou účastnit pouze právě... no, Kage."

Mladý úředník, přidělený do Kitsuenova sboru z daimyova dvora teprve před několika týdny, se tvářil nejistě. Guvernér mu to neměl za zlé, prefektura Kusatori byla oproti civilním úřadům jiný svět. Nasadil proto co nejpřívětivější výraz, když začal s vysvětlováním.

"Ano, jméno by tomu napovídalo. Ale v podstatě jde o nejvýznamnější politické setkání svého druhu, zvlášť když jsou snahy o obnovu Unie shinobi teprve v začátcích," ukázal na složku plnou zpráv z nedávných jednání v Dirugakure. "Ať už se nám to líbí, nebo ne, pět Kage mají v rukou velkou moc i bez Unie a tak se v Zemi Řek bude doslova rozhodovat o osudu světa shinobi."

"Ale se všemi těmi ninjy tam, nebude to nebezpečné? Jste si jistý-"

Kitsuen mladíka zarazil strohým odmítavým gestem a podal mu několik personálních karet: "Mé rozhodnutí je v tomto ohledu konečné. Nemůžu se obejít bez asistentů. Co se vašich obav o bezpečnost týče, toto jsou moje návrhy na tým, který nás bude doprovázet. Zařiďte prosím, aby byli informováni."

Mladík se rozhodl dál neprotestovat, karty převzal a odešel.

Jako bych toho měl málo, pomyslel si Kitsuen, když se za asistentem zabouchly dveře a on začal procházet nová hlášení. Spory mezi Oblačnou a Mlžnou stále nejsou vyřešeny, Deštná se dere na místo šesté Velké vesnice, Kazekage zmizela, Zvučná má podle všeho nového vůdce, na území Země Bylin zlikvidovali buňku Sítě a navíc se ukázalo, že ten starý lišák Naruto pořád žije. Ještě aby do toho řešil zaškolování asistenta, který očividně nemá o fungování světa shinobi ani ponětí.


Ninjové a kunoichi,

Jak jsme již slíbili, přinášíme zprávy o zahájení registrace a dalších novinkách:

1) Zahájení registrace

Dnešním večerem spouštíme řádnou registraci pro všechny stávající i nové hráče. V případě, že již z minulých let máte registraci a chcete si založit novou postavu, nebo obnovit některou ze starých, aktivujte prosím svoji registraci přihlášením do profilu. Pokud jste nováčci, registrujte se prosím na tomto odkazu a po přihlášení do profilu si pak novou postavu snadno založíte.

2) Tvorba postavy

Jakmile je postava založena, můžete si v záložce "Mé schopnosti" začít vybírat techniky a v záložce "Můj příběh" psát či upravovat její životopis a charakteristiku. K tomu i letos můžete využít buď nestrukturovaný text, nebo formu odpovědí na naše otázky, či kombinaci obojího. V průběhu června začneme postavy průběžně schvalovat a nejzazší termín pro jejich schválení je neděle 25. 8. 2019.

3) Přihlašování na příběhové linky

Od příštího týdne bude spuštěno přihlašování týmů na příběhové linky (tento týden to bohužel z technických důvodů není možné, omlouváme se). Tato linka není to samozřejmě to jediné, co vás na letošním NarutoLARPu potká, ale bude tvořit kostru vašeho příběhu a umožní vám i nám hráčské postavy co nejlépe zapojit do dění na místě. Hráčům navíc umožní vybrat si styl hry, který by si chtěli na tomto ročníku vyzkoušet.

Bližší informace o tom, jak se týmy na příběhové linky čekejte příští týden (ano, je to tak, pravidelný přísun zpráv ještě neustává).

4) Aktualizace stránek

Všechny informace na našich stránkách by měl být aktuální. Krom aktuální verze pravidel (techniky ještě projdou revizí), aktualizovaných přihlášek a informacích o místu, času a ceně letošního ročníku (odkaz), na stránkách najdete i upravené informace o herních vesnicích, včetně jedné zbrusu nové (odkaz).

5) Nová vesnice

Tanigakure no sato, Vesnice Skrytá v Údolí, ležící v Zemi Řek, je místem konání Summitu Pěti Kage a nahrazuje v nabídce Dirugakure. Stejně jako ostatní malé vesnice, i ona nabízí vlastní historii, politické zájmy a také tři různé tajné techniky. Doufáme, že se bude líbit.
Zahájení předregistrace 21:30 20.05.2019

Ninjové a kunoichi, předregistrace byla zahájena.

Tak jako v minulém roce, i letos na týden spouštíme předregistraci, v jejímž průběhu je umožněno pouze obnovování starých postav. Chcete-li tedy pokračovat za starou postavu a být si jistí, že vám někdo nevezme vaše místo ve vesnici či týmu, využijte tohoto krátkého období, neboť příští pondělí otevřeme všeobecnou registraci pro všechny zájemce o nové postavy, ať už z řad nováčků, či stálých hráčů.

S otevřením řádné registrace bude také zahájeno přihlašování na příběhové linky, což je jedna z novinek, o kterou se s vámi budeme chtít příští týden podělit. V průběhu následujících dní bude také dolaďován obsah stránek: už nyní ale na nich najdete shrnutí posledního ročníku, aktualizované údaje pro většinu herních vesnic, případně aktuální platební údaje. Hráči ročníku 2018 pak také po přihlášení do profilu uvidí u svých loňských postav epilogy!

Pokud chcete využít předregistrace, navštivte registrační, nebo rovnou profilovou stránku, kde můžete po přihlášení svoji registraci aktivovat. V případě, že si nepamatujete heslo, neváhejte využít odkaz pro jeho obnovení (a mít pár minut strpení, případně zkontrolovat složku spamů).

S další dávkou informací nás čekejte již za týden.
NarutoLARP 2019 22:00 14.05.2019


Potok pokojně bublal a hopkal přes kameny dolů do údolí, kde se vléval do řeky. Heiwa Shizukesa kráčel bosky podél jeho koryta a užíval si měkkou lesní půdu pod nohama. Sledoval přitom potok až k místu, kde končil les a otevřel se mu výhled na širokou říční nivu a Tanigakure krčící se na břehu jedno z říčních ramen. Malá, špatně opevněná skrytá vesnice byla dominantou údolí plného stromů, osamocených farem a rýžových polí. Nevypadala nijak světoborně, ale byl to domov. A to, i když mu místní náčelník vyhrožoval pravidelně smrtí.

Heiwa se usmál a tráva pod jeho nohama rozkvetla. K Tanigakure se dnes upíral pohled celého shinobi světa a zapadlá vesnice se přes noc stala centrem všeho dění. Stačilo vyhlásit, že právě zde se sejde slavný Summit Pěti kage. A něco takového si nemohl nechat ujít ani on, navzdory klatbě a výhružkám. Tohle místo zanedlouho bude potřebovat trochu lásky a květin.


NarutoLARP se vrací s dalším ročníkem! V tradičním termínu prvního zářijového víkendu, 6. - 8. 9. 2019, vás zveme do Pochně u Široké Nivy, kde nás čeká další kapitola našeho příběhu. Tentokrát zavítáme do Země Řek, kde se Tanigakure odehraje Summit Pěti kage. Uběhlo sotva měsíců od posledních chuninských zkoušek a situace ve světě je stále napjatá. Podaří se s konečnou platností zažehnat hrozící válku, nebo jednání ztroskotají ve světle nových informací, odhalených právě v průběhu zkoušek?

Politika, špionáž, diverze, oficiální vyšetřování i skrytá pátrání a tajné mise, to všechno a mnohem víc můžete od setkání Kage čekat. Přijeďte i vy a buďte toho součástí! Předregistrace bude otevřena již 20. května. Sledujte naše stránky i událost na Facebooku a další informace čekejte již brzy.
NarutoLARP: Pohřeb 13:00 18.10.2018

Na Konohagakure no Sato padla tma. Byl to pošmourný podzimní večer plný mlhy a chladu, který udusil ruch v ulicích a zahnal obyvatele vesnice pod střechy. Byl to pochmurný večer, jak se slušelo na den před pohřbem. Byl vážný, plný smutku a očekávání.

Rozhodně nebyl ale klidný. Pozorný pozorovatel mohl na střechách domů zahlédnout rychle se pohybující stíny, naznačující, že týmy shinoby i v tuto chvíli nezahálejí a vyrážejí za přidělenými úkoly. S tvrdými pohledy a zatnutými zuby opouštějí vesnici, mnozí z nich skálopevně rozhodnutí být příštího dne zpátky.

Konoha nepohřbívala hokageho už dlouhé desítky let, od smrti Kakashi Hatakeho, a Konohamaru Sarutobi byl pro mnoho z jejích obyvatel jediným vůdcem, kterého zažili a znali. Nebyl bez chyby a nebyl všemi milován, ale vždy tam byl. Pilíř, který vesnici nesmírně dlouho podpíral. O poslední rozloučení s ním nikdo nechtěl přijít.

A někteří ani nemohli. Svitky zasunuté v kapsách taktických vest naznačovaly, že na jejich bedrech nyní leží část zodpovědnosti za to, jak zítřejší obřad proběhne...


Pohřeb: LARPový event a setkání

Rádi bychom vás touto cestou pozvali na malou LARPovou událost v našem Naruto světě, konané u příležitosti pohřbu osmého hokageho, Konohamaru Sarutobi, s navazujícím, zcela neformálním, setkáním hráčů a organizátorů.

Sejdeme se na Náměstí Republiky v Olomouci v 16:30, následuje přesun na místo dění. Součástí setkání je krátká hra v kostýmech (rozsah záleží na počtu a časových možnostech přihlášených, odhadem však 30-90 minut). Pokud se někdo před srazem potřebuje převléknout, dejte vědět a domluvíme se.

Po hře (končící někdy mezi šestou a sedmou) bychom s vámi rádi poseděli u sklenice (doplň tekutinu dle preferencí a zákonných omezení: vody, kofoly, džusu, piva, vína, saké, trpasličí pálenky). Možnost přespání pro mimo-olomoucké se pokoušíme zajistit.

Máte-li zájem, závazně se prosím přihlaste skrze naší FB událost, a především vyplňte dotazník ať můžeme přizpůsobit obsah hry vašim postavám.

Práce na epilozích

Na epilozích pracujeme. Napadá-li vás, co by vaše postava měla v přímé návaznosti na události tohoto ročníku vyřešit, udělat, s kým by si měla promluvit a podobně, dejte nám prosím vědět. V některých případech plánujeme možnost dohrávání formou on-line scény, v takovém případě vás kontaktujeme.

