NarutoLARP, 7. - 9. září 2018, Písařov!

NarutoLARP 2018 je tu, bližší informace hledejte zde!

Novinky

NarutoLARP: Pohřeb13:00 18.10.2018

Na Konohagakure no Sato padla tma. Byl to pošmourný podzimní večer plný mlhy a chladu, který udusil ruch v ulicích a zahnal obyvatele vesnice pod střechy. Byl to pochmurný večer, jak se slušelo na den před pohřbem. Byl vážný, plný smutku a očekávání.

Rozhodně nebyl ale klidný. Pozorný pozorovatel mohl na střechách domů zahlédnout rychle se pohybující stíny, naznačující, že týmy shinoby i v tuto chvíli nezahálejí a vyrážejí za přidělenými úkoly. S tvrdými pohledy a zatnutými zuby opouštějí vesnici, mnozí z nich skálopevně rozhodnutí být příštího dne zpátky.

Konoha nepohřbívala hokageho už dlouhé desítky let, od smrti Kakashi Hatakeho, a Konohamaru Sarutobi byl pro mnoho z jejích obyvatel jediným vůdcem, kterého zažili a znali. Nebyl bez chyby a nebyl všemi milován, ale vždy tam byl. Pilíř, který vesnici nesmírně dlouho podpíral. O poslední rozloučení s ním nikdo nechtěl přijít.

A někteří ani nemohli. Svitky zasunuté v kapsách taktických vest naznačovaly, že na jejich bedrech nyní leží část zodpovědnosti za to, jak zítřejší obřad proběhne...


Pohřeb: LARPový event a setkání

Rádi bychom vás touto cestou pozvali na malou LARPovou událost v našem Naruto světě, konané u příležitosti pohřbu osmého hokageho, Konohamaru Sarutobi, s navazujícím, zcela neformálním, setkáním hráčů a organizátorů.

Sejdeme se na Náměstí Republiky v Olomouci v 16:30, následuje přesun na místo dění. Součástí setkání je krátká hra v kostýmech (rozsah záleží na počtu a časových možnostech přihlášených, odhadem však 30-90 minut). Pokud se někdo před srazem potřebuje převléknout, dejte vědět a domluvíme se.

Po hře (končící někdy mezi šestou a sedmou) bychom s vámi rádi poseděli u sklenice (doplň tekutinu dle preferencí a zákonných omezení: vody, kofoly, džusu, piva, vína, saké, trpasličí pálenky). Možnost přespání pro mimo-olomoucké se pokoušíme zajistit.

Máte-li zájem, závazně se prosím přihlaste skrze naší FB událost, a především vyplňte dotazník ať můžeme přizpůsobit obsah hry vašim postavám.

Práce na epilozích

Na epilozích pracujeme. Napadá-li vás, co by vaše postava měla v přímé návaznosti na události tohoto ročníku vyřešit, udělat, s kým by si měla promluvit a podobně, dejte nám prosím vědět. V některých případech plánujeme možnost dohrávání formou on-line scény, v takovém případě vás kontaktujeme.

Těšíme se za týden

Vaši orgové
Zpětná vazba 201820:15 16.09.2018

Ninjové, kunochi, obchodníci, tajemní tvorové i bestie všech druhů a barev,

NarutoLARP 2018 je za námi. Děkujeme, že jste se jej zúčastnili a jako i v minulých letech gratulujeme letošním novým chuninům (Ran Hanasaki z Deštné, Kei Yoru z Travní a Aku Naruuka ze Zvučné).

Týden po akci jste už určitě odpočinutí a plní energie a proto je nejvyšší čas na zpětnou vazbu! Podívejte se prosím na tento odkaz, který vás zavede na příslušný formulář.

Krom vašeho jména (či přezdívky) a zařazení lze všechna pole v něm přeskočit, takže není nutné vyplňovat každé jedno z nich. Budeme ale rádi za každou připomínku, výtku, pochvalu i nápad.

Pokud preferujete spíše bodování, budeme rádi i za vaše hodnocení na Larpové databázi.

Samozřejmě se nebráníme ani připomínkám zaslaným na mail, napsaným na FB, nebo přes vzkazníky na našich stránkách.

Děkujeme a budeme se těšit.

Vaši organizátoři

P.S.: Máme pytel ztrát a nálezů, které teprve čekají na vyfocení (z Hájovny jsme jej přivezli teprve ve středu večer). Pokud ale už víte, že něco postrádáte, dejte nám vědět!
Před odjezdem13:40 06.09.2018

Drahé hráčky, drazí hráči,

NarutoLARP zítra začíná a jak bylo již dříve zmíněno, organizátoři již dnes odjíždějí připravovat herní plochu. Necháváme vám tu proto posledních pár informací na cestu:

 • Kontaktní číslo na organizátory je 728 584 364 (Goldy). V případě, že bude číslo dlouhodobě nedostupné, zkuste číslo 739 670 531 (Birinjin).
 • Registrace a editace byla uzavřena. V případě, že víte o někom, kdo by ještě chtěl přijet, vezměte jej s sebou. V případě, že se stane, že někdo z vás nebude moci dorazit, prosíme napište nám či zavolejte, ať o tom víme.
 • Připomínám, že všichni účastníci musí mí přihlášky (což platí zvláště pro ty mladší 18ti let, kteří na místě jen velmi těžko budou shánět podpis zákonného zástupce).
 • A taky připomínáme, že na místě bude čajovna a ramen-shop!

Budeme se těšit!
Poslední informace10:15 31.08.2018

"Oblačná?!"

Potom, co Raikage odhodil stůl, neobtěžoval se ani otevřít dveře studia a prošel ven nejbližší zdí. Po těle mu pobíhaly jiskry výbojů, jak jeho chakra odpovídala na podvědomé volání jeho mysli.

"Jak si mohli dovolit Oblačnou z něčeho takového vůbec obvinit?!"

Raiden se vždy považoval za klidnějšího, než jeho bratr Rakurai, ale v posledních letech měl pocit, že to nebylo jeho bratrem, ale titulem, který nosil. Post vůdce Kumogakure no Sato Raidena pomalu měnil a on už s tím přestal bojovat. Popraskaná kamenná dlažba, kterou za sebou nechával, toho byla důkazem.

"Přece si nemyslí, že tohle nechám bez odpovědi?!"

Ne, nemyslí. Jeho protivníci se jej zjevně pokoušejí vyprovokovat a dařilo se jim to. Očekávali, že vzkypí vztekem. Nesměl jim ale takovou radost udělat! Proto se přinutil zastavit a nadechnout se, zatímco silou vůle zklidnil své nitro. Existují i jiné způsob odvety, než přímý útok.

Rozhodl se, že je třeba pokračovat v klidu a s rozmyslem a na znamení tohoto rozhodnutí úderem jedné ruky porazil vedle stojící vzrostlý strom. Byl klidný. Zcela klidný.Ninjové a kunoichi,

NarutoLARP je už za týden a my vám proto po letním mlčení přinášíme (snad) poslední dávku informací. Není jich mnoho, ale jsou důležité, proto prosím čtěte pozorně!

1) Registrace a postavy

Schvalování postav - S ohledem na to, že část postav stále není zpracovaná, prodlužujeme termín pro přijímání nových popisů do neděle 2. 9. 2018. Pokud ještě nemáte postavu napsanou, učiňte tak prosím co nejdříve, ať ji můžeme alespoň rámcově zapojit do hry. V případě, že to nestíháte, ozvěte se prosím alespoň svému přidělenému organizátorovi a domluvte se!

Nové registrace - Stále máme volná místa a přihlašování na akci proto prozatím necháváme otevřené (a je možné, že bude otevřené až do středy 5. 8. 2018). V případě, že víte o někom, kdo by se ještě na poslední chvíli nechal zlákat, zkuste jej přesvědčit. Zvláště hledáme někoho na doplnění Týmu 1 v Mlžné vesnici, Týmu 1 v Oblačné vesnici, ale volno je i v Kamenné, Písečné či v Horkých pramenech. A budeme rádi i za další ochotné bestie.

Placení - Pořád je také ještě otevřena možnost zlevněné platby před akcí (viz stránka informací). Připomínáme, že peníze na našem účtu musí být nejpozději v úterý 4. září. Poplatek na místě činí 350 Kč (bestie a CP platí na místě 130 Kč).

Přihlášky - Všichni plnoletí hráči s sebou musí mít vyplněnou přihlášku, kterou naleznete zde. Všichni hráči mladší 18ti let s sebou musí mít přihlášku potvrzenou rodiči (naleznete ji zde). Prosíme, nezapomeňte na to!

2) Pravidla a techniky

Nová pravidla - V uplynulých dnech byla vydána nová verze pravidel (5.2), která obsahuje novou sekci o herních stavech a o Vylepšeném vnímání. Pravidla tak byla po letech rozšířena o celou novou stránku. Nepřehlédněte prosím tuto novinku.

Revize technik - V souvislosti s úpravou pravidel proběhla i druhá vlna revize technik. Seznam úprav najdete zde. V rámci této revize bylo přidáno i několik nových běžných technik, z nichž za zmínku stojí především Henge, tedy dlouho postrádaná transformační technika. Nové obličeje pro všechny!

Zápis technik - Zápis technik bude uzavřen ze středy na čtvrtek před akcí. Pokud nemáte techniky zapsané, nebo své techniky chcete aktualizovat, stihněte to prosím před tímto termínem. Zjednodušíte tak práci organizátorům na místě a zároveň dostanete své výchozí techniky pěkně vytištěné.

3) Praktické informace

Ramen shop a čajovna - Na místě i letos bude fungovat čajovna (letos i s herními efekty) a především Ramen shop, který se rád postará o vaše žaludky. Nabídku ještě v nejbližších dnech zveřejníme na našich stránkách a na FB.