Těšíme se za týden

Vaši orgové
Zpětná vazba 2018 20:15 16.09.2018

Ninjové, kunochi, obchodníci, tajemní tvorové i bestie všech druhů a barev,

NarutoLARP 2018 je za námi. Děkujeme, že jste se jej zúčastnili a jako i v minulých letech gratulujeme letošním novým chuninům (Ran Hanasaki z Deštné, Kei Yoru z Travní a Aku Naruuka ze Zvučné).

Týden po akci jste už určitě odpočinutí a plní energie a proto je nejvyšší čas na zpětnou vazbu! Podívejte se prosím na tento odkaz, který vás zavede na příslušný formulář.

Krom vašeho jména (či přezdívky) a zařazení lze všechna pole v něm přeskočit, takže není nutné vyplňovat každé jedno z nich. Budeme ale rádi za každou připomínku, výtku, pochvalu i nápad.

Pokud preferujete spíše bodování, budeme rádi i za vaše hodnocení na Larpové databázi.

Samozřejmě se nebráníme ani připomínkám zaslaným na mail, napsaným na FB, nebo přes vzkazníky na našich stránkách.

Děkujeme a budeme se těšit.

Vaši organizátoři

P.S.: Máme pytel ztrát a nálezů, které teprve čekají na vyfocení (z Hájovny jsme jej přivezli teprve ve středu večer). Pokud ale už víte, že něco postrádáte, dejte nám vědět!
Před odjezdem 13:40 06.09.2018

Drahé hráčky, drazí hráči,

NarutoLARP zítra začíná a jak bylo již dříve zmíněno, organizátoři již dnes odjíždějí připravovat herní plochu. Necháváme vám tu proto posledních pár informací na cestu:

 • Kontaktní číslo na organizátory je 728 584 364 (Goldy). V případě, že bude číslo dlouhodobě nedostupné, zkuste číslo 739 670 531 (Birinjin).
 • Registrace a editace byla uzavřena. V případě, že víte o někom, kdo by ještě chtěl přijet, vezměte jej s sebou. V případě, že se stane, že někdo z vás nebude moci dorazit, prosíme napište nám či zavolejte, ať o tom víme.
 • Připomínám, že všichni účastníci musí mí přihlášky (což platí zvláště pro ty mladší 18ti let, kteří na místě jen velmi těžko budou shánět podpis zákonného zástupce).
 • A taky připomínáme, že na místě bude čajovna a ramen-shop!

Budeme se těšit!
Poslední informace 10:15 31.08.2018

"Oblačná?!"

Potom, co Raikage odhodil stůl, neobtěžoval se ani otevřít dveře studia a prošel ven nejbližší zdí. Po těle mu pobíhaly jiskry výbojů, jak jeho chakra odpovídala na podvědomé volání jeho mysli.

"Jak si mohli dovolit Oblačnou z něčeho takového vůbec obvinit?!"

Raiden se vždy považoval za klidnějšího, než jeho bratr Rakurai, ale v posledních letech měl pocit, že to nebylo jeho bratrem, ale titulem, který nosil. Post vůdce Kumogakure no Sato Raidena pomalu měnil a on už s tím přestal bojovat. Popraskaná kamenná dlažba, kterou za sebou nechával, toho byla důkazem.

"Přece si nemyslí, že tohle nechám bez odpovědi?!"

Ne, nemyslí. Jeho protivníci se jej zjevně pokoušejí vyprovokovat a dařilo se jim to. Očekávali, že vzkypí vztekem. Nesměl jim ale takovou radost udělat! Proto se přinutil zastavit a nadechnout se, zatímco silou vůle zklidnil své nitro. Existují i jiné způsob odvety, než přímý útok.

Rozhodl se, že je třeba pokračovat v klidu a s rozmyslem a na znamení tohoto rozhodnutí úderem jedné ruky porazil vedle stojící vzrostlý strom. Byl klidný. Zcela klidný.Ninjové a kunoichi,

NarutoLARP je už za týden a my vám proto po letním mlčení přinášíme (snad) poslední dávku informací. Není jich mnoho, ale jsou důležité, proto prosím čtěte pozorně!

1) Registrace a postavy

Schvalování postav - S ohledem na to, že část postav stále není zpracovaná, prodlužujeme termín pro přijímání nových popisů do neděle 2. 9. 2018. Pokud ještě nemáte postavu napsanou, učiňte tak prosím co nejdříve, ať ji můžeme alespoň rámcově zapojit do hry. V případě, že to nestíháte, ozvěte se prosím alespoň svému přidělenému organizátorovi a domluvte se!

Nové registrace - Stále máme volná místa a přihlašování na akci proto prozatím necháváme otevřené (a je možné, že bude otevřené až do středy 5. 8. 2018). V případě, že víte o někom, kdo by se ještě na poslední chvíli nechal zlákat, zkuste jej přesvědčit. Zvláště hledáme někoho na doplnění Týmu 1 v Mlžné vesnici, Týmu 1 v Oblačné vesnici, ale volno je i v Kamenné, Písečné či v Horkých pramenech. A budeme rádi i za další ochotné bestie.

Placení - Pořád je také ještě otevřena možnost zlevněné platby před akcí (viz stránka informací). Připomínáme, že peníze na našem účtu musí být nejpozději v úterý 4. září. Poplatek na místě činí 350 Kč (bestie a CP platí na místě 130 Kč).

Přihlášky - Všichni plnoletí hráči s sebou musí mít vyplněnou přihlášku, kterou naleznete zde. Všichni hráči mladší 18ti let s sebou musí mít přihlášku potvrzenou rodiči (naleznete ji zde). Prosíme, nezapomeňte na to!

2) Pravidla a techniky

Nová pravidla - V uplynulých dnech byla vydána nová verze pravidel (5.2), která obsahuje novou sekci o herních stavech a o Vylepšeném vnímání. Pravidla tak byla po letech rozšířena o celou novou stránku. Nepřehlédněte prosím tuto novinku.

Revize technik - V souvislosti s úpravou pravidel proběhla i druhá vlna revize technik. Seznam úprav najdete zde. V rámci této revize bylo přidáno i několik nových běžných technik, z nichž za zmínku stojí především Henge, tedy dlouho postrádaná transformační technika. Nové obličeje pro všechny!

Zápis technik - Zápis technik bude uzavřen ze středy na čtvrtek před akcí. Pokud nemáte techniky zapsané, nebo své techniky chcete aktualizovat, stihněte to prosím před tímto termínem. Zjednodušíte tak práci organizátorům na místě a zároveň dostanete své výchozí techniky pěkně vytištěné.

3) Praktické informace

Ramen shop a čajovna - Na místě i letos bude fungovat čajovna (letos i s herními efekty) a především Ramen shop, který se rád postará o vaše žaludky. Nabídku ještě v nejbližších dnech zveřejníme na našich stránkách a na FB.

Příjezdy a ubytování - Na místě konání vás očekáváme v pátek 7. 9. 2018 od 16:00. V pátek proběhne registrace, schvalování zbraní, zopakování pravidel, vesnické rozehrávky a herní prolog. V sobotu ráno se vrháme už rovnou do hry.

Pomoc s přípravou - Organizátoři budou na místě už od čtvrtečního večera, a pokud máte volno a chcete nám pomoci s přípravou herního území, dejte nám vědět, budeme rádi za každou pomocnou ruku. Varování: bude se pracovat.

Informace před létem 14:00 27.06.2018

Jeskyně poskytovala Noriovi pocit bezpečí a klidu. Byla odříznutá, tichá a plná nečekaných krás. Věčnou tmu rozhánělo světlo lampy v Tsuchikageho ruce, které se odráželo a lámalo v tisících faset barevných krystalů, vyrůstajících ze stěn, stropů i podlahy. Ticho rušily jen jeho pomalé kroky.

Občas se zastavil, aby si některý z drahokamů prohlédnul blíže, tu upravil strukturu či tvar, tam nechal nějaký povyrůst, jinde zase kousek odštípnul. Jeskyně byla jeho zahradou a jako správný zahradník i on toužil ji postupně dovést k dokonalosti. Svět venku ale na jeho touhy nebral ohledy.

"Tsuchikage-sama," ozval se z ústí podzemního sálu hlas jeho doprovodu "posel od Mizukage již dorazil a žádá si neodkladné přijetí. Už jsem poslal pro členy rady, budou na vás čekat v jednacím sále."

Norio zamžikal, když vyšel do ostrého slunečního svitu. Oči se rychle přizpůsobily větší intenzitě světla a z oslepující mlhy se vyloupla silueta jeho asistenta. Mladík mu v mnohém připomínal sebe před sotva desíti lety. Malý kamínek, ochotný kdykoliv spustit velkou lavinu. Právě se nadechoval, aby spustil příval zpráv, ale tsuchikage jej zastavil.

"Pomalu Atsu, pomalu," položil mladíkovi ruku na rameno. "Věci nejsou často tak neodkladné, jak se mohou zdát. Vyslanec svoji odpověď dostane, ale bude stejná jako ta před tím. Není proto kam spěchat."Ninjové a kunoichi,

Prázdniny se blíží a my vám s sebou na cesty přidáváme zásobu zpráv a novinek týkajících se NarutoLARPu 2018. Je jich hromada, čtěte prosím pozorně:

1) Zápis technik

Dnešním dnem byl spuštěn zápis technik. Naleznete jej v aplikaci Profile, v záložce Mé schopnosti, kde si můžete v hlavním panelu vybírat standardní techniky ze tří hlavních stromů (taijutsu, ninjutsu a genjutsu), navyšovat chakru a členové velkých vesnic i volit speciální cestu. Ve druhém panelu pak vidíte seznam všech technik, které máte zapsané (včetně těch speciálních, které vám případně zapsali organizátoři a které nemůžete sami smazat). Všechny chyby a nestandardní chování nám prosím hlaste, ať je můžeme průběžně opravovat.

Připomínáme, že hráči účastnící se minulých ročníků (bez ohledu na postavy) získávají bonusové zkušenosti - vězte ale, že jejich množství jsme od letošního roku zastropovali (z důvodu vyváženosti hry) na třech zkušenostech. Využijte je s rozmyslem.

V přehledu postav, potom, co je vaše postava schválena, se nyní v polích jednotlivých jutsu zobrazují sloupce bez přesných čísel. Ty vyjadřují procentuální poměr mezi navolenými technikami (a je tak možné odlišit zaměření postavy, ale už ne míru jeho schopností). Pole chakry nadále ukazuje absolutní množství chakry postavy.

2) Techniky a pravidla

Na příslušném místě na stránce Informací naleznete aktualizovanou verzi pravidel NarutoLARPu a taktéž aktuální verzi seznamu běžných technik. Pozorní čtenáři si zajisté rychle všimnou, že seznam obohatila nová sekce taijutsu, Úskočnost ? zde najdete třináct nových technik zabývajících se pastmi, úskoky a zákeřnými útoky.