Příjezdy a ubytování - Na místě konání vás očekáváme v pátek 7. 9. 2018 od 16:00. V pátek proběhne registrace, schvalování zbraní, zopakování pravidel, vesnické rozehrávky a herní prolog. V sobotu ráno se vrháme už rovnou do hry.

Pomoc s přípravou - Organizátoři budou na místě už od čtvrtečního večera, a pokud máte volno a chcete nám pomoci s přípravou herního území, dejte nám vědět, budeme rádi za každou pomocnou ruku. Varování: bude se pracovat.

Informace před létem14:00 27.06.2018

Jeskyně poskytovala Noriovi pocit bezpečí a klidu. Byla odříznutá, tichá a plná nečekaných krás. Věčnou tmu rozhánělo světlo lampy v Tsuchikageho ruce, které se odráželo a lámalo v tisících faset barevných krystalů, vyrůstajících ze stěn, stropů i podlahy. Ticho rušily jen jeho pomalé kroky.

Občas se zastavil, aby si některý z drahokamů prohlédnul blíže, tu upravil strukturu či tvar, tam nechal nějaký povyrůst, jinde zase kousek odštípnul. Jeskyně byla jeho zahradou a jako správný zahradník i on toužil ji postupně dovést k dokonalosti. Svět venku ale na jeho touhy nebral ohledy.

"Tsuchikage-sama," ozval se z ústí podzemního sálu hlas jeho doprovodu "posel od Mizukage již dorazil a žádá si neodkladné přijetí. Už jsem poslal pro členy rady, budou na vás čekat v jednacím sále."

Norio zamžikal, když vyšel do ostrého slunečního svitu. Oči se rychle přizpůsobily větší intenzitě světla a z oslepující mlhy se vyloupla silueta jeho asistenta. Mladík mu v mnohém připomínal sebe před sotva desíti lety. Malý kamínek, ochotný kdykoliv spustit velkou lavinu. Právě se nadechoval, aby spustil příval zpráv, ale tsuchikage jej zastavil.

"Pomalu Atsu, pomalu," položil mladíkovi ruku na rameno. "Věci nejsou často tak neodkladné, jak se mohou zdát. Vyslanec svoji odpověď dostane, ale bude stejná jako ta před tím. Není proto kam spěchat."Ninjové a kunoichi,

Prázdniny se blíží a my vám s sebou na cesty přidáváme zásobu zpráv a novinek týkajících se NarutoLARPu 2018. Je jich hromada, čtěte prosím pozorně:

1) Zápis technik

Dnešním dnem byl spuštěn zápis technik. Naleznete jej v aplikaci Profile, v záložce Mé schopnosti, kde si můžete v hlavním panelu vybírat standardní techniky ze tří hlavních stromů (taijutsu, ninjutsu a genjutsu), navyšovat chakru a členové velkých vesnic i volit speciální cestu. Ve druhém panelu pak vidíte seznam všech technik, které máte zapsané (včetně těch speciálních, které vám případně zapsali organizátoři a které nemůžete sami smazat). Všechny chyby a nestandardní chování nám prosím hlaste, ať je můžeme průběžně opravovat.

Připomínáme, že hráči účastnící se minulých ročníků (bez ohledu na postavy) získávají bonusové zkušenosti - vězte ale, že jejich množství jsme od letošního roku zastropovali (z důvodu vyváženosti hry) na třech zkušenostech. Využijte je s rozmyslem.

V přehledu postav, potom, co je vaše postava schválena, se nyní v polích jednotlivých jutsu zobrazují sloupce bez přesných čísel. Ty vyjadřují procentuální poměr mezi navolenými technikami (a je tak možné odlišit zaměření postavy, ale už ne míru jeho schopností). Pole chakry nadále ukazuje absolutní množství chakry postavy.

2) Techniky a pravidla

Na příslušném místě na stránce Informací naleznete aktualizovanou verzi pravidel NarutoLARPu a taktéž aktuální verzi seznamu běžných technik. Pozorní čtenáři si zajisté rychle všimnou, že seznam obohatila nová sekce taijutsu, Úskočnost ? zde najdete třináct nových technik zabývajících se pastmi, úskoky a zákeřnými útoky.

Jako každý rok, i letos jsme některé techniky revidovali, stručný seznam úprav naleznete zde.

4) Schvalování postav

Organizátoři si mezi sebe již rozdělili jednotlivé týmy a jsou připraveni schvalovat vaše postavy. Tento proces není jednorázový a tak jej prosím neodkládejte na poslední chvíli - s předstihem schválená postava znamená, že organizátoři mají dostatek času pro vás do hry připravit vhodný obsah. Nejzazší termín pro přijímání nových postav je 26. srpna 2018, ale věříme, že většina z vás je určitě zpracuje co nejdřív.

Chcete-li vědět, kdo je zodpovědný za váš konkrétní tým, stačí se podívat na stránku kontaktů. Seznamy budeme průběžně doplňovat.

5) Registrace

Stále máme volná místa. Stejně jako pro schvalování postav, i pro registraci platí, že včasná registrace znamená, že s vámi ve hře budeme počítat a připravíme vám něco šitého na míru. Navíc, hráči, kteří se včas registrují a zaplatí, mají jistý nárok na místo na spaní na půdě hájovny!

Budeme především rádi, pokud víte o někom, kdo by rád hájil barvy Písečné vesnice, ale je zde i spoustu dalších zajímavých míst. Ve spoustě týmů jsou ještě mezery, které je možné doplnit. Pokud víte o někom, koho by naše akce mohla zaujmout, neváhejte a přemluvte ho. Těšíme se na stálé hráče i všechny nováčky.

6) Bestie

Pořád také hledáme nadšené bestie, které nám pomohou učinit z našeho LARPu živý a zajímavý svět. Ať už jsi zkušená bestie, bývalý hráč, nebo nováček, který si chce hru nejdřív vyzkoušet, rádi tě přivítáme do našich řad! Registruj se, nebo aktivuj svoji starou registraci a při volbě postavy vyber "Bestie". Nic víc není potřeba, my se ve správný čas ozveme.
Registrace spuštěna23:59 28.05.2018

Ninjové a kunoichi,

Včera (ano, muselo to být včera, protože to bylo před tím, než jsme šli spát) byla, nikým nezpozorována, spuštěna všeobecná registrace. Hráči registrovaní v minulých letech (ať už jako bestie, nebo jako běžné postavy) si nyní mohou zakládat nové postavy a je také otevřen formulář pro nové registrace. Prosíme, věnujte pozornost následujícím informacím.

Registrace a aktivace

Již registrovaní hráči nechť se přihlásí do správy profilu přes registrační stránku, případně přes profilovou bránu, aktivujte svoji registraci a poté si vyberte buď některou ze svých předchozích postav, či si založte postavu zcela novou.

Noví hráči se musí nejprve registrovat. Učiňte tak prosíme přes registrační formulář umístěný zde. Po vyplnění registrace budete přesměrování přímo do správy profilu, kde si budete moci založit svoji první postavu.

Správa profilu

Správa profilu se skládá z několika hlavních záložek. V sekci Můj profil naleznete informace o hráči a hlavní informace o postavě (úroveň, vesnice a tým). Můžete zde editovat vaše kontaktní informace, nahrávat profilové obrázky a změnit tým postavy (připomínáme, že bez zařazení do týmu není možné se akce zúčastnit). Vidíte zde také svůj variabilní symbol a stav platby za akci.

V záložce Vesnice si můžete přečíst podrobné informace o své vesnici a obecné informace o vesnicích ostatních, abyste tomu mohli přizpůsobit svoji postavu. Sekce Můj příběh je určena ke tvorbě postavy, jak se dočtete níže a sekce Vesnický vzkazník vám umožňuje kontaktovat další hráče ze stejné vesnice kvůli případné koordinaci. Pod záložkou Mé schopnosti, která ještě není zprovozněna, si budete moci vybírat a zapisovat techniky své postavy.

Tvorba postavy

V záložce Můj příběh můžete začít s tvorbou své postavy. Máte dvě možnosti, jak ke tvorbě přistoupit - buď skrze nestrukturovaný životopis, nebo skrze strukturovaný formulář. Je možné vyplnit buď jen životopis, nebo jen strukturovaný formulář, nebo obojí (přičemž žádné pole formuláře není povinné a je možné vyplnit jejich jakoukoliv kombinaci). Hráči pokračující s postavami z minulých ročníků mají již předvyplněný životopis z minulých let, který mohou aktualizovat.

Informace o postavě v této záložce je možné průběžně měnit a ukládat, dokud se je nerozhodnete odeslat ke schválení organizátorů. Dokud organizátoři návrh postavy nepřijmou, bude v seznamu registrovaných označena jako "Dosud neschválena". I po schválení je přitom dále možno navrhovat změny (aniž by to, pokud nebudou zásadní, mělo vliv na předchozí schválení) a to až do uzamčení registrací přibližně týden před začátkem akce.

Informace o platbě

Cena letošního ročníku při platbě předem činí 300 Kč (přičemž peníze u nás musí být nejpozději 4. 9. 2018). Platby zasílejte na účet 242742058/0300 za pomocí variabilního symbolu uvedeného ve vašem profilu. Prvních 20 předem platících hráčů má jistý nárok na místo na spaní na půdě Hájenky (další pak dle aktuální situace). Platba na místě stojí 350 Kč, bestie platí pouze 130 Kč (cena ubytování).

Hledáme bestie

Jako každý rok, i letos hledáme nadšené bestie, které nám pomohou učinit z našeho LARPu živý a zajímavý svět. Ať už jsi zkušená bestie, bývalý hráč, nebo nováček, který si chce hru nejdřív vyzkoušet, rádi tě přivítáme do našich řad! Registruj se, nebo aktivuj svoji starou registraci a při volbě postavy vyber ?Bestie?. Nic víc není potřeba, další informace pak budou brzy následovat.

Víte o někom, koho by tato nabídka mohla zaujmout? Určitě mu dejte o naší akci vědět!

Budete-li mít nějaké dotazy, návrhy či připomínky, nebo pokud narazíte na technické chyby, neváhejte se na nás obrátit. Ať už mailem (narutolarp@email.cz), přes naše fórum, nebo přes FB událost naší akce. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se těšit! Váš organizační tým
Předregistrace zahájena23:45 20.05.2018

Ninjové a kunoichi, předregistrace byla právě zahájena.

Možná jste to nečekali, možná jste tomu nevěřili, ale je to tak. V případě, že chcete pokračovat ve hraní postavy z minulých ročníků, máte jedinečnou možnost. V nadcházejícím týdnu je umožněno pouze obnovování starých postav a hráči si tak mohou zajistit jisté místo v týmech před tím, než bude spuštěna řádná registrace. Pokud jste novým hráčem, nebo si chcete založit novou postavu, bude vám to umožněno od pondělí 28. května 2018.

A jak na to? Na stránce Registrace, nebo na adrese www.narutolarp.cz/profile, se přihlaste na svůj účet, proveďte jeho aktivaci pro rok 2018 a následně vyberte, kterou postavu (máte-li jich více), chcete obnovit. V případě, že si nepamatujete heslo, neváhejte využít náš nástroj pro jeho obnovu.

Povšimněte si, že po přihlášení se dostanete do naší nové aplikace určené k editaci hráčských údajů a informací o postavě. Některé funkce budou zprovozňovány v průběhu nadcházejících dní, ale již nyní můžete upravovat základní informace o sobě a o své postavě. Mezi nové funkce například patří volba skrýt své jméno v registraci (dbáme na ochranu vašich osobních údajů), nebo možnost dodatečně měnit tým (do hry mohou pouze postavy zařazené do týmu!).

V případě, že máte otázky nebo narazíte na chybu, či problém, ozvěte se nám na náš kontaktní e-mail narutolarp@email.cz.

Vaši organizátoři

PS: Byla zveřejněna aktuální verze pravidel pro rok 2018.
Registrace se blíží08:00 17.05.2018

"Tak ještě jednou Mirai-san," zastavila Sarada Uchiha svoji přítelkyni a promnula si unaveně čelo, "Mlžná ty zvědy zajala, ale Oblační byli celou dobu přesvědčeni, že jsou mrtví?"

"Ano, přesně tak," upřela na ni Mirai své nezvykle rudé oči, tak podobné jejímu sharinganu. "Ninjové z Kirigakure to většině ostatních vesnic tvrdili a nikdo neměl důvod jim nevěřit. Přinejmenším do té doby, než informaci o opaku někdo prodal do Oblačné."

"To nemůžeme vědět. Možná se někdo prořekl, nebo se to dozvěděli jinak."

Mirai se nesouhlasně zamračila, ale dál to nekomentovala a obrátila svůj pohled k mapě.

Sarada ji pozorovala a přemýšlela. Těch dvacet let se na její společnici podepsalo. Těch dvacet let se podepsalo na všech ve vesnici a vůbec na celém světě. Byl úplně jiný, než v ten den, kdy opustila brány Konohagakure za jedním posledním bláhovým dobrodružstvím, než se měla stát zodpovědnou vůdkyní listových shinobi. Dobrodružství, které se změnilo ve věznění dlouhé takřka dvě dekády.

Její společnice posunula bílý žeton se znakem Kumogakure po rozloženém plánu a pak konečně promluvila: "Jisté je, že se Oblačná pokusila o záchrannou operaci, která podle všeho selhala a teď viní Mlžnou, za to, že při té příležitosti nakonec opravdu zabila nejen zvědy, ale i jejich osvoboditele."

Sarada zasmušile přeměřila vyrovnané žetony, připomínající trochu šiky kamenů ze hry shogi. Tohle nebyla vhodná situace pro nástup na post Hokage, dvojnásob, když nevíte takřka nic o vývoji situace v posledních dvou desetiletích. Ale takový už je osud. O to víc se bude muset snažit.

Shinobi všech zemí, vězte, že registrace se blíží!

Předregistrace pro pokračující postavy bude spuštěna v neděli 20. května, běžná registrace poté poběží od pondělí 28. května. V průběhu předregistrace bude možné pouze obnovovat přeživší postavy z minulých let pokračující letos dál ve hře. Chcete-li si z jakéhokoliv důvodu založit postavu zcela novou, vyčkejte až na pozdější termín.

I letos plánujeme registraci pro 15 týmů, přičemž jediné početní omezení se týká malých vesnic (Travní, Koprová, Zvučná, Deštná a Horkých pramenů), kde počítáme pouze s jedním týmem na vesnici. Novinkou letošního roku je pak především zbrusu nový systém pro tvorbu postavy, do něhož budete převedeni po přihlášení. Funkčnost některých jeho prvků ještě testujeme a je možné, že nebudou dostupné hned v prvním týdnu.

Další podrobnosti se dozvíte již v neděli!

Váš organizační tým.
NarutoLARP 201823:00 16.04.2018


Vesnice Dirugakure no sato ještě jednou otevře své brány okolním zemím a sezve je na další chuninskou zkoušku. V Zemi Bylin možná zavládl konečně mír a přízraky minulosti byly utišeny, ale situace ve světě shinobi je stále napjatější. Podaří se společným zkouškám konečně obnovit shodu mezi zeměmi, nebo svět upadne do nové studené války? Přijeďte se pokusit zvrátit jazýček vah vámi vybraným směrem!

Pátý ročník NarutoLARPu proběhne v termínu 7. - 9. září 2018 a na obvyklém místě. Registrace bude spuštěna v polovině května, přičemž její první týden bude věnován předregistraci pokračujících postav a k dispozici bude všech deset vesnic z minulého ročníku. Další informace čekejte již brzy, nebo sledujte naše stránky, které průběžně aktualizujeme v rámci příprav na nový ročník, a samozřejmě událost na Facebooku.
Epilog 201716:42 10.04.2018

Je to již mnoho dní a přesto, když vzpomenu na tyto události, stále mě jímá hrůza. Již v předvečer zkoušek, při vzpomínkovém obřadu za padlé, obyvatele vesnice přepadla tlupa démonů a jen díky přítomným shinobi všichni vyvázli s minimálními ztrátami na životech. A to byl teprve začátek, protože krátce na to se ukázalo, že démoni šíří svojí moc pomocí jakéhosi druhu prokleté pečeti, která jim postižené vydává na milost...

Příběhové shrnutí akce naleznete na stránce minulých ročníků.

Vesnické epilogy budou odeslány jednotlivým účastníkům po jejich dokončení na mail.
Zpětná vazba 201710:00 14.09.2017

Ninjové, kunochi, obchodníci i bestie všeho druhu,

Letošní NarutoLARP je za námi. Děkujeme, že jste se jej zúčastnili a gratulujeme letošním novým chuninům (Hotto Hyoko a Jiaozuishan z Mlžné a Akiyama Zosi, zvaná Kibe, z Kamenné). Také doufáme, že jste si za posledních pár dní pořádně odpočinuli, protože je čas hodnocení a uzavírání příběhů.

Rádi bychom poprosili jak o zpětnou vazbu k celé akci, tak o vaše vlastní poznámky k případným epilogům vašich postav. Podívejte se prosím na tento odkaz, kde najdete příslušný formulář. Krom vašeho jména (či přezdívky) a zařazení lze všechna pole v něm přeskočit, takže není nutné vyplňovat každé jedno z nich. Budeme ale rádi za každou připomínku, výtku, pochvalu i nápad.

Pokud preferujete spíše bodování, budeme rádi i za vaše hodnocení na Larpové databázi.

Samozřejmě se nebráníme ani připomínkám zaslaným na mail, napsaným na FB, nebo do vzkazníku na stránkách. K zaslání příběhu vašich postav používejte ale primárně formulář, nebo e-mail.

Prosíme, především odeslání poznámek k příběhu vaší herní postavy neodkládejte příliš dlouho - na jejich základě budeme tvořit epilogy.

Děkujeme a budeme se těšit. Někde a někdy.
Poslední informace11:40 06.09.2017

"To není dobrý nápad, paní starostko."

Rinnes Sarutobi si promnul kořen nosu. Rozhodnost je dobrá vlastnost, ale často hraničí s tvrdohlavostí a ta mu jeho práci, tedy chránit život starostky Keito, rozhodně neulehčuje.

"Je to zrovna pět let Rinnes-sama," odpověděla mladá vůdkyně a upřela na něj svůj neoblomný pohled. "Ti padlí si zaslouží úctu, a když ne teď, tak kdy jindy?"

Rinnes věděl, že tuto debatu nemá šanci vyhrát. Starostka naplánovala vzpomínkový obřad za padlé v boji proti Černému samuraji a nic ji už nezvyklá. A ten obřad bude v noci a bude u pomníku, který stojí přímo uprostřed oblasti, kterou stále častěji sužují ty problémy. Nezbývá než se podle toho zařídit.

"Dobrá paní starostko. Obřad proběhne, jak jste jej naplánovala. Ale v okamžiku, kdy se něco zvrtne, přebírám nad celou akcí okamžitě velení."


Ninjové a kunoichi, NarutoLARP je zde!

Přinášíme vám proto poslední důležitou dávku informací v šesti. Čtěte pozorně, ať náhodou něco neminete a budeme se na vás těšit! Pokud z nějakého důvodu nemůžete přijet, dejte nám prosím co nejdříve vědět.