Jako každý rok, i letos jsme některé techniky revidovali, stručný seznam úprav naleznete zde.

4) Schvalování postav

Organizátoři si mezi sebe již rozdělili jednotlivé týmy a jsou připraveni schvalovat vaše postavy. Tento proces není jednorázový a tak jej prosím neodkládejte na poslední chvíli - s předstihem schválená postava znamená, že organizátoři mají dostatek času pro vás do hry připravit vhodný obsah. Nejzazší termín pro přijímání nových postav je 26. srpna 2018, ale věříme, že většina z vás je určitě zpracuje co nejdřív.

Chcete-li vědět, kdo je zodpovědný za váš konkrétní tým, stačí se podívat na stránku kontaktů. Seznamy budeme průběžně doplňovat.

5) Registrace

Stále máme volná místa. Stejně jako pro schvalování postav, i pro registraci platí, že včasná registrace znamená, že s vámi ve hře budeme počítat a připravíme vám něco šitého na míru. Navíc, hráči, kteří se včas registrují a zaplatí, mají jistý nárok na místo na spaní na půdě hájovny!

Budeme především rádi, pokud víte o někom, kdo by rád hájil barvy Písečné vesnice, ale je zde i spoustu dalších zajímavých míst. Ve spoustě týmů jsou ještě mezery, které je možné doplnit. Pokud víte o někom, koho by naše akce mohla zaujmout, neváhejte a přemluvte ho. Těšíme se na stálé hráče i všechny nováčky.

6) Bestie

Pořád také hledáme nadšené bestie, které nám pomohou učinit z našeho LARPu živý a zajímavý svět. Ať už jsi zkušená bestie, bývalý hráč, nebo nováček, který si chce hru nejdřív vyzkoušet, rádi tě přivítáme do našich řad! Registruj se, nebo aktivuj svoji starou registraci a při volbě postavy vyber "Bestie". Nic víc není potřeba, my se ve správný čas ozveme.
Registrace spuštěna 23:59 28.05.2018

Ninjové a kunoichi,

Včera (ano, muselo to být včera, protože to bylo před tím, než jsme šli spát) byla, nikým nezpozorována, spuštěna všeobecná registrace. Hráči registrovaní v minulých letech (ať už jako bestie, nebo jako běžné postavy) si nyní mohou zakládat nové postavy a je také otevřen formulář pro nové registrace. Prosíme, věnujte pozornost následujícím informacím.

Registrace a aktivace

Již registrovaní hráči nechť se přihlásí do správy profilu přes registrační stránku, případně přes profilovou bránu, aktivujte svoji registraci a poté si vyberte buď některou ze svých předchozích postav, či si založte postavu zcela novou.

Noví hráči se musí nejprve registrovat. Učiňte tak prosíme přes registrační formulář umístěný zde. Po vyplnění registrace budete přesměrování přímo do správy profilu, kde si budete moci založit svoji první postavu.

Správa profilu

Správa profilu se skládá z několika hlavních záložek. V sekci Můj profil naleznete informace o hráči a hlavní informace o postavě (úroveň, vesnice a tým). Můžete zde editovat vaše kontaktní informace, nahrávat profilové obrázky a změnit tým postavy (připomínáme, že bez zařazení do týmu není možné se akce zúčastnit). Vidíte zde také svůj variabilní symbol a stav platby za akci.

V záložce Vesnice si můžete přečíst podrobné informace o své vesnici a obecné informace o vesnicích ostatních, abyste tomu mohli přizpůsobit svoji postavu. Sekce Můj příběh je určena ke tvorbě postavy, jak se dočtete níže a sekce Vesnický vzkazník vám umožňuje kontaktovat další hráče ze stejné vesnice kvůli případné koordinaci. Pod záložkou Mé schopnosti, která ještě není zprovozněna, si budete moci vybírat a zapisovat techniky své postavy.

Tvorba postavy

V záložce Můj příběh můžete začít s tvorbou své postavy. Máte dvě možnosti, jak ke tvorbě přistoupit - buď skrze nestrukturovaný životopis, nebo skrze strukturovaný formulář. Je možné vyplnit buď jen životopis, nebo jen strukturovaný formulář, nebo obojí (přičemž žádné pole formuláře není povinné a je možné vyplnit jejich jakoukoliv kombinaci). Hráči pokračující s postavami z minulých ročníků mají již předvyplněný životopis z minulých let, který mohou aktualizovat.

Informace o postavě v této záložce je možné průběžně měnit a ukládat, dokud se je nerozhodnete odeslat ke schválení organizátorů. Dokud organizátoři návrh postavy nepřijmou, bude v seznamu registrovaných označena jako "Dosud neschválena". I po schválení je přitom dále možno navrhovat změny (aniž by to, pokud nebudou zásadní, mělo vliv na předchozí schválení) a to až do uzamčení registrací přibližně týden před začátkem akce.

Informace o platbě

Cena letošního ročníku při platbě předem činí 300 Kč (přičemž peníze u nás musí být nejpozději 4. 9. 2018). Platby zasílejte na účet 242742058/0300 za pomocí variabilního symbolu uvedeného ve vašem profilu. Prvních 20 předem platících hráčů má jistý nárok na místo na spaní na půdě Hájenky (další pak dle aktuální situace). Platba na místě stojí 350 Kč, bestie platí pouze 130 Kč (cena ubytování).

Hledáme bestie

Jako každý rok, i letos hledáme nadšené bestie, které nám pomohou učinit z našeho LARPu živý a zajímavý svět. Ať už jsi zkušená bestie, bývalý hráč, nebo nováček, který si chce hru nejdřív vyzkoušet, rádi tě přivítáme do našich řad! Registruj se, nebo aktivuj svoji starou registraci a při volbě postavy vyber ?Bestie?. Nic víc není potřeba, další informace pak budou brzy následovat.

Víte o někom, koho by tato nabídka mohla zaujmout? Určitě mu dejte o naší akci vědět!

Budete-li mít nějaké dotazy, návrhy či připomínky, nebo pokud narazíte na technické chyby, neváhejte se na nás obrátit. Ať už mailem (narutolarp@email.cz), přes naše fórum, nebo přes FB událost naší akce. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se těšit! Váš organizační tým
Předregistrace zahájena 23:45 20.05.2018

Ninjové a kunoichi, předregistrace byla právě zahájena.

Možná jste to nečekali, možná jste tomu nevěřili, ale je to tak. V případě, že chcete pokračovat ve hraní postavy z minulých ročníků, máte jedinečnou možnost. V nadcházejícím týdnu je umožněno pouze obnovování starých postav a hráči si tak mohou zajistit jisté místo v týmech před tím, než bude spuštěna řádná registrace. Pokud jste novým hráčem, nebo si chcete založit novou postavu, bude vám to umožněno od pondělí 28. května 2018.

A jak na to? Na stránce Registrace, nebo na adrese www.narutolarp.cz/profile, se přihlaste na svůj účet, proveďte jeho aktivaci pro rok 2018 a následně vyberte, kterou postavu (máte-li jich více), chcete obnovit. V případě, že si nepamatujete heslo, neváhejte využít náš nástroj pro jeho obnovu.

Povšimněte si, že po přihlášení se dostanete do naší nové aplikace určené k editaci hráčských údajů a informací o postavě. Některé funkce budou zprovozňovány v průběhu nadcházejících dní, ale již nyní můžete upravovat základní informace o sobě a o své postavě. Mezi nové funkce například patří volba skrýt své jméno v registraci (dbáme na ochranu vašich osobních údajů), nebo možnost dodatečně měnit tým (do hry mohou pouze postavy zařazené do týmu!).

V případě, že máte otázky nebo narazíte na chybu, či problém, ozvěte se nám na náš kontaktní e-mail narutolarp@email.cz.

Vaši organizátoři

PS: Byla zveřejněna aktuální verze pravidel pro rok 2018.
Registrace se blíží 08:00 17.05.2018

"Tak ještě jednou Mirai-san," zastavila Sarada Uchiha svoji přítelkyni a promnula si unaveně čelo, "Mlžná ty zvědy zajala, ale Oblační byli celou dobu přesvědčeni, že jsou mrtví?"

"Ano, přesně tak," upřela na ni Mirai své nezvykle rudé oči, tak podobné jejímu sharinganu. "Ninjové z Kirigakure to většině ostatních vesnic tvrdili a nikdo neměl důvod jim nevěřit. Přinejmenším do té doby, než informaci o opaku někdo prodal do Oblačné."

"To nemůžeme vědět. Možná se někdo prořekl, nebo se to dozvěděli jinak."

Mirai se nesouhlasně zamračila, ale dál to nekomentovala a obrátila svůj pohled k mapě.

Sarada ji pozorovala a přemýšlela. Těch dvacet let se na její společnici podepsalo. Těch dvacet let se podepsalo na všech ve vesnici a vůbec na celém světě. Byl úplně jiný, než v ten den, kdy opustila brány Konohagakure za jedním posledním bláhovým dobrodružstvím, než se měla stát zodpovědnou vůdkyní listových shinobi. Dobrodružství, které se změnilo ve věznění dlouhé takřka dvě dekády.

Její společnice posunula bílý žeton se znakem Kumogakure po rozloženém plánu a pak konečně promluvila: "Jisté je, že se Oblačná pokusila o záchrannou operaci, která podle všeho selhala a teď viní Mlžnou, za to, že při té příležitosti nakonec opravdu zabila nejen zvědy, ale i jejich osvoboditele."

Sarada zasmušile přeměřila vyrovnané žetony, připomínající trochu šiky kamenů ze hry shogi. Tohle nebyla vhodná situace pro nástup na post Hokage, dvojnásob, když nevíte takřka nic o vývoji situace v posledních dvou desetiletích. Ale takový už je osud. O to víc se bude muset snažit.

Shinobi všech zemí, vězte, že registrace se blíží!

Předregistrace pro pokračující postavy bude spuštěna v neděli 20. května, běžná registrace poté poběží od pondělí 28. května. V průběhu předregistrace bude možné pouze obnovovat přeživší postavy z minulých let pokračující letos dál ve hře. Chcete-li si z jakéhokoliv důvodu založit postavu zcela novou, vyčkejte až na pozdější termín.

I letos plánujeme registraci pro 15 týmů, přičemž jediné početní omezení se týká malých vesnic (Travní, Koprová, Zvučná, Deštná a Horkých pramenů), kde počítáme pouze s jedním týmem na vesnici. Novinkou letošního roku je pak především zbrusu nový systém pro tvorbu postavy, do něhož budete převedeni po přihlášení. Funkčnost některých jeho prvků ještě testujeme a je možné, že nebudou dostupné hned v prvním týdnu.