1) Přihlášky: Všichni účastníci (včetně bestií) mladší 18ti let musí mít vyplněnou příslušnou přihlášku, včetně podpisu zákonného zástupce. Je ke stažení v na webu v sekci informace. Zde je k dispozici i přihláška pro dospělé účastníky, kteří ji ale přinejhorším mohou vyplnit na místě. Když si ji ale vyplníte předem a přivezete s sebou, ušetříte čas, papír a toner organizátorů.

2) Revize technik a pravidel: Proběhla revize technik (víme, poněkud na poslední chvíli), seznam revizí přikládáme. V rámci revize bylo i několik technik přidáno (většinou na 5. úroveň). Aktuální a přesný seznam technik je k dispozici na webu, stejně jako aktualizovaná pravidla (byla upřesněna komba a týmová jutsu).

3) Čajovna a jídlo: Na místě bude k dispozici čajovna a ramen shop, která bude servírovat čaje, dýmky a jídlo (včetně snídaní, obědů a večeří). Plánovanou nabídku čajovny také přikládáme, ceník bude k dispozici bohužel až na místě.

4) Registrace: Ve čtvrtek během dopoledních hodin se uzavře přístup k registracím. Chcete-li měnit své techniky (nebo si je zapsat, v případě několika opozdilců), učiňte tak prosím do této chvíle. Připomínáme také, že jsme již uzavřeli přijímání plateb na účet.

5) Kontakt: Organizátoři odjíždějí na místo ve čtvrtek odpoledne. Od té doby nebudeme již k dispozici on-line a zastihnete nás pouze na telefonu. Kontaktním číslem bylo zvoleno 608 558 565 (Deusn). V případě, že se nedovoláte, mějte trpělivost - můžeme být dočasně mimo signál.

6) Rozvrh akce: Účastníky rádi přivítáme v pátek již od 15:00. V průběhu pátku bude probíhat registrace, vesnické rozehrávky (krátké motivační rozehrání, podle toho, jak bude čas a jak se jednotlivé vesnice sjedou), výklad pravidel a trénink pečetí a tradiční večerní zahájení. Sobotní hra začíná v 9:00 a končí v 18:00 a v neděli se hraje od 9:00 do 13:00.

P.S.: Vezměte si s sebou plavky! Na místě budou městské lázně.
Várka důležitých informací15:30 31.07.2017
Do NarutoLARPu zbývá necelých šest týdnů! Zdá se to být hodně času? Ne tak docela, prosím, věnujte chvíli následujícím krátkým upozorněním, protože tím organizátorům nesmírně zjednodušíte jejich práci. A všichni účastníci přece mají rádi své organizátory!

1) Placení akce: Přijímáme platby předem, údaje najdete v informacích, nebo (včetně vašeho variabilního symbolu) na svém profilu na stránkách akce. Platba předem není povinná, ale usnadní nám přípravu rekvizit. Navíc, při zaplacení předem ušetříte - cena předem činí 200 Kč, na místě potom 250 Kč. Bestie platí ubytování (130 Kč) na místě.

2) Tvorba postavy: Čím dříve dokončíte popis svojí postavy, tím je pravděpodobnější, že vám budeme schopni vytvořit na akci nějaký vlastní obsah. V popisu bychom si rádi přečetli především o vztazích postav v rámci týmu, případně v rámci vesnici i mimo ni, dále její osobní záměry a cíle a důležité informace o její minulosti, které by mohly sloužit jako základ pro zajímavou zápletku (tajemství temná i nevinná, konflikty, dluhy). Ale nejen to. Prosím, zkuste na tom zapracovat nejlépe do poloviny srpna, nejpozději do jeho konce.

3) Informace o vesnicích: Potřebujete pro tvorbu vaší postavy více informací o vaší, nebo cizí vesnici? Všechny jsou nyní zveřejněny. Obecné popisy najdete v příslušné sekci v informacích, tajné informace na vašem profilu. Pokud budete mít doplňující dotazy, nebojte se nám napsat.

4) Zodpovědní organizátoři: Každý organizátor má na starosti několik vesnic - pokud se chcete obrátit přímo na toho svého, potřebné informace najdete na stránce kontaktů.

5) Volná místa: Pořád hledáme bestie a dva hráče, kteří by rádi přijeli za Mlžnou vesnici. Pokud chcete jet za bestii a již jste byli někdy registrovaní, stačí se přihlásit a při aktivaci stisknou tlačítko "Chci být bestie". Pokud víte o někom, kdo by rád na naši akci jel jako bestie poprvé, ať nám určitě napíše e-mail.
Hledáme bestie (a nejen to)09:45 05.07.2017
Se začátkem letních prázdnin vám přinášíme další dávku informací k NarutoLARPu 2017.

Hledáme bestie

Je to tak, registrace je takřka naplněna a my hledáme hráče ochotné si zahrát na letošním NarutoLARPu bestie! Jsi bývalý hráč, kterému se letos nechce řešit postava? Či jsi už byl u nás bestií a rád by sis to zopakoval? Nebo znáš někoho, koho by tato nabídka mohla zajímat?

Koho hledáme?

Lidi ochotné a schopné zahrát v průběhu dne větší množství postav, bojových i nebojových. Lidi, kteří si chtějí hru užít, ovšem ne na úkor hráčských postav (ale přesto jim trochu zavařit). Lidi, kteří mají chuť hrát a vytvářet s hráči a pro hráče skvělé scény a atmosféru.

Co nabízíme?

Vlastní místnost určenou pouze pro bestie. Snížený účastnický poplatek (nejvýše 130 Kč, podle počtu bestií). Možnost vytvořit si a zahrát vlastního nukenina. Odlehčená atmosféra jedinečného anime LARPu bez nutnosti vymýšlet postavu a honit se za zkušenostmi.

Jak se přihlásit?

Pokud jsi už byl v minulosti registrován (ať už jako hráč, či bestie), stačí se přihlásit do systému a při obnově postavy kliknout na nenápadné tlačítko ?Stát se bestií?. Pokud jsi na naší akci ještě nikdy nebyl, napiš na mail narutolarp@email.cz a domluvíme se.

Další informace

 • Stále jsou volná 2 místa v Mlžné vesnici! Žádné zásadní navyšování stavu již neočekáváme, takže využijte této nabídky, dokud je možnost!

 • Deštná i Travní vesnice si již mohou zapisovat techniky. Písečná a Mlžná mají již zpřístupněny jejich vesnické stromy. Pokud vám Skill-tree nefunguje, jak by měl, zkuste nejdříve vše resetovat pomocí příslušného tlačítka.

 • Všechny informace potřebné k platbě akce jsou na stránkách. Platbou předem ušetříte 50 Kč a nějaké ty vrásky organizátorů, takže naší nabídky určitě využijte!

 • V nadcházejícím týdnu budou na stránky doplněny obecné informace ke všem vesnicím a tajné informace pro přihlášené hráče.

 • Organizátoři mají rozděleny jednotlivé vesnice a postupně s vámi budou řešit příběhy vašich postav. Zkuste je prosím napsat do poloviny srpna, ať vše zvládneme zapracovat do hry. Při pozdějším sepsání vám už něco takového nemůžeme slíbit.
Spuštění registrace03:30 02.06.2017
Dravý pták pomalu kroužil nad Zemí bylin a z výšky ji měl jako na dlani. Pláně na jihu, řeku a bažiny na východě i vrchovinu na severu. Temné lesy skrývající prastaré hrobky, legendární věže, zarostlou pustinu okolo Dračího kráteru, běloskvoucí broskvové sady v okolí vesnice Yaka Mura a samozřejmě Dirugakure no Sato přímo v jejím středu.

Skrytá Koprová, která tepala životem, ale nebyla cílem opeřence. Proletěl vysoko nad dýmem výhní a ohnišť a rykem tržiště a zamířil na západ. Za hradbami lidského sídla se rozkládala krajina ještě dnes nesoucí stopy ohně a divokých bojů, krajina kde ještě dnes bylo možno zaslechnout ozvěny strašlivé bitvy, která tu před lety proběhla.

Dravec se usadil na jeden z mnoha pahýlů a tiše, takřka s lítostí, sledoval bojiště, nad nímž se proháněly přízraky minulosti.


Ninjové a kunoichi, je to tady! Registrace na ročník 2017 je spuštěna a to od 2. 6. 2017. V souvislosti s tím věnujte prosím pozornost následující záplavě informací:

1) Obecná pravidla

 • Otevíráme 45 hráčských míst, tedy 15 týmů, z čehož nejvíce 5 týmů může být z malých vesnic a nejvíce 5 týmů může být chuninských.

 • Tým, je chuninský, je-li v něm alespoň jeden chunin. Takový tým se nemůže účastnit chuninských zkoušek.

 • Chuninské postavy jsou otevřeny všem, kteří již titul chunina v minulých letech herně získali (ať už budou chtít jet jako nové, nebo pokračující postavy).

 • Výjimečně můžeme udělit titul chunina hráči, který pokračuje se svoji postavou z minulých let (s tím, že postava získala hodnost někdy v pětileté mezeře mezi děním letošního a posledního ročníku). V takovém případě nám napište mailem.

 • Novým hráčům se chuninské postavy nepovolují (a věřte nám, ani to vlastně nestojí za to).

 • Je možné, aby vzniknul chuninský tým z malé vesnice.

2) Registrace a zápis technik

 • Noví hráči se registrují přes formulář, hráči z minulých ročníků se rovnou přihlásí do systému a svoji starou registraci si aktivují (ať už za novou či původní postavu, pokud ta přežila).

 • Pokud si nepamatujete heslo, použijte nástroj pro jeho obnovení hned pod přihlašováním.

 • Budeme rádi za vaše fotky, ať víme, kdo se akce účastní.

 • Techniky si vybíráte pomocí přehledného systému, dlouhodobě vyvíjeného projektu s krycím jménem "Skilltree". Systém automaticky počítá vaši zbývající zkušenost i získanou chakru.

 • Hráči z velkých vesnic se musí před zápisem technik rozhodnout, zda budou využívat speciální vesnickou cestu, což ovlivňuje mimo jiné ceny technik a chakry. Toto rozhodnutí je možné kdykoliv resetovat, stejně jako je možné vybrané techniky mazat.

 • V případě, že budete potřebovat některé techniky doplnit, dopište vše do poznámek, všichni organizátoři budou upozorněni.

 • Některé malé vesnice ještě nemají připraveny všechny techniky (a nevidí tak tabulku pro zápis technik). Databáze bude doplňována a o změnách vás budeme průběžně upozorňovat.

 • Jakékoliv prazvláštní fungování nám prosím hlaste na náš e-mail, FB, nebo na stránky.
Registrace se blízí22:00 11.05.2017
Výpad. Kryt. Zavíření. Kryt. Dlouhá, tenká a nebezpečně vypadající čepel se míhala vzduchem, jak střídavě dotírala na skupinu mladých mlžných shinobi a zastavovala jejich pokusy útoky oplatit. Mladá Mizukage měla přivřené oči, jakoby je ani nevnímala, jako by se soustředila jen na rytmus smrtícího tance, který předváděla. V širokých obloucích se kolem ní přitom točila stříbřitá struna připojená k čepeli Nuibari a ovíjela její protivníky.

A pak náhle přišel konec. Šermířka se zlomyslně usmála a trhla čepelí se silou a důrazem zcela protikladnou dosavadní eleganci. Dvanáct geninů se jako jeden svezlo na zem, porůznu svázáni nebezpečným kovovým lankem, které se jim zadíralo do těla i do končetin. Z nejedné rány prýštila krev.

Ale tak je to správně, pomyslela si Mizukage. Musí být připraveni, nesmí se nechat ukolébat. V budoucnosti budou čelit horším věcem, než byla ona, Sincho Kinzoku, zvaná Kijin no musume, Dcera démona.


Jsme zpátky se slíbenými zprávami o registraci a omlouváme se zároveň za drobné zpoždění způsobené pracovním a studijním vytížením. Registrace bude spuštěna 23. 5. 2017 a registrovat se budete moci za 15 trojčlenných týmů. Většina hráčů bude představovat účastníky dalších chuninských zkoušek, ale až 5 týmů může být složena z chuninů, kteří se oficiálně účastní jako doprovod a dohled.

Novinkou je, že krom pěti velkých Skrytých vesnic (Kamenná, Listová, Mlžná, Oblačná a Písečná) je možné se registrovat i za jednu z pěti menších vesnic, které se chtějí letošních zkoušek zúčastnit. Těmi jsou pořadatelská Dirugakure, Vesnice skrytá v Kopru, mocná Amegakure, Vesnice skrytá v Dešti, námezdná Otogakure, Vesnice skrytá ve Zvuku, staroslavná Kusagakure, Vesnice skrytá v Trávě a malá Yugakure, Vesnice skrytá v Horkých pramenech. Za každou z malých vesnic se zkoušek může účastnit pouze jeden tým a nejvíce tedy bude 5 týmů malých vesnic z celkových 15 registrovaných.

Pro ty, jejichž postava padla v závěrečném boji s Černým samurajem, máme navíc dobrou zprávu. Pokud vaše postava padla, ale toužíte, aby přežila a vy za ni mohli hrát i v letošním roce, zkontrolujte prosím tento dokument a případně nám napište na narutolarp(at)email.cz. Ne každá postava, která v boji padla, musela nutně zemřít (mimo jiné proto, že na místě bylo několik členů specializovaných medi-corps a také shinobi, který se naučil prastarou techniku obnovující proud chakry v tělech zmrzačených černou katanou). Nebojte se doplnit důvody, proč by vaše postava měla přežít a čím by mohla obohatit další ročník. My vše zvážíme a třeba budete mít štěstí. Což ale neznamená, že se to neobejde bez jizev na těle i na duši. Máte čas ozvat se nám do začátku registrace!

Jako vždy budeme hledat i spousty bestií a několik postav, které již brzy představíme.
NarutoLARP 201708:45 28.04.2017
Hokage Konohamaru z klanu Sarutobi za svitu prastaré lampy procházel jednotlivá hlášení z misí a občas dělal si poznámky. Spánek už v jeho věku nepřicházel tak snadno a nikdy nebyl příliš hluboký, aby přinesl kýžený odpočinek. Noci se poznenáhlu proměnily z času spánku na čas osamělé práce. A starý Hokage se nebránil, neboť za zavřenými víčky jej častěji a častěji pronásledovaly přízraky minulosti, s nimiž bylo tak těžké bojovat.

Jenže být Hokage má své výhody, a když není zbytí, jeho bitvy za něj může vybojovat někdo jiný. Pomalu sroloval poslední svitek s hlášením a odložil jej stranou. Potom ze šuplíku vytáhnul seznam shinobi účastnících se letošních chuninských zkoušek a jejich doprovodu...


NarutoLARP se vrací a v Dirugakure-no sato se opět chystají chuninské zkoušky! Už několik let uplynulo od poslední velké války a svět shinobi se vrátil zase k normálu. Začínají se psát nové příběhy a noví hrdinové již brzy budou čelit démonům, které jim budoucnost přinese. Ale ani přízraky minulosti nespí a zašmodrchaná klubka starých zápletek ještě nebyla zcela rozpletená. A proto se budeme těšit jak na staré známé, tak na nové tváře.

Čtvrtý ročník NarutoLARPu se bude konat 8. - 10. září 2017 na obvyklém místě a registrace bude spuštěna již v druhé polovině května. A čeká vás několik novinek a překvapení!

Již během příštího týdne od nás znovu uslyšíte. Sledujte naše stránky a najděte si naši událost na FB!
Informace před akcí14:25 09.09.2015
Přístup k přihlašování do systému bude uzavřen dnes (9. 9. 2015) ve 24:00. Tím končí registrace na akci i možnost zvolit si techniky předem (ti, kteří si nezvolili techniky předem, budou na akci patřičně postiženi, pravděpodobně přinejmenším Deusnovou pěstí).

Registrace na místě začíná od 16:00, organizátoři ale na místě budou už dříve, takže se nebojte, že budete sedět před zavřenou chatou. Pokud přijedete autem, dejte nám prosím vědět předem.

Nikdo NESMÍ ZAPOMENOUT přihlášku na akci (zvláště pak účastníci mladší 18ti let, kteří ji MUSÍ mít podepsanou od rodičů). Nezapomeňte také doklady a kartičku pojištěnce, bez které by nikdo na podobné akce jezdit neměl. Jistota je jistota.

Registrační poplatek na místě je 220 Kč, na dluh nikoho na akci nepouštíme.

Účastníci na místě spí v budově na půdě (na zemi na kobercích), nebo venku v hangáru (na zemi na kobercích). V obou případech je potřeba spacák a karimatka. Stany s sebou prosím neberte.

Na místě bude čajovna, která bude nabízet i omezenou nabídku jídel (včetně snídaní), přesto nespoléhejte jen na ni (zvláště, pokud jako Druid, potřebujete denní dávku masa přímo do žíly).

První část hry začíná v pátek v cca 21:00, prosíme všechny účastníky, aby se pokusili dorazit včas. Pokud z jakéhokoliv důvodu nebude moci v pátek dojet, napište nám prosím. Sobotní hra začíná už v 9:00 (ano, přesně tak moc brzo).

Od zítřejšího odpoledne je možno organizátory kontaktovat pouze telefonicky (kontaktní číslo: 728 584 364, Lukáš "Goldy" Sochor).

Neohlášené "dárečky" posíláme domů. Pokud víte o někom, kdo by chtěl jet, nebo se ukázat, ať se nám prosím ještě ozve.
IV. Na křídlech války18:32 31.08.2015
Mohl to být nádherný den. Jeden z těch, kdy od západu vanul teplý vzduch plný vůně bylin a pryskyřice a přinášel s sebou klid a uvolnění. Západní vánek býval příjemný, a zatímco vítr od kamenitých vrchovin severu s sebou přinášel chlad, vítr od východu obvykle těžká mračna plná deště a vítr od jihu horký vzduch v prudkých poryvech rozprašující pouštní písek, ten západní obyvatelé Dirugakure obvykle vítali jako příslib krásného počasí. Dnes ale ne.

Západní vítr byl dnes ráno plný osudové příslibu a necítila to jen starostka Keito Suchiro, která z balkónu své pracovny shlížela na vesnici. Byl to vítr rozdmýchaný křídly války, jejíž soukolí se pomalu rozbíhala. Byl to vítr pročesaný břitkými čepelemi katan a nasáklý krví bojovníků i nevinných.

Nechtěla na to myslet, a proto se k němu vzdorně obrátila zády a nastavila tvář slunci, které už vystoupalo nad obzor. To ale nic nezměnilo na tom, že válka přišla a i přesto, že její vesnice se nacházela hluboko v zázemí za předpokládanými bojovými liniemi, nastal čas smrti a utrpení, a když vše půjde špatně, převalí se i přes její malou zem.

"Vypadáte zachmuřeně."

Trhla sebou, i když jej očekávala. Nikdy ho neslyšela přicházet, Rinnes Sarutobi byl jako kočka. Navzdory tomu, že často tvrdíval, že do Dirugakure přišel na odpočinek, bylo v něm stále něco smrtícího, instinkty bojovníka obratně ukryté tak, aby mátl případné protivníky i přátele.

"Je to chmurná doba, Rinnes-sama," řekla a obrátila se ke svému veliteli, který uvolněně stál před jejím pracovním stolem a v rukou měl několik svitků. "Máte nějaké zprávy od našich spojenců?" změřila si papíry pohledem, "nebo hlášení o pohybu nepřátel?"