Další podrobnosti se dozvíte již v neděli!

Váš organizační tým.
NarutoLARP 2018 23:00 16.04.2018


Vesnice Dirugakure no sato ještě jednou otevře své brány okolním zemím a sezve je na další chuninskou zkoušku. V Zemi Bylin možná zavládl konečně mír a přízraky minulosti byly utišeny, ale situace ve světě shinobi je stále napjatější. Podaří se společným zkouškám konečně obnovit shodu mezi zeměmi, nebo svět upadne do nové studené války? Přijeďte se pokusit zvrátit jazýček vah vámi vybraným směrem!

Pátý ročník NarutoLARPu proběhne v termínu 7. - 9. září 2018 a na obvyklém místě. Registrace bude spuštěna v polovině května, přičemž její první týden bude věnován předregistraci pokračujících postav a k dispozici bude všech deset vesnic z minulého ročníku. Další informace čekejte již brzy, nebo sledujte naše stránky, které průběžně aktualizujeme v rámci příprav na nový ročník, a samozřejmě událost na Facebooku.
Epilog 2017 16:42 10.04.2018

Je to již mnoho dní a přesto, když vzpomenu na tyto události, stále mě jímá hrůza. Již v předvečer zkoušek, při vzpomínkovém obřadu za padlé, obyvatele vesnice přepadla tlupa démonů a jen díky přítomným shinobi všichni vyvázli s minimálními ztrátami na životech. A to byl teprve začátek, protože krátce na to se ukázalo, že démoni šíří svojí moc pomocí jakéhosi druhu prokleté pečeti, která jim postižené vydává na milost...

Příběhové shrnutí akce naleznete na stránce minulých ročníků.

Vesnické epilogy budou odeslány jednotlivým účastníkům po jejich dokončení na mail.
Zpětná vazba 2017 10:00 14.09.2017

Ninjové, kunochi, obchodníci i bestie všeho druhu,

Letošní NarutoLARP je za námi. Děkujeme, že jste se jej zúčastnili a gratulujeme letošním novým chuninům (Hotto Hyoko a Jiaozuishan z Mlžné a Akiyama Zosi, zvaná Kibe, z Kamenné). Také doufáme, že jste si za posledních pár dní pořádně odpočinuli, protože je čas hodnocení a uzavírání příběhů.

Rádi bychom poprosili jak o zpětnou vazbu k celé akci, tak o vaše vlastní poznámky k případným epilogům vašich postav. Podívejte se prosím na tento odkaz, kde najdete příslušný formulář. Krom vašeho jména (či přezdívky) a zařazení lze všechna pole v něm přeskočit, takže není nutné vyplňovat každé jedno z nich. Budeme ale rádi za každou připomínku, výtku, pochvalu i nápad.

Pokud preferujete spíše bodování, budeme rádi i za vaše hodnocení na Larpové databázi.

Samozřejmě se nebráníme ani připomínkám zaslaným na mail, napsaným na FB, nebo do vzkazníku na stránkách. K zaslání příběhu vašich postav používejte ale primárně formulář, nebo e-mail.

Prosíme, především odeslání poznámek k příběhu vaší herní postavy neodkládejte příliš dlouho - na jejich základě budeme tvořit epilogy.

Děkujeme a budeme se těšit. Někde a někdy.
Poslední informace 11:40 06.09.2017

"To není dobrý nápad, paní starostko."

Rinnes Sarutobi si promnul kořen nosu. Rozhodnost je dobrá vlastnost, ale často hraničí s tvrdohlavostí a ta mu jeho práci, tedy chránit život starostky Keito, rozhodně neulehčuje.

"Je to zrovna pět let Rinnes-sama," odpověděla mladá vůdkyně a upřela na něj svůj neoblomný pohled. "Ti padlí si zaslouží úctu, a když ne teď, tak kdy jindy?"

Rinnes věděl, že tuto debatu nemá šanci vyhrát. Starostka naplánovala vzpomínkový obřad za padlé v boji proti Černému samuraji a nic ji už nezvyklá. A ten obřad bude v noci a bude u pomníku, který stojí přímo uprostřed oblasti, kterou stále častěji sužují ty problémy. Nezbývá než se podle toho zařídit.

"Dobrá paní starostko. Obřad proběhne, jak jste jej naplánovala. Ale v okamžiku, kdy se něco zvrtne, přebírám nad celou akcí okamžitě velení."


Ninjové a kunoichi, NarutoLARP je zde!

Přinášíme vám proto poslední důležitou dávku informací v šesti. Čtěte pozorně, ať náhodou něco neminete a budeme se na vás těšit! Pokud z nějakého důvodu nemůžete přijet, dejte nám prosím co nejdříve vědět.

1) Přihlášky: Všichni účastníci (včetně bestií) mladší 18ti let musí mít vyplněnou příslušnou přihlášku, včetně podpisu zákonného zástupce. Je ke stažení v na webu v sekci informace. Zde je k dispozici i přihláška pro dospělé účastníky, kteří ji ale přinejhorším mohou vyplnit na místě. Když si ji ale vyplníte předem a přivezete s sebou, ušetříte čas, papír a toner organizátorů.

2) Revize technik a pravidel: Proběhla revize technik (víme, poněkud na poslední chvíli), seznam revizí přikládáme. V rámci revize bylo i několik technik přidáno (většinou na 5. úroveň). Aktuální a přesný seznam technik je k dispozici na webu, stejně jako aktualizovaná pravidla (byla upřesněna komba a týmová jutsu).

3) Čajovna a jídlo: Na místě bude k dispozici čajovna a ramen shop, která bude servírovat čaje, dýmky a jídlo (včetně snídaní, obědů a večeří). Plánovanou nabídku čajovny také přikládáme, ceník bude k dispozici bohužel až na místě.

4) Registrace: Ve čtvrtek během dopoledních hodin se uzavře přístup k registracím. Chcete-li měnit své techniky (nebo si je zapsat, v případě několika opozdilců), učiňte tak prosím do této chvíle. Připomínáme také, že jsme již uzavřeli přijímání plateb na účet.

5) Kontakt: Organizátoři odjíždějí na místo ve čtvrtek odpoledne. Od té doby nebudeme již k dispozici on-line a zastihnete nás pouze na telefonu. Kontaktním číslem bylo zvoleno 608 558 565 (Deusn). V případě, že se nedovoláte, mějte trpělivost - můžeme být dočasně mimo signál.

6) Rozvrh akce: Účastníky rádi přivítáme v pátek již od 15:00. V průběhu pátku bude probíhat registrace, vesnické rozehrávky (krátké motivační rozehrání, podle toho, jak bude čas a jak se jednotlivé vesnice sjedou), výklad pravidel a trénink pečetí a tradiční večerní zahájení. Sobotní hra začíná v 9:00 a končí v 18:00 a v neděli se hraje od 9:00 do 13:00.

P.S.: Vezměte si s sebou plavky! Na místě budou městské lázně.
Várka důležitých informací 15:30 31.07.2017
Do NarutoLARPu zbývá necelých šest týdnů! Zdá se to být hodně času? Ne tak docela, prosím, věnujte chvíli následujícím krátkým upozorněním, protože tím organizátorům nesmírně zjednodušíte jejich práci. A všichni účastníci přece mají rádi své organizátory!

1) Placení akce: Přijímáme platby předem, údaje najdete v informacích, nebo (včetně vašeho variabilního symbolu) na svém profilu na stránkách akce. Platba předem není povinná, ale usnadní nám přípravu rekvizit. Navíc, při zaplacení předem ušetříte - cena předem činí 200 Kč, na místě potom 250 Kč. Bestie platí ubytování (130 Kč) na místě.

2) Tvorba postavy: Čím dříve dokončíte popis svojí postavy, tím je pravděpodobnější, že vám budeme schopni vytvořit na akci nějaký vlastní obsah. V popisu bychom si rádi přečetli především o vztazích postav v rámci týmu, případně v rámci vesnici i mimo ni, dále její osobní záměry a cíle a důležité informace o její minulosti, které by mohly sloužit jako základ pro zajímavou zápletku (tajemství temná i nevinná, konflikty, dluhy). Ale nejen to. Prosím, zkuste na tom zapracovat nejlépe do poloviny srpna, nejpozději do jeho konce.

3) Informace o vesnicích: Potřebujete pro tvorbu vaší postavy více informací o vaší, nebo cizí vesnici? Všechny jsou nyní zveřejněny. Obecné popisy najdete v příslušné sekci v informacích, tajné informace na vašem profilu. Pokud budete mít doplňující dotazy, nebojte se nám napsat.

4) Zodpovědní organizátoři: Každý organizátor má na starosti několik vesnic - pokud se chcete obrátit přímo na toho svého, potřebné informace najdete na stránce kontaktů.

5) Volná místa: Pořád hledáme bestie a dva hráče, kteří by rádi přijeli za Mlžnou vesnici. Pokud chcete jet za bestii a již jste byli někdy registrovaní, stačí se přihlásit a při aktivaci stisknou tlačítko "Chci být bestie". Pokud víte o někom, kdo by rád na naši akci jel jako bestie poprvé, ať nám určitě napíše e-mail.
Hledáme bestie (a nejen to) 09:45 05.07.2017
Se začátkem letních prázdnin vám přinášíme další dávku informací k NarutoLARPu 2017.

Hledáme bestie

Je to tak, registrace je takřka naplněna a my hledáme hráče ochotné si zahrát na letošním NarutoLARPu bestie! Jsi bývalý hráč, kterému se letos nechce řešit postava? Či jsi už byl u nás bestií a rád by sis to zopakoval? Nebo znáš někoho, koho by tato nabídka mohla zajímat?

Koho hledáme?

Lidi ochotné a schopné zahrát v průběhu dne větší množství postav, bojových i nebojových. Lidi, kteří si chtějí hru užít, ovšem ne na úkor hráčských postav (ale přesto jim trochu zavařit). Lidi, kteří mají chuť hrát a vytvářet s hráči a pro hráče skvělé scény a atmosféru.

Co nabízíme?

Vlastní místnost určenou pouze pro bestie. Snížený účastnický poplatek (nejvýše 130 Kč, podle počtu bestií). Možnost vytvořit si a zahrát vlastního nukenina. Odlehčená atmosféra jedinečného anime LARPu bez nutnosti vymýšlet postavu a honit se za zkušenostmi.

Jak se přihlásit?

Pokud jsi už byl v minulosti registrován (ať už jako hráč, či bestie), stačí se přihlásit do systému a při obnově postavy kliknout na nenápadné tlačítko ?Stát se bestií?. Pokud jsi na naší akci ještě nikdy nebyl, napiš na mail narutolarp@email.cz a domluvíme se.