"Mám obojí, ale říkal jsem si, že vám je nechám na stole k pozdějšímu prostudování. Doufal jsem, že ještě budete spár Keito-chan, včerejší schůzka rady se protáhla."

Keito se pousmála. Navzdory tomu, že byla jeho představenou, často měl tendenci chovat se k ní jako k mladší sestře. Možná také proto, že měl na starosti její bezpečnost.

"To je v pořádku, spala jsem dobře a dost," zalhala a doufala, že jí její oči neprozradí. "Povídejte, jaká je tedy situace? Už víme, kdy má v plánu dorazit Sedmá divize?"

Rinnes odložil svitky na stůl a jeden z nich rozvinul. "Raikage hlásí, že postupují pomalu a dorazí až zítra ráno. Což je mimochodem o den a půl dříve, než jsme je očekávali," dodal ještě velitel ninjů z Dirugakure a dal smotek papíru stranou. "Pravděpodobně ty mladé geniny žene nelidským tempem a ještě je pohoršen jejich výkonem."

"Jaký vlastně je?" zeptala se Keito, když se Rinnes natahoval po dalším svitku. "Myslím Raikage. Jaký je?"

Rinnes na chvíli zaváhal a potom pomalu otevíral další ze svitků, zatímco s rozvahou začal mluvit: "Je velmi - velmi disciplinovaný. Někteří by řekli, že až chladný. Pravda je ta, že si v životě mnoho přátel nenadělal, přinejmenším od chvíle, kdy nastoupil do úřadu. Má úctu a věrnost svých shinobi, ale nemá jejich lásku. Má vysoké nároky -"

"Dobrá Rinnes-sama," mávla starostka rukou, aby jej přerušila, "myslím, že jsem slyšela dost." To, že ji to příliš nepotěšilo, si už nechala sama pro sebe. "Co ta ostatní hlášení. Říkal jste, že máte něco i o pohybu našich nepřátel. Jaká je situace na frontě?"

Rinnes stočil pohled k listu papíru, který třímal v rukách. "Popravdě nejde o zprávy z fronty. Jde o hlášení našich vlastních zvědů. Dva z nich nezávisle na sobě hlásili pohyb jednotky shinobi. Někteří z nich prý nesli označení žoldáků ze Zvučné." Na chvíli se odmlčel a pak dodal: "Obávám se, že jsou ve službách samurajů a mohli by se pokusit o diverzní akce. Možná i o přímý útok na vesnici."

"Předpokládám, že zdvojnásobíte hlídky na hradbách i v lese."

"Už se tak stalo, ale obávám se, že pokud jich bude více než jedna jednotka, síly Dirugakure by nemusely stačit."

"Pak musíme doufat, že nezaútočí, než dorazí Sedmá divize," řekla Keito a znovu se otočila k vesnici a k lesům, které ji obklopovaly.
III. Otec a dcera17:30 07.08.2015
"A nakonec pátá a šestá divize - ty budou držet průsmyky v Zemi Kamene. Předpokládáme, že zde dojde k nejkrvavějšímu střetu, pokud náš původní plán nevyjde."

Raikage se narovnal a pohlédl na své velitele, kteří se shromáždili okolo mapy. Krátké pokývnutí stačilo, aby si ověřil, že všichni plánům porozuměli a víc nebylo potřeba. O několik okamžiků ve své pracovně osaměl.

Nebo spíš takřka osaměl. Věděl, že se skrývá u dveří už od počátku porady a pozorně poslouchá. Taková už zkrátka byla, a i kdyby její pošetilé maskovací snahy za něco stály, stejně by věděl, že tam je, protože od ní nic jiného neočekával.

"Je nebezpečné špehovat na tajných válečných poradách, dcero", řekl a otočil se jejím směrem. "Kohokoliv jiného bych na místě zabil, ale ve tvém případě to přidám pouze na seznam tvých zklamání."

"Ano otče", ozvalo se v odpověď a zástěna u bočního vchodu se ve výbuchu kouře proměnila v jeho dceru Yirai, která rychle sklonila pohled k zemi na znamení podřízení, navzdory vzdoru, který v ní takřka slyšel bublat.

"Od zítřka budeš k běžnému tréninku navíc ještě hodinu trénovat skrývání. Nedovolím, abys mě i náš klan takto zostuzovala. Navíc ti tímto zakazuji jakékoliv další pokusy o špehování ? příště už nebudu brát ohledy, na to, že jsi má krev."

"Já jen musela vědět-", spustila Yirai, ale Rakurai neměl náladu na její řeči.

"Ne nemusela. Pro tvoje bezpečí a bezpečí celého spojenectví je dobré, abys toho věděla co nejméně. Díky informacím se můžeš stát cílem pro nepřítele a já se bojím, že jeho metody jsou nad tvé síly. A nerad bych přišel o dceru i celou armádu jen díky tvé slabosti."

"Řekni mi alespoň, ke které divizi budu přidělena!"

Raikage měl pocit, že diskuzi ukončil a chvíli mlčel, pak se ale rozhodl její přání splnit: "K sedmé záložní."

"Ale ta se vůbec nedostane do boje - proč?"

"Protože jsi mladá a nezkušená. A slabá."

Jak čekal, došlo na slzy. Na jedinou slzu, která se na kratičký okamžik zatřpytila v koutku jejího oka a zase zmizela, aniž by dostala možnost stéci po dceřině tváři. Ale byla to slza a to jen potvrzovalo jeho slova. Byla ještě příliš slabá.

"Bojovala jsem s Dračím mužem i s Démonem smrti..."

"Dělala jsi práci shinobi a já věřím, že s tebe jednou bude kunoichi, kterou se nebudu bát poslat na frontu, ale teď ne. Mé slovo je konečné." S tím se Rakurai sklonil k mapě a začal sbírat své poznámky a složky s rozkazy. Jeho dcera ale neodešla.

"Nezůstanu tam. Uteču!", prohlásila s nebývalou rozhodností.

Raikage se znovu narovnal a chvíli ji pozoroval. Možná se mýlil. Možná nešlo o slzu lítosti. Možná šlo o slzu vzdoru. Ale i vzdor byl často slabostí a v časech, jako byl tento, nemohl nikoho nechat vzdorovat vůli kage, ani svojí dceři.

"Zůstaneš. I kdyby to mělo znamenat, že sedmou divizi povedu osobně!"
II. Zrádci v temnotách09:20 23.07.2015
"Nevím, jestli je to ta správná cesta."

Tichý hlas, ne zcela ženský, ale ani ne úplně mužský, prořízl noční temnotu zaplněnou pokroucenými a nehybnými stíny stromů, které nijak nenaznačovaly přítomnost čehokoliv živého, natož člověka. Hustá mlha se svíjela nízko u země a v pozdních hodinách vypadala až nepřirozeně, spíše jako jezero černého inkoustu. Možná ona byla zdrojem toho prazvláštního zkreslení zvuků.

"Teď už je pozdě změnit názor", odpověděl druhý hlas, neméně zkreslený. "Navíc, od tebe nikdo nic takového neočekává. Myslím, že jsi zcela v bezpečí."

"Nejde o mé bezpečí. Nevím, zda je to ta správná cesta s ohledem na celou vesnici."

V odpověď přišlo chraplavé zasmání: "Ale vždyť právě pro ni je to ta nejlepší cesta. Pro všechny vesnice a jejich obyvatele. Jinak bychom tu nebyli!"

"Po tom, co provedl ve své vlastní zemi, už nemám tu jistotu. V jeho světě není místo pro shinobi a my jsme shinobi."

"Když se seká les, létají třísky!", druhý mluvčí vyštěkl. Už očividně ztrácel trpělivost, protože debata se zdála delší dobu točit v kruhu. "Jeho cesta přinese mír a řád všem, ať už běžným lidem, nebo shinobi. Pokračuj v plánu a kontaktuj své spojence!"

Na tento jasný pokyn rozhovor utichl a přesto, že ani zachvění sakurového lístku neprozradilo pohyb, bylo po chvíli jasné, že oba spiklenci jsou pryč. Dobře ukrytý zvěd ale neponechal nic náhodě a ještě dlouho vyčkával, než se odvážil opustit své stanoviště. Tato zpráva se musí do povolaných rukou dostat za každou cenu.
I. Rada pěti Stínů16:20 09.07.2015
"Neříkám nic víc, než že kvůli zlovůli jednoho muže nemusí trpět celá země."

Lehce chraplavý hlas osmého Hokageho byl klidný, i když jeho slova visela ve vzduchu jako Damoklův meč a hrozila přilít oleje do ohně už tak dosti výbušné debaty, která v jeho pracovně probíhala. Sarutobi byl ale unaven a po dlouhých hodinách na něj doléhalo stáří, jako šelma, která tiše a trpělivě čekala, aby skolila svoji oběť. Chtěl dojít k řešení dřív, než seschne a plamen hádky by mohl konečně očistit diskuzi od zbytečných řečí.

"Pokud zasáhneme, musíme zasáhnout tvrdě, ale přesně a s rozmyslem a ne se přes Zemi Železa převalit jako ničivá vlna", dodal ještě a upřel oči na Akiko, hlavní soupeřku v tomto souboji vůlí.

"Kdyby šlo o zlovůli jednoho muže, nestála by proti nám teď do ocele zakovaná armáda", vyplivla Kazekage v odpověď a bouchla dlaní do kulatého stolu. "Oni ho podporují, sdílí jeho ideály a jeho přání s námi skoncovat, smést nás z povrchu země! A proto se nesmíme bát udělat jim totéž!"