Další informace

 • Stále jsou volná 2 místa v Mlžné vesnici! Žádné zásadní navyšování stavu již neočekáváme, takže využijte této nabídky, dokud je možnost!

 • Deštná i Travní vesnice si již mohou zapisovat techniky. Písečná a Mlžná mají již zpřístupněny jejich vesnické stromy. Pokud vám Skill-tree nefunguje, jak by měl, zkuste nejdříve vše resetovat pomocí příslušného tlačítka.

 • Všechny informace potřebné k platbě akce jsou na stránkách. Platbou předem ušetříte 50 Kč a nějaké ty vrásky organizátorů, takže naší nabídky určitě využijte!

 • V nadcházejícím týdnu budou na stránky doplněny obecné informace ke všem vesnicím a tajné informace pro přihlášené hráče.

 • Organizátoři mají rozděleny jednotlivé vesnice a postupně s vámi budou řešit příběhy vašich postav. Zkuste je prosím napsat do poloviny srpna, ať vše zvládneme zapracovat do hry. Při pozdějším sepsání vám už něco takového nemůžeme slíbit.
Spuštění registrace 03:30 02.06.2017
Dravý pták pomalu kroužil nad Zemí bylin a z výšky ji měl jako na dlani. Pláně na jihu, řeku a bažiny na východě i vrchovinu na severu. Temné lesy skrývající prastaré hrobky, legendární věže, zarostlou pustinu okolo Dračího kráteru, běloskvoucí broskvové sady v okolí vesnice Yaka Mura a samozřejmě Dirugakure no Sato přímo v jejím středu.

Skrytá Koprová, která tepala životem, ale nebyla cílem opeřence. Proletěl vysoko nad dýmem výhní a ohnišť a rykem tržiště a zamířil na západ. Za hradbami lidského sídla se rozkládala krajina ještě dnes nesoucí stopy ohně a divokých bojů, krajina kde ještě dnes bylo možno zaslechnout ozvěny strašlivé bitvy, která tu před lety proběhla.

Dravec se usadil na jeden z mnoha pahýlů a tiše, takřka s lítostí, sledoval bojiště, nad nímž se proháněly přízraky minulosti.


Ninjové a kunoichi, je to tady! Registrace na ročník 2017 je spuštěna a to od 2. 6. 2017. V souvislosti s tím věnujte prosím pozornost následující záplavě informací:

1) Obecná pravidla

 • Otevíráme 45 hráčských míst, tedy 15 týmů, z čehož nejvíce 5 týmů může být z malých vesnic a nejvíce 5 týmů může být chuninských.

 • Tým, je chuninský, je-li v něm alespoň jeden chunin. Takový tým se nemůže účastnit chuninských zkoušek.

 • Chuninské postavy jsou otevřeny všem, kteří již titul chunina v minulých letech herně získali (ať už budou chtít jet jako nové, nebo pokračující postavy).

 • Výjimečně můžeme udělit titul chunina hráči, který pokračuje se svoji postavou z minulých let (s tím, že postava získala hodnost někdy v pětileté mezeře mezi děním letošního a posledního ročníku). V takovém případě nám napište mailem.

 • Novým hráčům se chuninské postavy nepovolují (a věřte nám, ani to vlastně nestojí za to).

 • Je možné, aby vzniknul chuninský tým z malé vesnice.

2) Registrace a zápis technik

 • Noví hráči se registrují přes formulář, hráči z minulých ročníků se rovnou přihlásí do systému a svoji starou registraci si aktivují (ať už za novou či původní postavu, pokud ta přežila).

 • Pokud si nepamatujete heslo, použijte nástroj pro jeho obnovení hned pod přihlašováním.

 • Budeme rádi za vaše fotky, ať víme, kdo se akce účastní.

 • Techniky si vybíráte pomocí přehledného systému, dlouhodobě vyvíjeného projektu s krycím jménem "Skilltree". Systém automaticky počítá vaši zbývající zkušenost i získanou chakru.

 • Hráči z velkých vesnic se musí před zápisem technik rozhodnout, zda budou využívat speciální vesnickou cestu, což ovlivňuje mimo jiné ceny technik a chakry. Toto rozhodnutí je možné kdykoliv resetovat, stejně jako je možné vybrané techniky mazat.

 • V případě, že budete potřebovat některé techniky doplnit, dopište vše do poznámek, všichni organizátoři budou upozorněni.

 • Některé malé vesnice ještě nemají připraveny všechny techniky (a nevidí tak tabulku pro zápis technik). Databáze bude doplňována a o změnách vás budeme průběžně upozorňovat.

 • Jakékoliv prazvláštní fungování nám prosím hlaste na náš e-mail, FB, nebo na stránky.
Registrace se blízí 22:00 11.05.2017
Výpad. Kryt. Zavíření. Kryt. Dlouhá, tenká a nebezpečně vypadající čepel se míhala vzduchem, jak střídavě dotírala na skupinu mladých mlžných shinobi a zastavovala jejich pokusy útoky oplatit. Mladá Mizukage měla přivřené oči, jakoby je ani nevnímala, jako by se soustředila jen na rytmus smrtícího tance, který předváděla. V širokých obloucích se kolem ní přitom točila stříbřitá struna připojená k čepeli Nuibari a ovíjela její protivníky.

A pak náhle přišel konec. Šermířka se zlomyslně usmála a trhla čepelí se silou a důrazem zcela protikladnou dosavadní eleganci. Dvanáct geninů se jako jeden svezlo na zem, porůznu svázáni nebezpečným kovovým lankem, které se jim zadíralo do těla i do končetin. Z nejedné rány prýštila krev.

Ale tak je to správně, pomyslela si Mizukage. Musí být připraveni, nesmí se nechat ukolébat. V budoucnosti budou čelit horším věcem, než byla ona, Sincho Kinzoku, zvaná Kijin no musume, Dcera démona.


Jsme zpátky se slíbenými zprávami o registraci a omlouváme se zároveň za drobné zpoždění způsobené pracovním a studijním vytížením. Registrace bude spuštěna 23. 5. 2017 a registrovat se budete moci za 15 trojčlenných týmů. Většina hráčů bude představovat účastníky dalších chuninských zkoušek, ale až 5 týmů může být složena z chuninů, kteří se oficiálně účastní jako doprovod a dohled.

Novinkou je, že krom pěti velkých Skrytých vesnic (Kamenná, Listová, Mlžná, Oblačná a Písečná) je možné se registrovat i za jednu z pěti menších vesnic, které se chtějí letošních zkoušek zúčastnit. Těmi jsou pořadatelská Dirugakure, Vesnice skrytá v Kopru, mocná Amegakure, Vesnice skrytá v Dešti, námezdná Otogakure, Vesnice skrytá ve Zvuku, staroslavná Kusagakure, Vesnice skrytá v Trávě a malá Yugakure, Vesnice skrytá v Horkých pramenech. Za každou z malých vesnic se zkoušek může účastnit pouze jeden tým a nejvíce tedy bude 5 týmů malých vesnic z celkových 15 registrovaných.

Pro ty, jejichž postava padla v závěrečném boji s Černým samurajem, máme navíc dobrou zprávu. Pokud vaše postava padla, ale toužíte, aby přežila a vy za ni mohli hrát i v letošním roce, zkontrolujte prosím tento dokument a případně nám napište na narutolarp(at)email.cz. Ne každá postava, která v boji padla, musela nutně zemřít (mimo jiné proto, že na místě bylo několik členů specializovaných medi-corps a také shinobi, který se naučil prastarou techniku obnovující proud chakry v tělech zmrzačených černou katanou). Nebojte se doplnit důvody, proč by vaše postava měla přežít a čím by mohla obohatit další ročník. My vše zvážíme a třeba budete mít štěstí. Což ale neznamená, že se to neobejde bez jizev na těle i na duši. Máte čas ozvat se nám do začátku registrace!

Jako vždy budeme hledat i spousty bestií a několik postav, které již brzy představíme.
NarutoLARP 2017 08:45 28.04.2017
Hokage Konohamaru z klanu Sarutobi za svitu prastaré lampy procházel jednotlivá hlášení z misí a občas dělal si poznámky. Spánek už v jeho věku nepřicházel tak snadno a nikdy nebyl příliš hluboký, aby přinesl kýžený odpočinek. Noci se poznenáhlu proměnily z času spánku na čas osamělé práce. A starý Hokage se nebránil, neboť za zavřenými víčky jej častěji a častěji pronásledovaly přízraky minulosti, s nimiž bylo tak těžké bojovat.

Jenže být Hokage má své výhody, a když není zbytí, jeho bitvy za něj může vybojovat někdo jiný. Pomalu sroloval poslední svitek s hlášením a odložil jej stranou. Potom ze šuplíku vytáhnul seznam shinobi účastnících se letošních chuninských zkoušek a jejich doprovodu...


NarutoLARP se vrací a v Dirugakure-no sato se opět chystají chuninské zkoušky! Už několik let uplynulo od poslední velké války a svět shinobi se vrátil zase k normálu. Začínají se psát nové příběhy a noví hrdinové již brzy budou čelit démonům, které jim budoucnost přinese. Ale ani přízraky minulosti nespí a zašmodrchaná klubka starých zápletek ještě nebyla zcela rozpletená. A proto se budeme těšit jak na staré známé, tak na nové tváře.

Čtvrtý ročník NarutoLARPu se bude konat 8. - 10. září 2017 na obvyklém místě a registrace bude spuštěna již v druhé polovině května. A čeká vás několik novinek a překvapení!

Již během příštího týdne od nás znovu uslyšíte. Sledujte naše stránky a najděte si naši událost na FB!
Informace před akcí 14:25 09.09.2015
Přístup k přihlašování do systému bude uzavřen dnes (9. 9. 2015) ve 24:00. Tím končí registrace na akci i možnost zvolit si techniky předem (ti, kteří si nezvolili techniky předem, budou na akci patřičně postiženi, pravděpodobně přinejmenším Deusnovou pěstí).

Registrace na místě začíná od 16:00, organizátoři ale na místě budou už dříve, takže se nebojte, že budete sedět před zavřenou chatou. Pokud přijedete autem, dejte nám prosím vědět předem.

Nikdo NESMÍ ZAPOMENOUT přihlášku na akci (zvláště pak účastníci mladší 18ti let, kteří ji MUSÍ mít podepsanou od rodičů). Nezapomeňte také doklady a kartičku pojištěnce, bez které by nikdo na podobné akce jezdit neměl. Jistota je jistota.

Registrační poplatek na místě je 220 Kč, na dluh nikoho na akci nepouštíme.

Účastníci na místě spí v budově na půdě (na zemi na kobercích), nebo venku v hangáru (na zemi na kobercích). V obou případech je potřeba spacák a karimatka. Stany s sebou prosím neberte.