Akiko se divoce rozhlížela po ostatních účastnících jednání a v očích ji žhnuly uhlíky hněvu. Sarutobi si zas a znovu připomněl, jak moc je podobná legendární Pakuře a to nejen díky jejím nebezpečným schopnostem, které samotný písek Země Větru měnily v království skla.

"Souhlasím", přidal se mladý Tsuchikage, "na hranicích mojí země stojí vojska, a pokud budeme příliš taktizovat, rozdupou to málo, co ještě Zem Kamene živí! Mám zodpovědnost k daimyovi a k prostému obyvatelstvu, nemůžu je nechat trpět, zatímco naši ninjové budou ve stínech vyčkávat na správný okamžik k útoku!"

"Shinobi", přerušil Tsuchikageho výlev Chojuro, šestý Mizukage, "by měl mít zodpovědnost ke všem lidem, ne jen obyvatelům své země. Chceš ochránit svůj lid a obratem totéž provést lidem ze Země Železa?"

Jeho hlas byl tichý a sípavý a přesto v něm byla obrovská a neochvějná autorita. Měl moc chladit horké hlavy a Hokage na svůj protějšek ze Země Vody pohlédl s povděkem. Sarutobi a Chojuro byli jediní, kdo zažil hrůzy poslední války shinobi a tyto zkušenosti, stejně jako jejich věk, z nich činily přirozené spojence.

Žár pohánějící Akiko byla ale příliš silný a už otevírala pusu k dalším divokým protestům, když v tom ji přerušilo nevrlé zavrčení. Oči všech přítomných se otočily k Raikagemu, který poslední hodinu téměř nepromluvil a jehož hlas by mohl rozhodnout trvající pat střetu starců a horkokrevného mládí.

"Shinobi by měl být také připraven na všechno," prohlásil s rozhodností "A", očima přejel osazenstvo stolu i jejich doprovod a znovu zavrčel. "Shinobi by měl být připraven na všechno a proto budeme také - budeme počítat s oběma variantami. Pokusíme se tvrdým úderem rozdrtit srdce našeho protivníka, ale pokud to boje neukončí, budeme připraveni na válku. Spojenectví pěti vesnic musí vytáhnout do boje v plném počtu!"
Novinky13:30 08.07.2015

Registrace

Registrace se nám takřka zaplnila (1 volné místo v Konoze!) a s tím souvisí následující:

1) Odhlašování

Pokud kdokoliv z přihlášených dojde k závěru, že na akci nebude moci dorazit, napište nám prosím na náš e-mail a my vaši registraci zneaktivníme a uvolníme tak místo případným zájemcům o přihlášení.

2) Třetí týmy

Po dlouhém rozvažování jsme došli k závěru, že dáme možnost přihlásit se do třetího týmu, ovšem za splnění následujících podmínek: bereme pouze celé týmy (ne jednotlivce a dvojice) a přihlášení nového týmu nesmí rozbít tým stávající (tedy, pokud se chcete přesunout, musíte si najít náhradníka). V případě zájmu nám pište na mail.

3) Placení

Zveřejnili jsme číslo účtu pro platbu předem. Pokud máte o tuto možnost zájem, najdete jej na stránkách, stejně jako váš variabilní symbol (zjistíte ho po přihlášení). Platbou předem podporujete práci organizátorů, kteří nemusí pořizovat rekvizity a platit zálohy na ubytování za své ;)

4) Bestie

Navzdory tomu, že jejich počty jsou nyní uspokojivé, stále hledáme pár nových bestií. Nehledáme pouhé válečníky nabíhající v houfech na hráče - hledáme lidi schopné zahrát širokou škálu rolí (například vesničany, zvířata, obchodníky, nukeniny, elementály, nebo samuraje) a lidi, kteří se nebojí v případě potřeby i vypravěčovat. Bestie platí pouze ubytování. Napište nám na náš mail.

Pravidla

1) Nová verze pravidel

V pravidlech verze 3.1 došlo především k upřesnění některých věcí na základě vašich dotazů a připomínek (agónie, přerušování technik a některá hesla), ale také přibyl krátký odstaveček o pastech, výbušných lístcích, jedech a podobném vybavení.

2) Nová verze databáze technik

Trvalo to déle, než jsme plánovali, ale již pár dní je online verze 3.1 (5.7.2015), která přináší veliké množství novinek, které stojí si za to prostudovat. Krom většího počtu menších úprav a upřesnění tam najdete ?Pokročilá ninjutsu?, mezi nimiž se nachází pečetící techniky, nebo třeba legendární rasengan. Krom toho byla přepracována léčitelská jutsu, některá genjutsu a do taijutsu přibyla schopnost otevřít první tři brány, které vás promění ve velkolepého bojovníka.

3) Vesnická jutsu

Po přihlášení na svůj účet si můžete dohledat odkaz na zvláštní jutsu pro vaši vesnici, ke kterým máte přístup pouze vy a vaši spolubojovníci. Krom jedné techniky, kterou si může zapsat každý, pokud splňuje podmínky (má předchozí techniky z dané kategorie potřebné úrovně), najdete i speciální vesnické stromy, které vám umožní vstoupit do hry jako člen klanu Hyuga, Loutkář z písečné, nebo Kamenný mudrc. Vše je podmíněno kostýmovými požadavky a každá role má své nevýhody. Přehled rolí (bez popisu konkrétních schopností) je k nahlédnutí v sekci pravidel.
Prolog01:45 01.06.2015
Slyšel cinkot jejich zbraní, slyšel skřípání jejich zbrojí z oceli a kůže a slyšel jejich jásot. Byla to píseň vítězství, která ho doprovázela při jeho výstupu na vrchol kopce, vlna energie, která ho nesla vzhůru, bylo to stvrzení jeho osudu.

Muž, který býval kdysi známý jako Yamukoichi Hakke, stanul na vrcholu kamenitého hřbetu a konečně je uviděl. Svoji armádu. Samuraje s čepelemi tasenými nad hlavou v bojechtivém pozdravu. Věrnou legii, se kterou zničí shinobi a přetvoří svět podle obrazu svého. Opět potečou řeky krve, ale tentokrát to budou ninjové, kteří podlehnou, protože ideály, které zasel při své první vzpouře, stihly za tři desítky let jeho věznění uzrát a nést plody. Teď jich nebyli stovky, ale tisíce.

Musel zaprodat svoji duši, stanout na prahu smrti a strávit dlouhé roky zapečetěn v nebytí, ale to byla jen malá cena. Byl Hakke, ale teď je Oniken, Černý Samuraj, a kráčí k vítězství. Jeho katana se připojila ke zbraním jeho spolubojovníků a její tmavá čepel se mu zableskla nad hlavou.


A ano, registrace byla zahájena...
NarutoLARP 201518:21 28.05.2015
Třetí ročník NarutoLARPu je zde a Na Dirugakure-no sato padá stín války! Samurajská vojska, vedená proradným a pomstychtivým Černým samurajem, pochodují vstříc zemím pod ochranou ninjů a ti se jim musí postavit.

Do Diru míří sedmá, záložní, divize spojeneckých sil shinobi, složená především z geninů a mladých chuninů, kteří mají na starost zajistit zkušenějším bojovníkům bezpečné zázemí. Zatímco v zemích Kamene a Větru se schyluje ke krvavému střetu, vypadá to, že mladé ninjy čekají dny plné dlouhých hlídek a péče o raněné. Nebo ne?

Přijeďte a buďte u toho 11. - 13. září 2015. Registrace začíná už 1. 6. 2015 na
Zakončení 201415:20 30.09.2014
Poděkování

Druhý ročník NarutoLARPu je úspěšně za námi! Letos řady chuninů posílilo sedm shinobi, jejichž hráči (Kazma, Walter, Reyza, Karel, Nick, Birinjin a Cufi) si tímto zasluhují potlesk ze strany organizátorů. Účastníkům zkoušek se navíc podařilo zbavit svět hned dvou padouchů a žádného nového na svět nevypustit!

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a doufáme, že nám zachováte přízeň. A jako vždy, oceníme jakoukoliv zpětnou vazbu.

Epilog 2014

Dnešní den měl být dnem oslav, pomyslel si Rinnes, vůdce ninjů v Dirugakure-no sato a hlavní proktor chuninských zkoušek, když shlížel na arénu, kde představitelé vesnice a okolních zemí ohlašovaly nově povýšené chuniny. Palác Dračího císaře na severu ležel v ruinách a jeho říše se bez jeho vedení rozpadala pod útokem shinobi ze země Kamene. Esence zlovolného shinigamiho byla, snad na věky, spoutána a zapečetěna v jeho prastaré hrobce. A navzdory všem překážkám, letošní zkoušky všechny zúčastněné vesnice přestály takřka beze ztrát.

A přesto, přesto přezevšechno, bude dnešní den uchován navždy v paměti lidí, jako den tragický, den, který bude nejspíš počátkem mnoha strastí. Rinnes to nechtěl udělat, nechtěl těm mladým brát jejich okamžik slávy a štěstí, ale musel a zatímco jeho myšlenky se ještě vzpíraly, jeho nohy už krok za krokem sestupovaly po schodišti dolů, k pískům cirku. Pomalu kráčel, vědom si tíže zpráv obsažených v malém svitku, který svíral v dlani.

Stačilo pár slov a úsměvy se začaly pomalu vytrácet. Starostka Keito-sama nevěřícně znovu a znovu četla zprávu, zatímco bledý obchodník Danieru a zamračená knihovnice Guresu jí koukali přes rameno. Mladí shinobi si nervózně šeptali a zástupci lenních pánů, daimyů, začali okamžitě překotně štěkat pokyny svým podřízeným i přítomným představitelům pěti velkých vesnic. Jen pomalu jim docházela děsivá pravda, obsažená v těch několika znacích, pravda, která Rinnese dostihla už dříve, na vrcholu schodů.

Země shinobi stojí na prahu války. Obávaný Černý samuraj zosnoval puč v zemi Oceli a prolil krev stovek svých odpůrců, zastánců míru. Za křiku obětí, pláče žen a třeskotu zbraní vystoupal k nejvyšší moci a ovládnul tak nejobávanější bojovou sílu mimo spojené síly pěti vesnic. Samurajové se připravovali na pochod a jejich cílem bylo rozdrtit shinobi pod podrážkami svých okovaných bot.
Epilog a prolog05:00 29.08.2014

Uběhl na den přesně rok od poslední novinky. Vězte však, že organizátoři nespí. Dnes byly zveřejněny informace k placení, aktuální pravidla pro rok 2014 a spuštěno zapisování technik. A v neposlední řadě přichází čas na úvod do letošního ročníku. Nebo snad závěr toho minulého?

Starostka Dirigakure no Sato svěsila hlavu a promnula si své bolavé oči, které, zašpiněné sazemi, stále produkovaly velké množství slz. Její duše byla zničená stejně jako nemalá část její vesnice. Škody byly obrovské. Oheň téměř zničil knihovnu a spousta občanů vesnice byla brutálně zmasakrovaná šíleným bojovníkem v černé samurajské zbroji, kterého, jak se později dozvěděla, označovali ostatní samurajové jako "Černého Samuraje", legendárního bojovníka a vraha minulosti, který z neznámých důvodů znovu povstal a rozhodl se zpustošit svět ninjů. Ovšem odvaha mladých ninjů neznala mezí, a i když se od zbroje přízraku odrážely mračna shurikenů a jakékoliv ninjutsu rozetnula jeho katana, využil jeden z nich příležitosti a ve chvílí kdy se přízrak odkryl, bodl samuraje do boku mystickým kopí, které nejenže prošlo skrze jeho nezničitelné brnění, ale jak se zdálo, dokázalo samuraje zranit na jiné než fyzické rovině. Přesto rozeznal černý samuraj blížící se nebezpečí a díky přesnému úderu jeho meče, bylo kopí rozetnuto vedví a natrvalo zničeno. V zapomnění nemůže ujít ani pokus odvážné, mladé geninky, která se pomocí studií dávných textů a zakázaných jutsu pokusila zapečetit černého samuraje zpět do jeho vězení. Ovšem nebyla dost rychlá na to, aby unikla čepeli, jíž vedla ruka, která velice dobře poznala strašlivé jutsu, které jejího majitele kdysi dávno uvrhlo do temnot.

Mladá žena, jedna z nejmladších vůdkyň, kterou Vesnice skrytá v kopru kdy poznala, se pomalu zvedla z pohozených, ohořelých prken, na kterých setrvávala se svým zoufalstvím. Okolo ní již probíhaly opravy, o které se postarali dobrovolníci a vyslaná pracovní síla z nejrůznějších vesnic ninjů. Ti, jež tyto týmy vedli, byli zarmouceni, jak strašlivě krvavé zkoušky byly. Nikdo nečekal, že bytost, která byla uvězněna jedním z nejmocnějších jutsu na světě, najde cestu na svobodu. Mrtvá těla geninů, kteří neuspěli, byli se slzami přepraveni zpět domů, kde je čekaly třesoucí se ruce jejich sourozenců, rodičů a blízkých. Tento rok se v historických knihách zaznamenal jako den "Povstání černé oceli".

Hladká kůže přejela po náhrobním kameni jednoho z mnoha jouninů Skryté koprové, kteří se při nájezdech pokoušeli zbrzdit útočíci samuraje a ochránit vesničany. Jejich umění však nebylo dost silné, aby zastavilo fanaticky se ženoucí muže v brnění. Strašlivá jatka rovněž natropili odpadlíci, nukenini, kteří útočily ze stínů, a s brutální efektivitou potlačovali jakýkoliv možný protiútok proti samurajům.

Žena vzhlédla pohledem od náhrobního kamene a její pozornost upoutal kruh umírací země, květiny, jejichž zbytky jemně unášel vánek větru. Starostka nevěděla, co přesně to genini při jejich bádání a pátraní po stopách k úspěšnému složení zkoušek vypustily na svět, ale výkřiky agónie z okolních vesnic a tucty mrtvých jemně šeptaly o přízraku. Strašlivé příšeře vládnoucí mečem mocného šermíře, jejíž tvář již ožrali červi. Její šklebící se hladká lebka s ústy plných tesáků se divoce smála a sekala okolo sebe, rozsévající další a další smrt. Ovšem pokaždé, když se složila jednotka dost odvážná na to, aby bestii dopadla, nedokázal nikdo odhalit žádnou stopu. Prozatím útoky probíhaly okolo Vesnice skryté v kopru, ale jak dlouho bude trvat, než se netvor rozhodne vytáhnout dál a zpustošit větší sídla?

Mimo to se šeptá o podivných bytostech žijících v hlubokých lesích nedaleko Skryté koprové. Mluví se o podivném muži v elegantním rouchu mudrce, jehož kůži pokrývají rudo-zlaté šupiny, jeho ruce vypadají jako drápy mocného ještěra a jeho tesáky září bělostí. Oči plaza shlížejí na každého, kdo před ním stojí. Nazývá se ?Dračí Muž, Císař ze Sheng-Norrutu?, který si hodlá v tomto překrásném světě zbudovat svůj nový domov. Jeho posluhovači nikoho nenapadají, ale kdokoliv kdo odešel do pověstného ?zlatého města?, se už nikdy nevrátil zpět. Ani živý, ani mrtvý.

Starostka si dlouze povzdychla a podívala se na prvního z obchodníků vesnice, který právě vedl hlasitou debatu s knihovnicí, která se velice rozzuřeně dožadovala urychlení oprav na budově knihovny. Nebylo se čemu divit. Svitky byli cenné. Možná cennější než kdykoliv předtím, jelikož se v nich vždycky nacházela pradávná moudra a pravda, kterou na první pohled nikdo nepochopí. Jenže to nebylo to nejhorší, co mučilo její mysl. Ano, vesnice byla opravena, ale mnohem více než kunai nájemného vraha, jí ničil fakt, že vesnice ninjů požadovaly, aby byli zkoušky znovu obnoveny. Nemohla nic dělat. Kdyby odmítla, zpustošila by finanční krize její vesnici a přestože se vrchní obchodník pilně staral o import a export zboží, nestačilo to.

Mladá hlava vesnice se podívala na slunce zářící na modrých nebesích.

"Budiž.", řekla si prostě a s velkou hrstí svitků a pergamenů se vydala zpět do své pracovny, kde ji již očekávali věci týkající přípravy nové chuuninské zkoušky. Budou zkoušky stejným fiaskem jako minule? Nebo se opravdu stanou zářným příkladem toho, že i v těchto temných časech musí existovat ostrov klidu?
NarutoLARP už se blíží!11:00 29.08.2013
Připomínáme, že všechny informace najdete příslušné sekci (odkaz), kde taky nově naleznete úvodní příběh a samozřejmě a především aktuální verzi pravidel (odkaz) a aktualizovaný a doplněný seznam všech technik (odkaz).

Prosíme všechny účastníky, aby si v sekci pro přihlášené zapsali svoje techniky a pokud možno doplnily fotografii a především krátký popis postavy. Veškeré dotazy směřujte na vzkazovník, nebo na náš mail.

V průběhu týdne čekejte další informace. My jdeme pokračovat v přípravě kvestů.

Budeme se na vás těšit.
Další novinky19:20 25.07.2013
Vážení váhající i už přihlášení,

Na vědomost se tímto dává, že dnešním dnem byla otevřena sekce pro registrované účastníky, ovšem zatím v testovacím režimu. V pondělí čekejte informace k platbám a samozřejmě všemi vyhlížený seznam technik (který už je z větší části hotov, jen se pro něj pokouším vytvořit rozumné webové rozhraní - uvidíme, zda se to povede).

Navíc upozorňuji, že jsme otevřeli třetí týmy, takže pokud jste s registrací čekali, než se tak stane, vzhůru do toho. Doufám, že počty budou dále narůstat.

A ano, hledáme bestie, obchodníky, kapitány a samuraje. Vše hledejte pod záložkou "registrace".

Za organizátory, Goldy
Spuštění registrace13:45 03.07.2013
Drazí návštěvníci a potencionální účastníci, vězte, že dnešním dnem byla spuštěna registrace na NarutoLARP 2013!

Po delší odmlce je organizátorský tým zpět v plné síle a můžeme vás ujistit, že přípravy na akci v termínu 6.-8. září jsou v plném proudu. Místo je zajištěno, první verze pravidel a kostýmové instrukce jsou vám k dispozici a registrace běží. Pilně pracujeme na seznamu technik, průběhu děje a už brzo začneme nabírat i všechny možné postavy a bestie.

A příběh? Příběh bude, tak se těšte - protože vás čeká nejen náročná chuninská zkouška, ale také politické machinace mezi vesnicemi. A někde ve stínech možná i společný nepřítel.
Spuštění stránek16:30 03.02.2013
Buďte přivítání na stránkách NarutoLARPu! Od dnešního dne jsou s finální platností spuštěny a otevřeny návštěvníkům - nejsou určitě originální a nové (znalí určitě rozpoznají základ designu stránek Soumraku, na jejichž tvorbě jsem se také podílel, ale lví podíl na jejich vzniku leží jinde - a tímto bych chtěl autorovi poděkovat) a jsou také dosti jednoduché, přesto jsem ale přesvědčen, že nám budou sloužit dobře.

V nadcházejících dnech budu doplňovat chybějící části a spuštění registrace je předběžně naplánováno na 10.2. 2013. Sledujte novinky, budeme se těšit.

Za organizátorské duo,

Goldy
Všechny novinky