Na místě bude čajovna, která bude nabízet i omezenou nabídku jídel (včetně snídaní), přesto nespoléhejte jen na ni (zvláště, pokud jako Druid, potřebujete denní dávku masa přímo do žíly).

První část hry začíná v pátek v cca 21:00, prosíme všechny účastníky, aby se pokusili dorazit včas. Pokud z jakéhokoliv důvodu nebude moci v pátek dojet, napište nám prosím. Sobotní hra začíná už v 9:00 (ano, přesně tak moc brzo).

Od zítřejšího odpoledne je možno organizátory kontaktovat pouze telefonicky (kontaktní číslo: 728 584 364, Lukáš "Goldy" Sochor).

Neohlášené "dárečky" posíláme domů. Pokud víte o někom, kdo by chtěl jet, nebo se ukázat, ať se nám prosím ještě ozve.
IV. Na křídlech války 18:32 31.08.2015
Mohl to být nádherný den. Jeden z těch, kdy od západu vanul teplý vzduch plný vůně bylin a pryskyřice a přinášel s sebou klid a uvolnění. Západní vánek býval příjemný, a zatímco vítr od kamenitých vrchovin severu s sebou přinášel chlad, vítr od východu obvykle těžká mračna plná deště a vítr od jihu horký vzduch v prudkých poryvech rozprašující pouštní písek, ten západní obyvatelé Dirugakure obvykle vítali jako příslib krásného počasí. Dnes ale ne.

Západní vítr byl dnes ráno plný osudové příslibu a necítila to jen starostka Keito Suchiro, která z balkónu své pracovny shlížela na vesnici. Byl to vítr rozdmýchaný křídly války, jejíž soukolí se pomalu rozbíhala. Byl to vítr pročesaný břitkými čepelemi katan a nasáklý krví bojovníků i nevinných.

Nechtěla na to myslet, a proto se k němu vzdorně obrátila zády a nastavila tvář slunci, které už vystoupalo nad obzor. To ale nic nezměnilo na tom, že válka přišla a i přesto, že její vesnice se nacházela hluboko v zázemí za předpokládanými bojovými liniemi, nastal čas smrti a utrpení, a když vše půjde špatně, převalí se i přes její malou zem.

"Vypadáte zachmuřeně."

Trhla sebou, i když jej očekávala. Nikdy ho neslyšela přicházet, Rinnes Sarutobi byl jako kočka. Navzdory tomu, že často tvrdíval, že do Dirugakure přišel na odpočinek, bylo v něm stále něco smrtícího, instinkty bojovníka obratně ukryté tak, aby mátl případné protivníky i přátele.

"Je to chmurná doba, Rinnes-sama," řekla a obrátila se ke svému veliteli, který uvolněně stál před jejím pracovním stolem a v rukou měl několik svitků. "Máte nějaké zprávy od našich spojenců?" změřila si papíry pohledem, "nebo hlášení o pohybu nepřátel?"

"Mám obojí, ale říkal jsem si, že vám je nechám na stole k pozdějšímu prostudování. Doufal jsem, že ještě budete spár Keito-chan, včerejší schůzka rady se protáhla."

Keito se pousmála. Navzdory tomu, že byla jeho představenou, často měl tendenci chovat se k ní jako k mladší sestře. Možná také proto, že měl na starosti její bezpečnost.

"To je v pořádku, spala jsem dobře a dost," zalhala a doufala, že jí její oči neprozradí. "Povídejte, jaká je tedy situace? Už víme, kdy má v plánu dorazit Sedmá divize?"

Rinnes odložil svitky na stůl a jeden z nich rozvinul. "Raikage hlásí, že postupují pomalu a dorazí až zítra ráno. Což je mimochodem o den a půl dříve, než jsme je očekávali," dodal ještě velitel ninjů z Dirugakure a dal smotek papíru stranou. "Pravděpodobně ty mladé geniny žene nelidským tempem a ještě je pohoršen jejich výkonem."

"Jaký vlastně je?" zeptala se Keito, když se Rinnes natahoval po dalším svitku. "Myslím Raikage. Jaký je?"

Rinnes na chvíli zaváhal a potom pomalu otevíral další ze svitků, zatímco s rozvahou začal mluvit: "Je velmi - velmi disciplinovaný. Někteří by řekli, že až chladný. Pravda je ta, že si v životě mnoho přátel nenadělal, přinejmenším od chvíle, kdy nastoupil do úřadu. Má úctu a věrnost svých shinobi, ale nemá jejich lásku. Má vysoké nároky -"

"Dobrá Rinnes-sama," mávla starostka rukou, aby jej přerušila, "myslím, že jsem slyšela dost." To, že ji to příliš nepotěšilo, si už nechala sama pro sebe. "Co ta ostatní hlášení. Říkal jste, že máte něco i o pohybu našich nepřátel. Jaká je situace na frontě?"

Rinnes stočil pohled k listu papíru, který třímal v rukách. "Popravdě nejde o zprávy z fronty. Jde o hlášení našich vlastních zvědů. Dva z nich nezávisle na sobě hlásili pohyb jednotky shinobi. Někteří z nich prý nesli označení žoldáků ze Zvučné." Na chvíli se odmlčel a pak dodal: "Obávám se, že jsou ve službách samurajů a mohli by se pokusit o diverzní akce. Možná i o přímý útok na vesnici."

"Předpokládám, že zdvojnásobíte hlídky na hradbách i v lese."

"Už se tak stalo, ale obávám se, že pokud jich bude více než jedna jednotka, síly Dirugakure by nemusely stačit."

"Pak musíme doufat, že nezaútočí, než dorazí Sedmá divize," řekla Keito a znovu se otočila k vesnici a k lesům, které ji obklopovaly.
III. Otec a dcera 17:30 07.08.2015
"A nakonec pátá a šestá divize - ty budou držet průsmyky v Zemi Kamene. Předpokládáme, že zde dojde k nejkrvavějšímu střetu, pokud náš původní plán nevyjde."

Raikage se narovnal a pohlédl na své velitele, kteří se shromáždili okolo mapy. Krátké pokývnutí stačilo, aby si ověřil, že všichni plánům porozuměli a víc nebylo potřeba. O několik okamžiků ve své pracovně osaměl.

Nebo spíš takřka osaměl. Věděl, že se skrývá u dveří už od počátku porady a pozorně poslouchá. Taková už zkrátka byla, a i kdyby její pošetilé maskovací snahy za něco stály, stejně by věděl, že tam je, protože od ní nic jiného neočekával.

"Je nebezpečné špehovat na tajných válečných poradách, dcero", řekl a otočil se jejím směrem. "Kohokoliv jiného bych na místě zabil, ale ve tvém případě to přidám pouze na seznam tvých zklamání."

"Ano otče", ozvalo se v odpověď a zástěna u bočního vchodu se ve výbuchu kouře proměnila v jeho dceru Yirai, která rychle sklonila pohled k zemi na znamení podřízení, navzdory vzdoru, který v ní takřka slyšel bublat.

"Od zítřka budeš k běžnému tréninku navíc ještě hodinu trénovat skrývání. Nedovolím, abys mě i náš klan takto zostuzovala. Navíc ti tímto zakazuji jakékoliv další pokusy o špehování ? příště už nebudu brát ohledy, na to, že jsi má krev."

"Já jen musela vědět-", spustila Yirai, ale Rakurai neměl náladu na její řeči.

"Ne nemusela. Pro tvoje bezpečí a bezpečí celého spojenectví je dobré, abys toho věděla co nejméně. Díky informacím se můžeš stát cílem pro nepřítele a já se bojím, že jeho metody jsou nad tvé síly. A nerad bych přišel o dceru i celou armádu jen díky tvé slabosti."

"Řekni mi alespoň, ke které divizi budu přidělena!"

Raikage měl pocit, že diskuzi ukončil a chvíli mlčel, pak se ale rozhodl její přání splnit: "K sedmé záložní."

"Ale ta se vůbec nedostane do boje - proč?"

"Protože jsi mladá a nezkušená. A slabá."

Jak čekal, došlo na slzy. Na jedinou slzu, která se na kratičký okamžik zatřpytila v koutku jejího oka a zase zmizela, aniž by dostala možnost stéci po dceřině tváři. Ale byla to slza a to jen potvrzovalo jeho slova. Byla ještě příliš slabá.

"Bojovala jsem s Dračím mužem i s Démonem smrti..."

"Dělala jsi práci shinobi a já věřím, že s tebe jednou bude kunoichi, kterou se nebudu bát poslat na frontu, ale teď ne. Mé slovo je konečné." S tím se Rakurai sklonil k mapě a začal sbírat své poznámky a složky s rozkazy. Jeho dcera ale neodešla.

"Nezůstanu tam. Uteču!", prohlásila s nebývalou rozhodností.

Raikage se znovu narovnal a chvíli ji pozoroval. Možná se mýlil. Možná nešlo o slzu lítosti. Možná šlo o slzu vzdoru. Ale i vzdor byl často slabostí a v časech, jako byl tento, nemohl nikoho nechat vzdorovat vůli kage, ani svojí dceři.

"Zůstaneš. I kdyby to mělo znamenat, že sedmou divizi povedu osobně!"
II. Zrádci v temnotách 09:20 23.07.2015
"Nevím, jestli je to ta správná cesta."

Tichý hlas, ne zcela ženský, ale ani ne úplně mužský, prořízl noční temnotu zaplněnou pokroucenými a nehybnými stíny stromů, které nijak nenaznačovaly přítomnost čehokoliv živého, natož člověka. Hustá mlha se svíjela nízko u země a v pozdních hodinách vypadala až nepřirozeně, spíše jako jezero černého inkoustu. Možná ona byla zdrojem toho prazvláštního zkreslení zvuků.

"Teď už je pozdě změnit názor", odpověděl druhý hlas, neméně zkreslený. "Navíc, od tebe nikdo nic takového neočekává. Myslím, že jsi zcela v bezpečí."

"Nejde o mé bezpečí. Nevím, zda je to ta správná cesta s ohledem na celou vesnici."

V odpověď přišlo chraplavé zasmání: "Ale vždyť právě pro ni je to ta nejlepší cesta. Pro všechny vesnice a jejich obyvatele. Jinak bychom tu nebyli!"

"Po tom, co provedl ve své vlastní zemi, už nemám tu jistotu. V jeho světě není místo pro shinobi a my jsme shinobi."

"Když se seká les, létají třísky!", druhý mluvčí vyštěkl. Už očividně ztrácel trpělivost, protože debata se zdála delší dobu točit v kruhu. "Jeho cesta přinese mír a řád všem, ať už běžným lidem, nebo shinobi. Pokračuj v plánu a kontaktuj své spojence!"

Na tento jasný pokyn rozhovor utichl a přesto, že ani zachvění sakurového lístku neprozradilo pohyb, bylo po chvíli jasné, že oba spiklenci jsou pryč. Dobře ukrytý zvěd ale neponechal nic náhodě a ještě dlouho vyčkával, než se odvážil opustit své stanoviště. Tato zpráva se musí do povolaných rukou dostat za každou cenu.
I. Rada pěti Stínů 16:20 09.07.2015
"Neříkám nic víc, než že kvůli zlovůli jednoho muže nemusí trpět celá země."

Lehce chraplavý hlas osmého Hokageho byl klidný, i když jeho slova visela ve vzduchu jako Damoklův meč a hrozila přilít oleje do ohně už tak dosti výbušné debaty, která v jeho pracovně probíhala. Sarutobi byl ale unaven a po dlouhých hodinách na něj doléhalo stáří, jako šelma, která tiše a trpělivě čekala, aby skolila svoji oběť. Chtěl dojít k řešení dřív, než seschne a plamen hádky by mohl konečně očistit diskuzi od zbytečných řečí.

"Pokud zasáhneme, musíme zasáhnout tvrdě, ale přesně a s rozmyslem a ne se přes Zemi Železa převalit jako ničivá vlna", dodal ještě a upřel oči na Akiko, hlavní soupeřku v tomto souboji vůlí.

"Kdyby šlo o zlovůli jednoho muže, nestála by proti nám teď do ocele zakovaná armáda", vyplivla Kazekage v odpověď a bouchla dlaní do kulatého stolu. "Oni ho podporují, sdílí jeho ideály a jeho přání s námi skoncovat, smést nás z povrchu země! A proto se nesmíme bát udělat jim totéž!"

Akiko se divoce rozhlížela po ostatních účastnících jednání a v očích ji žhnuly uhlíky hněvu. Sarutobi si zas a znovu připomněl, jak moc je podobná legendární Pakuře a to nejen díky jejím nebezpečným schopnostem, které samotný písek Země Větru měnily v království skla.

"Souhlasím", přidal se mladý Tsuchikage, "na hranicích mojí země stojí vojska, a pokud budeme příliš taktizovat, rozdupou to málo, co ještě Zem Kamene živí! Mám zodpovědnost k daimyovi a k prostému obyvatelstvu, nemůžu je nechat trpět, zatímco naši ninjové budou ve stínech vyčkávat na správný okamžik k útoku!"

"Shinobi", přerušil Tsuchikageho výlev Chojuro, šestý Mizukage, "by měl mít zodpovědnost ke všem lidem, ne jen obyvatelům své země. Chceš ochránit svůj lid a obratem totéž provést lidem ze Země Železa?"

Jeho hlas byl tichý a sípavý a přesto v něm byla obrovská a neochvějná autorita. Měl moc chladit horké hlavy a Hokage na svůj protějšek ze Země Vody pohlédl s povděkem. Sarutobi a Chojuro byli jediní, kdo zažil hrůzy poslední války shinobi a tyto zkušenosti, stejně jako jejich věk, z nich činily přirozené spojence.

Žár pohánějící Akiko byla ale příliš silný a už otevírala pusu k dalším divokým protestům, když v tom ji přerušilo nevrlé zavrčení. Oči všech přítomných se otočily k Raikagemu, který poslední hodinu téměř nepromluvil a jehož hlas by mohl rozhodnout trvající pat střetu starců a horkokrevného mládí.

"Shinobi by měl být také připraven na všechno," prohlásil s rozhodností "A", očima přejel osazenstvo stolu i jejich doprovod a znovu zavrčel. "Shinobi by měl být připraven na všechno a proto budeme také - budeme počítat s oběma variantami. Pokusíme se tvrdým úderem rozdrtit srdce našeho protivníka, ale pokud to boje neukončí, budeme připraveni na válku. Spojenectví pěti vesnic musí vytáhnout do boje v plném počtu!"
Novinky 13:30 08.07.2015

Registrace

Registrace se nám takřka zaplnila (1 volné místo v Konoze!) a s tím souvisí následující:

1) Odhlašování

Pokud kdokoliv z přihlášených dojde k závěru, že na akci nebude moci dorazit, napište nám prosím na náš e-mail a my vaši registraci zneaktivníme a uvolníme tak místo případným zájemcům o přihlášení.

2) Třetí týmy

Po dlouhém rozvažování jsme došli k závěru, že dáme možnost přihlásit se do třetího týmu, ovšem za splnění následujících podmínek: bereme pouze celé týmy (ne jednotlivce a dvojice) a přihlášení nového týmu nesmí rozbít tým stávající (tedy, pokud se chcete přesunout, musíte si najít náhradníka). V případě zájmu nám pište na mail.

3) Placení

Zveřejnili jsme číslo účtu pro platbu předem. Pokud máte o tuto možnost zájem, najdete jej na stránkách, stejně jako váš variabilní symbol (zjistíte ho po přihlášení). Platbou předem podporujete práci organizátorů, kteří nemusí pořizovat rekvizity a platit zálohy na ubytování za své ;)

4) Bestie

Navzdory tomu, že jejich počty jsou nyní uspokojivé, stále hledáme pár nových bestií. Nehledáme pouhé válečníky nabíhající v houfech na hráče - hledáme lidi schopné zahrát širokou škálu rolí (například vesničany, zvířata, obchodníky, nukeniny, elementály, nebo samuraje) a lidi, kteří se nebojí v případě potřeby i vypravěčovat. Bestie platí pouze ubytování. Napište nám na náš mail.

Pravidla

1) Nová verze pravidel

V pravidlech verze 3.1 došlo především k upřesnění některých věcí na základě vašich dotazů a připomínek (agónie, přerušování technik a některá hesla), ale také přibyl krátký odstaveček o pastech, výbušných lístcích, jedech a podobném vybavení.

2) Nová verze databáze technik

Trvalo to déle, než jsme plánovali, ale již pár dní je online verze 3.1 (5.7.2015), která přináší veliké množství novinek, které stojí si za to prostudovat. Krom většího počtu menších úprav a upřesnění tam najdete ?Pokročilá ninjutsu?, mezi nimiž se nachází pečetící techniky, nebo třeba legendární rasengan. Krom toho byla přepracována léčitelská jutsu, některá genjutsu a do taijutsu přibyla schopnost otevřít první tři brány, které vás promění ve velkolepého bojovníka.

3) Vesnická jutsu

Po přihlášení na svůj účet si můžete dohledat odkaz na zvláštní jutsu pro vaši vesnici, ke kterým máte přístup pouze vy a vaši spolubojovníci. Krom jedné techniky, kterou si může zapsat každý, pokud splňuje podmínky (má předchozí techniky z dané kategorie potřebné úrovně), najdete i speciální vesnické stromy, které vám umožní vstoupit do hry jako člen klanu Hyuga, Loutkář z písečné, nebo Kamenný mudrc. Vše je podmíněno kostýmovými požadavky a každá role má své nevýhody. Přehled rolí (bez popisu konkrétních schopností) je k nahlédnutí v sekci pravidel.
Prolog 01:45 01.06.2015
Slyšel cinkot jejich zbraní, slyšel skřípání jejich zbrojí z oceli a kůže a slyšel jejich jásot. Byla to píseň vítězství, která ho doprovázela při jeho výstupu na vrchol kopce, vlna energie, která ho nesla vzhůru, bylo to stvrzení jeho osudu.

Muž, který býval kdysi známý jako Yamukoichi Hakke, stanul na vrcholu kamenitého hřbetu a konečně je uviděl. Svoji armádu. Samuraje s čepelemi tasenými nad hlavou v bojechtivém pozdravu. Věrnou legii, se kterou zničí shinobi a přetvoří svět podle obrazu svého. Opět potečou řeky krve, ale tentokrát to budou ninjové, kteří podlehnou, protože ideály, které zasel při své první vzpouře, stihly za tři desítky let jeho věznění uzrát a nést plody. Teď jich nebyli stovky, ale tisíce.

Musel zaprodat svoji duši, stanout na prahu smrti a strávit dlouhé roky zapečetěn v nebytí, ale to byla jen malá cena. Byl Hakke, ale teď je Oniken, Černý Samuraj, a kráčí k vítězství. Jeho katana se připojila ke zbraním jeho spolubojovníků a její tmavá čepel se mu zableskla nad hlavou.


A ano, registrace byla zahájena...
NarutoLARP 2015 18:21 28.05.2015
Třetí ročník NarutoLARPu je zde a Na Dirugakure-no sato padá stín války! Samurajská vojska, vedená proradným a pomstychtivým Černým samurajem, pochodují vstříc zemím pod ochranou ninjů a ti se jim musí postavit.

Do Diru míří sedmá, záložní, divize spojeneckých sil shinobi, složená především z geninů a mladých chuninů, kteří mají na starost zajistit zkušenějším bojovníkům bezpečné zázemí. Zatímco v zemích Kamene a Větru se schyluje ke krvavému střetu, vypadá to, že mladé ninjy čekají dny plné dlouhých hlídek a péče o raněné. Nebo ne?

Přijeďte a buďte u toho 11. - 13. září 2015. Registrace začíná už 1. 6. 2015 na
Zakončení 2014 15:20 30.09.2014
Poděkování

Druhý ročník NarutoLARPu je úspěšně za námi! Letos řady chuninů posílilo sedm shinobi, jejichž hráči (Kazma, Walter, Reyza, Karel, Nick, Birinjin a Cufi) si tímto zasluhují potlesk ze strany organizátorů. Účastníkům zkoušek se navíc podařilo zbavit svět hned dvou padouchů a žádného nového na svět nevypustit!

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a doufáme, že nám zachováte přízeň. A jako vždy, oceníme jakoukoliv zpětnou vazbu.

Epilog 2014

Dnešní den měl být dnem oslav, pomyslel si Rinnes, vůdce ninjů v Dirugakure-no sato a hlavní proktor chuninských zkoušek, když shlížel na arénu, kde představitelé vesnice a okolních zemí ohlašovaly nově povýšené chuniny. Palác Dračího císaře na severu ležel v ruinách a jeho říše se bez jeho vedení rozpadala pod útokem shinobi ze země Kamene. Esence zlovolného shinigamiho byla, snad na věky, spoutána a zapečetěna v jeho prastaré hrobce. A navzdory všem překážkám, letošní zkoušky všechny zúčastněné vesnice přestály takřka beze ztrát.

A přesto, přesto přezevšechno, bude dnešní den uchován navždy v paměti lidí, jako den tragický, den, který bude nejspíš počátkem mnoha strastí. Rinnes to nechtěl udělat, nechtěl těm mladým brát jejich okamžik slávy a štěstí, ale musel a zatímco jeho myšlenky se ještě vzpíraly, jeho nohy už krok za krokem sestupovaly po schodišti dolů, k pískům cirku. Pomalu kráčel, vědom si tíže zpráv obsažených v malém svitku, který svíral v dlani.

Stačilo pár slov a úsměvy se začaly pomalu vytrácet. Starostka Keito-sama nevěřícně znovu a znovu četla zprávu, zatímco bledý obchodník Danieru a zamračená knihovnice Guresu jí koukali přes rameno. Mladí shinobi si nervózně šeptali a zástupci lenních pánů, daimyů, začali okamžitě překotně štěkat pokyny svým podřízeným i přítomným představitelům pěti velkých vesnic. Jen pomalu jim docházela děsivá pravda, obsažená v těch několika znacích, pravda, která Rinnese dostihla už dříve, na vrcholu schodů.

Země shinobi stojí na prahu války. Obávaný Černý samuraj zosnoval puč v zemi Oceli a prolil krev stovek svých odpůrců, zastánců míru. Za křiku obětí, pláče žen a třeskotu zbraní vystoupal k nejvyšší moci a ovládnul tak nejobávanější bojovou sílu mimo spojené síly pěti vesnic. Samurajové se připravovali na pochod a jejich cílem bylo rozdrtit shinobi pod podrážkami svých okovaných bot.
Epilog a prolog 05:00 29.08.2014

Uběhl na den přesně rok od poslední novinky. Vězte však, že organizátoři nespí. Dnes byly zveřejněny informace k placení, aktuální pravidla pro rok 2014 a spuštěno zapisování technik. A v neposlední řadě přichází čas na úvod do letošního ročníku. Nebo snad závěr toho minulého?

Starostka Dirigakure no Sato svěsila hlavu a promnula si své bolavé oči, které, zašpiněné sazemi, stále produkovaly velké množství slz. Její duše byla zničená stejně jako nemalá část její vesnice. Škody byly obrovské. Oheň téměř zničil knihovnu a spousta občanů vesnice byla brutálně zmasakrovaná šíleným bojovníkem v černé samurajské zbroji, kterého, jak se později dozvěděla, označovali ostatní samurajové jako "Černého Samuraje", legendárního bojovníka a vraha minulosti, který z neznámých důvodů znovu povstal a rozhodl se zpustošit svět ninjů. Ovšem odvaha mladých ninjů neznala mezí, a i když se od zbroje přízraku odrážely mračna shurikenů a jakékoliv ninjutsu rozetnula jeho katana, využil jeden z nich příležitosti a ve chvílí kdy se přízrak odkryl, bodl samuraje do boku mystickým kopí, které nejenže prošlo skrze jeho nezničitelné brnění, ale jak se zdálo, dokázalo samuraje zranit na jiné než fyzické rovině. Přesto rozeznal černý samuraj blížící se nebezpečí a díky přesnému úderu jeho meče, bylo kopí rozetnuto vedví a natrvalo zničeno. V zapomnění nemůže ujít ani pokus odvážné, mladé geninky, která se pomocí studií dávných textů a zakázaných jutsu pokusila zapečetit černého samuraje zpět do jeho vězení. Ovšem nebyla dost rychlá na to, aby unikla čepeli, jíž vedla ruka, která velice dobře poznala strašlivé jutsu, které jejího majitele kdysi dávno uvrhlo do temnot.

Mladá žena, jedna z nejmladších vůdkyň, kterou Vesnice skrytá v kopru kdy poznala, se pomalu zvedla z pohozených, ohořelých prken, na kterých setrvávala se svým zoufalstvím. Okolo ní již probíhaly opravy, o které se postarali dobrovolníci a vyslaná pracovní síla z nejrůznějších vesnic ninjů. Ti, jež tyto týmy vedli, byli zarmouceni, jak strašlivě krvavé zkoušky byly. Nikdo nečekal, že bytost, která byla uvězněna jedním z nejmocnějších jutsu na světě, najde cestu na svobodu. Mrtvá těla geninů, kteří neuspěli, byli se slzami přepraveni zpět domů, kde je čekaly třesoucí se ruce jejich sourozenců, rodičů a blízkých. Tento rok se v historických knihách zaznamenal jako den "Povstání černé oceli".

Hladká kůže přejela po náhrobním kameni jednoho z mnoha jouninů Skryté koprové, kteří se při nájezdech pokoušeli zbrzdit útočíci samuraje a ochránit vesničany. Jejich umění však nebylo dost silné, aby zastavilo fanaticky se ženoucí muže v brnění. Strašlivá jatka rovněž natropili odpadlíci, nukenini, kteří útočily ze stínů, a s brutální efektivitou potlačovali jakýkoliv možný protiútok proti samurajům.

Žena vzhlédla pohledem od náhrobního kamene a její pozornost upoutal kruh umírací země, květiny, jejichž zbytky jemně unášel vánek větru. Starostka nevěděla, co přesně to genini při jejich bádání a pátraní po stopách k úspěšnému složení zkoušek vypustily na svět, ale výkřiky agónie z okolních vesnic a tucty mrtvých jemně šeptaly o přízraku. Strašlivé příšeře vládnoucí mečem mocného šermíře, jejíž tvář již ožrali červi. Její šklebící se hladká lebka s ústy plných tesáků se divoce smála a sekala okolo sebe, rozsévající další a další smrt. Ovšem pokaždé, když se složila jednotka dost odvážná na to, aby bestii dopadla, nedokázal nikdo odhalit žádnou stopu. Prozatím útoky probíhaly okolo Vesnice skryté v kopru, ale jak dlouho bude trvat, než se netvor rozhodne vytáhnout dál a zpustošit větší sídla?

Mimo to se šeptá o podivných bytostech žijících v hlubokých lesích nedaleko Skryté koprové. Mluví se o podivném muži v elegantním rouchu mudrce, jehož kůži pokrývají rudo-zlaté šupiny, jeho ruce vypadají jako drápy mocného ještěra a jeho tesáky září bělostí. Oči plaza shlížejí na každého, kdo před ním stojí. Nazývá se ?Dračí Muž, Císař ze Sheng-Norrutu?, který si hodlá v tomto překrásném světě zbudovat svůj nový domov. Jeho posluhovači nikoho nenapadají, ale kdokoliv kdo odešel do pověstného ?zlatého města?, se už nikdy nevrátil zpět. Ani živý, ani mrtvý.

Starostka si dlouze povzdychla a podívala se na prvního z obchodníků vesnice, který právě vedl hlasitou debatu s knihovnicí, která se velice rozzuřeně dožadovala urychlení oprav na budově knihovny. Nebylo se čemu divit. Svitky byli cenné. Možná cennější než kdykoliv předtím, jelikož se v nich vždycky nacházela pradávná moudra a pravda, kterou na první pohled nikdo nepochopí. Jenže to nebylo to nejhorší, co mučilo její mysl. Ano, vesnice byla opravena, ale mnohem více než kunai nájemného vraha, jí ničil fakt, že vesnice ninjů požadovaly, aby byli zkoušky znovu obnoveny. Nemohla nic dělat. Kdyby odmítla, zpustošila by finanční krize její vesnici a přestože se vrchní obchodník pilně staral o import a export zboží, nestačilo to.

Mladá hlava vesnice se podívala na slunce zářící na modrých nebesích.

"Budiž.", řekla si prostě a s velkou hrstí svitků a pergamenů se vydala zpět do své pracovny, kde ji již očekávali věci týkající přípravy nové chuuninské zkoušky. Budou zkoušky stejným fiaskem jako minule? Nebo se opravdu stanou zářným příkladem toho, že i v těchto temných časech musí existovat ostrov klidu?
NarutoLARP už se blíží! 11:00 29.08.2013
Připomínáme, že všechny informace najdete příslušné sekci (odkaz), kde taky nově naleznete úvodní příběh a samozřejmě a především aktuální verzi pravidel (odkaz) a aktualizovaný a doplněný seznam všech technik (odkaz).

Prosíme všechny účastníky, aby si v sekci pro přihlášené zapsali svoje techniky a pokud možno doplnily fotografii a především krátký popis postavy. Veškeré dotazy směřujte na vzkazovník, nebo na náš mail.

V průběhu týdne čekejte další informace. My jdeme pokračovat v přípravě kvestů.

Budeme se na vás těšit.
Další novinky 19:20 25.07.2013
Vážení váhající i už přihlášení,

Na vědomost se tímto dává, že dnešním dnem byla otevřena sekce pro registrované účastníky, ovšem zatím v testovacím režimu. V pondělí čekejte informace k platbám a samozřejmě všemi vyhlížený seznam technik (který už je z větší části hotov, jen se pro něj pokouším vytvořit rozumné webové rozhraní - uvidíme, zda se to povede).

Navíc upozorňuji, že jsme otevřeli třetí týmy, takže pokud jste s registrací čekali, než se tak stane, vzhůru do toho. Doufám, že počty budou dále narůstat.

A ano, hledáme bestie, obchodníky, kapitány a samuraje. Vše hledejte pod záložkou "registrace".

Za organizátory, Goldy
Spuštění registrace 13:45 03.07.2013
Drazí návštěvníci a potencionální účastníci, vězte, že dnešním dnem byla spuštěna registrace na NarutoLARP 2013!

Po delší odmlce je organizátorský tým zpět v plné síle a můžeme vás ujistit, že přípravy na akci v termínu 6.-8. září jsou v plném proudu. Místo je zajištěno, první verze pravidel a kostýmové instrukce jsou vám k dispozici a registrace běží. Pilně pracujeme na seznamu technik, průběhu děje a už brzo začneme nabírat i všechny možné postavy a bestie.

A příběh? Příběh bude, tak se těšte - protože vás čeká nejen náročná chuninská zkouška, ale také politické machinace mezi vesnicemi. A někde ve stínech možná i společný nepřítel.
Spuštění stránek 16:30 03.02.2013
Buďte přivítání na stránkách NarutoLARPu! Od dnešního dne jsou s finální platností spuštěny a otevřeny návštěvníkům - nejsou určitě originální a nové (znalí určitě rozpoznají základ designu stránek Soumraku, na jejichž tvorbě jsem se také podílel, ale lví podíl na jejich vzniku leží jinde - a tímto bych chtěl autorovi poděkovat) a jsou také dosti jednoduché, přesto jsem ale přesvědčen, že nám budou sloužit dobře.

V nadcházejících dnech budu doplňovat chybějící části a spuštění registrace je předběžně naplánováno na 10.2. 2013. Sledujte novinky, budeme se těšit.

Za organizátorské duo,

Goldy
Všechny novinky